16.03.2024 Reportáž

Tomáš Rechtorik vychytal v Prachaticích čisté konto a Martin Stupka se blýskl dvěma góly.

V úvodu zápasu dominoval tým z Prachatic, ale náš tým dokázal odolat počátečnímu náporu. Stabilita a soustředění v obraně přinesly své ovoce ve druhé polovině první třetiny, kdy se podařilo vypracovat dvoubrankový náskok. Toto vedení se stalo zlomovým momentem utkání, neboť v dalším průběhu přidali jednu branku už jen hráči Ústí a radujeme se ze zisku tří bodů.

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu, 16.03.2024

HBC Prachatice

0:3

0:2, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 10:06 Martin Stupka (Jan Bečvář), 12:01 Martin Stupka (Jiří Tomáš), 29:34 Vojtěch Červinka (Martin Stupka, Jiří Tomáš)

Filip Stankay (Tomáš Pixa) - Jaroslav Šaršok, Pavel Šilhán, Jan Švácha, Václav Kovařík, Tony Hudeck, Jiří Sitter, Milan Hřebíček - Jiří Štěpánek, Radek Sitter, Vít Šimůnek, Jan Bárta, Lukáš Zelenka, Ondřej Makovička, Matyáš Klement, Jan Štěpánek, Matěj Hokr, Lukáš Svintek, Jan Fafejta

Tomáš Rechtorik (Zdeněk Banda) - Jiří Grus, Petr Michajličenko, Jan Sedláček, Matěj Sedláček, David Haas, Tadeáš Doucha, Jan Bečvář, Aleš Popluhar - Tomáš Kapusta, Jan Škurla, Lukáš Soukup, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Patrik Zicho, Pavel Krajíček, David Kučera, Matěj Kocourek, Lukáš Belica, Jan Vacek, Vojtěch Červinka

První třetina: Ústí nad Labem jde do vedení

V první třetině byl od úvodních minut aktivnější domácí tým, především díky jeho střelecké převaze. Nicméně, ve druhé části první třetiny jsme se i my konečně začali dostávat do brankových příležitostí. V čase 8:35 byl vyloučen domácí Pavel Šilhán. V samotném závěru této nabídnuté početní výhody se po přihrávce od Jana Bečváře dokázal trefit Martin Stupka. A to nebylo zdaleka vše od kapitána ústeckého týmu. Při vyrovnaném počtu hráčů dostal hostující tým do vedení 2:0 v čase 12:01. V závěru třetiny dostal domácí tým výhodu přesilové hry 5 na 3, ale tu se podařilo úspěšně ubránit a za stavu 0:2 pro Ústí nad Labem se odcházelo poprvé do šaten.

Druhá třetina: Ústí upevňuje vedení

Ústečtí, vědomi si svého vedení, nastoupili do druhé části hry s klidem, za což mohl Tomáš Rechtorik, jehož výkon v brance byl opět bezchybný. Při vyrovnaném počtu hráčů na hřišti se střelcům ani jednoho týmu nedařilo. V čase 20:25 byl vyloučen hostující Jiří Grus, ale ani následná početní výhoda nepomohla Prachaticím snížit náskok Ústí. V závěru druhé třetiny přišla chvíle pro Ústí, když se v přesilové hře prosadil v čase 29:34 Vojtěch Červinka po kombinaci Jiří Tomáš – Martin Stupka, čímž zvýšil na 0:3. Tento stav zůstal na světelné tabuli až do sirény ukončující druhou třetinu.

Závěrečná třetina: Ústí si odváží vítězství

Třetí část hry potvrdila, že utkání se nehrálo nijak tvrdě. Rychlý hokejbal při vyrovnaném stavu hráčů na hřišti žádné změny skóre nezpůsobil. Domácím se naskytla jedna výhoda přesilové hry, zatímco našemu týmu dokonce tři. Přesto tyto momenty neovlivnily aktuální skóre utkání. Tomáš Rechtorik si udržel čisté konto až do konce utkání a zmařil veškeré pokusy domácích. Po závěrečném hvizdu rozhodčích tak skončil zápas 0:3 ve prospěch Ústí, které si přibalilo cenné tři body na cestu domů.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Bečvář Jan: „Opět se nám podařilo dvakrát skórovat v přesilovce a utkání jsme si dokázali pohlídat. Radar výborně zachytal, a proto zápas skončil bez obdržené branky.“
Michajličenko Petr: „Zápas se vyvíjel dle našich předzápasových predikcí - houževnatý a běhavý hokejbal nahoru dolu. Nicméně jsme zachovali klid a postupně jsme si budovali výsledek. Důležité bylo, že jsme se nepřizpůsobili jejich hře a hráli tu svou. V bráně nás opět podržel skvělý Radar (Tomáš Rechtorik). Povinné 3 body jsme splnili, to samozřejmě to nejdůležitější.“

Fedák Jan (Elba DDM Ústí nad Labem): Prachatice přes své aktuální postavení v tabulce nehrály vůbec špatně a proto jsme rádi, že přes některé těžkosti, které jsme si navařili sami, z utkání bereme všechny body. Ty navyšují vítěznou šnůru, která dodává větší sílu a sebevědomí týmu, zejména oproti vstupům do jarní části minulých sezón.