07.04.2024 Reportáž

Sedm branek v Hradci Králové znamená poklidné vítězství

Ústecký tým dominoval v zápase s Hradcem Králové, kde Martin Stupka zaznamenal hattrick a Aleš Macek otevřel a uzavřel skóre, což zajistilo Ústí nad Labem výhru a tři body v EXTRALIZE.

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu, 06.04.2024

HBC Hradec Králové 1988

2:7

0:2, 1:2, 1:3

Branky a nahrávky: 25:08 Filip Paukrt, 32:25 Matěj Tichý (Štěpán Palán) - 07:15 Aleš Macek (Lukáš Soukup, Jiří Grus), 08:53 Martin Stupka (Ondřej Poláček, Jan Sedláček), 17:00 Martin Stupka (Lukáš Belica, Zdeněk Banda), 25:42 Petr Michajličenko, 31:09 Jan Vacek (Petr Michajličenko, Tomáš Čermák), 33:58 Martin Stupka (Petr Michajličenko, Pavel Krajíček), 40:57 Aleš Macek (Tomáš Čermák)

Jan Vrkoslav (Tomáš Dvořáček) - Tomáš Jiřík, Štěpán Palán, Nikolas Dlouhý, Viktor Zeman, Lukáš Vaněk - Lukáš Černý, Daniel Černý, Filip Paukrt, Benjamín Řehák, Jakub Rakovský, Jan Zahálka, Matěj Tichý, Jaroslav Tesař, Petr Šimek

Zdeněk Banda, Martin Koudelka - Jiří Grus, Petr Michajličenko, Ondřej Poláček, Jan Sedláček, David Haas, Matěj Sedláček, Aleš Popluhar, Jakub Růžička - Tomáš Čermák, Tomáš Kapusta, Jan Škurla, Lukáš Soukup, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Aleš Macek, Patrik Zicho, Pavel Krajíček, David Nedoma, Lukáš Belica, Jan Vacek

Od začátku zápasu byl náš tým střelecky aktivnější, ale celkem dlouho byl stav utkání nerozhodný. První branku se podařilo vstřelit našemu týmu v čase 7:15, kdy se trefil Aleš Macek. Další branka na sebe nedala dlouho čekat a v čase 8:53 po přihrávkách Jana Sedláčka a Ondřeje Poláčka zamířil přesně kapitán týmu Martin Stupka. Ve zbytku první třetiny se už hradeckým ani našim hráčům v koncovce nedařilo a po první třetině tak náš tým vedl 2:0.

Ve druhé části hry diváci na branku nečekali tak dlouho jako v úvodu utkání a v čase 17:00 vstřelil svou druhou branku Martin Stupka. Za stavu 3:0 pro ústecké se hra vyrovnala a obranná hra obou týmů byla koncentrovanější. V čase 25:08 domácí tým dokázal snížit na 1:3 z hole Filipa Paukrta. Uplynulo dalších 34 sekund a švihem o modré čáře prostřelil domácího brankáře Petr Michajličenko a bylo to 1:4. Druhá třetina už více radosti ani na jedné ze stran nepřinesla a šlo se podruhé do kabin.

Třetí část zápasu začala brankovými hody. Nejprve se trefil ústecký Jan Vacek, poté opět domácí snížili z hole Matěje Tichého a v čase 33:58 zakončil Martin Stupka svůj hattrick a stav zápasu tak byl 2:6. V závěru třetí třetiny zbytečně přibylo vyloučených hráčů. Účet utkání zakončil ten, kdo jej začal, a to Aleš Macek a Ústí nad Labem si tak domů zaslouženě odvezlo další tři body do tabulky EXTRALIGY.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Banda Zdeněk: „Utkání vypovědělo o naší skvělé fyzické přípravě, ale měli bychom zapracovat na udržení strategických pokynů od trenérů. V utkání jsme zapojili všechny čtyři lajny, které se osvědčily. Na play off jsme tedy připraveni a už jen dodržet strategii, která nás dovede ke zdárnému konci a postupu.“
Stupka Martin: „Důležité je, že jsme si ze zápasu odnesli tři body. Výkon nebyl takový, který jsme si představovali, ale možná dobře, že přišel nyní 2 zápasy před koncem základní části. Musíme si urovnat určitě věci v hlavách a od příštího týdne se již držet hry, kterou budeme chtít v play-off předvádět.“

Pavlík Jaroslav (Elba DDM Ústí nad Labem): Dnešní výkon měl k optimu opravdu daleko. Do play off máme co zlepšovat. Příští týden nás čeká Svítkov a Hostivař a to bude jiný level.