02.03.2024 Reportáž

Přesilovky výrazně pomohly k vítězství v Pardubicích

Napínavé utkání v Pardubicích se nám podařilo zvládnout a těsně zvítězit. Úvod utkání byl opatrný a v prvních dvou třetinách padaly branky pouze v přesilových hrách. Ve třetí třetině domácí tým zvýšil aktivitu a snažil se utkání strhnout na svou stranu. To se mu však nepodařilo a my si tak připisujeme další důležité vítězství, které nás udržuje v popředí extraligové tabulky.

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu, 02.03.2024

HBC Pardubice

4:5

0:2, 1:1, 3:2

Branky a nahrávky: 23:12 Ondřej Březina (Jan Bílý, Václav Školoudík), 33:58 Pavel Malý (Ondřej Březina, Václav Školoudík), 35:35 Pavel Malý (Ondřej Březina), 42:49 Matyáš Licek (Tomáš Kupka, Jan Strouhal) - 11:14 Patrik Zicho (Ondřej Poláček, Jiří Tomáš), 13:52 Pavel Krajíček (Michal Smolík), 22:22 Ondřej Poláček (Jiří Tomáš), 31:09 Jiří Tomáš (Ondřej Poláček), 40:14 Martin Stupka

Pavel Foršt (Jakub Třináctý) - Vojtěch Kopřiva, Tomáš Zajíček, Jakub Geisler, Miroslav Hálek, Michal Šimek, Václav Školoudík, Roman Krejčí, Filip Kamaryt - Josef Česák, Jakub Mikula, Ondřej Březina, Matyáš Licek, Jan Strouhal, Jan Bílý, Filip Förstl, Pavel Malý, Tomáš Kupka, Vojtěch Hlaváček

Zdeněk Banda (Martin Koudelka) - Jiří Grus, Ondřej Poláček, Jan Sedláček, Michal Smolík, David Haas, Matěj Sedláček, Aleš Popluhar, Pavel Kohout - Tomáš Kapusta, Petr Michajličenko, Jan Škurla, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Patrik Zicho, Pavel Krajíček, Lukáš Belica, Samuel Patrik Hampl, Jan Vacek, Vojtěch Červinka, Matěj Kocourek

Vyrovnané souboje a dvě přesilovky našeho týmu

V úvodní části utkání byla vidět vyrovnaná hra obou týmů. Počet střel na branku byl vyrovnaný, přičemž žádný z týmů nedokázal získat výraznější převahu. Hosté však dokázali využít dvě přesilovky a tím si získat vedení. Skóre po první třetině tak ukazovalo skóre 0:2. Přesné střelby se chopili hráči Patrik Zicho a Pavel Krajíček, kteří poslali svůj tým do dvoubrankového náskoku.

Přesilovky rozhodují, ale i domácí se snaží odpovědět

Druhé dějství zápasu přineslo další vzrušující momenty a brankové příležitosti. Branky i v této části hry padaly jen v přesilových hrách. Nejprve zásluhou Ondřeje Poláčka rozšířil náš tým své vedení na tři branky. Poté však dostali i domácí hráči možnost přesilové hry a zkušený Ondřej Březina snížil náskok na 3:1. První z týmů, který úspěšně ubránil oslabení, byl náš tým, čímž upevnil svou pozici. Po druhé třetině tak skóre znělo 1:3 ve prospěch hostů a i další část hry slibovala pokračování dramatických momentů na hřišti.

Dramatický závěr a vítězství hostů

V úvodu třetí třetiny se zdálo, že hostující tým bude ovládat dění na hřišti poté, co se jim podařilo odskočit na rozdíl tří branek. Nicméně domácí celek nechtěl přenechat vítězství a začal bojovat. Pavel Malý vstřelil dvě branky v rychlém sledu, což vrátilo Pardubice do hry a otevřelo zápas. Naši hráči však dokázali reagovat a ve 41. minutě opět navýšili své vedení na rozdíl dvou branek díky gólu Martina Stupky. Domácí se však nevzdávali a dokázali znovu snížit na rozdíl jediné branky poté, co Matyáš Licek poslal míček do sítě v čase 42:49. Domácí tým se snažil v závěru překonat brankáře Zdeňka Bandu, ale vyrovnat se již nepodařilo. Zápas tak skončil vítězstvím hostů a tři body tak putují do Ústí nad Labem.

Jan Sedláček hodnotí průběh utkání:

Sedláček Jan: „Úplně v klidu jsme mohli vyhrát 5:2, ale udělali jsme zbytečný chyby a zápas zdramatizovali. Ale 3 body z Pardubic jsou super.“

Pavlík Jaroslav (Elba DDM Ústí nad Labem): Dnešní těžké utkání jsme ustáli zejména psychicky. I když jsme si utkání zkomplikovali sami, body na horké půdě díky srdci urvali. Pardubicím tak přerušili šňůru 6 vítězství svoji pak prodloužili na 5. Chceme víc a příští týden sérii prodloužit. Sílu na to tým jednoznačně má.