15.04.2024 Reportáž

Dramatický obrat na Hostivaři: Skvělé druhé místo po základní části Extraligy!

V napínavém utkání se našemu týmu podařilo zvítězit nad Hostivaří a zajistit si druhé místo po základní části EXTRALIGY. Po rychlém gólu Jana Sedláčka a následném vedení domácích díky Janu Čejkovi a Jiřímu Hrabarovi se zdálo, že Hostivař ovládne hru. Nicméně, díky brankám Martina Stupky a Aleše Popluhara se našemu týmu podařilo udržet krok. Závěrečná branka Jiřího Gruse 10 sekund před koncem rozhodla o vítězství našeho týmu v dramatickém zápase.

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu, 14.04.2024

HBC Hostivař

5:6

0:1, 4:2, 1:3

Branky a nahrávky: 17:04 Jan Čejka (Michal Průcha, Petr Švanda), 17:18 Jan Čejka (Petr Pírek, Otto Urbanec), 18:38 Jiří Hrabar (Michal Průcha, Samuel Kucharčík), 24:15 Jan Diviš (Samuel Kucharčík, Tomáš Kudela), 31:16 Jiří Hrabar (Jan Diviš, Jan Smola) - 02:17 Jan Sedláček (Tomáš Čermák), 18:50 Martin Stupka (Jiří Tomáš), 28:43 Aleš Popluhar (Tomáš Čermák), 31:57 Tomáš Čermák (Aleš Macek), 43:37 Aleš Macek (Tomáš Čermák, Jiří Grus), 44:50 Jiří Grus (Jan Sedláček, Jiří Tomáš)

Václav Štoural (Michal Šupík) - Daniel Vaniš, Petr Pírek, Jiří Hrabár, Ondřej Dostál, Michal Průcha, Petr Švanda - Jiří Vaniš, Jaroslav Pátek, Petr Lehner, Matěj Taufer, Jan Čejka, Marek Hroch, Jan Kočka, Samuel Kucharčík, Jan Smola, Jan Diviš, Otto Urbanec, Tomáš Kudela

Tomáš Rechtorik (Martin Koudelka) - Jiří Grus, Petr Michajličenko, Ondřej Poláček, Jan Sedláček, Jan Bečvář, Aleš Popluhar, Radek Vyhlídal, David Kučera - Tomáš Čermák, Tomáš Kapusta, Jan Škurla, Lukáš Soukup, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Kale Costa, Aleš Macek, David Haas, Pavel Krajíček, David Nedoma, Lukáš Belica

Start do utkání se povedl lépe našemu týmu. V čase 1:14 byl vyloučen domácí Otto Urbanec a hned první přesilovou výhodu proměnil v branku Jan Sedláček v čase 2:17. Vypadalo to, že utkání bude od prvních minut přehlídkou střelců, ale nestalo se tak, ani při přesilových výhodách, které měli oba týmy ještě po jedné k dispozici. Stav po první třetině tak byl 0:1.

Úvod druhé třetiny patřil domácím, hlavně ostrostřelci Janu Čejkovi, který dvěma slepenými góly v časech 17:04 a 17:18 strhnul vedení na domácí stranu. A když v čase 18:38 zvýšil na vedení domácích 3:1 Jiří Hrabar, vypadalo to, že domácí budou hru ovládat. To se nelíbilo hostujícímu týmu a na rozdíl jedné branky snížil v čase 18:50 kapitán Martin Stupka. Skóre se poté chvíli neměnilo, i když kvalita hry byla stále vysoká. V čase 23:23 byl vyloučen hostující Jan Sedláček a domácí se v pořadí už čtvrté přesilové hře dokázali poprvé v početní výhodě trefit a opět odskočit na rozdíl dvou branek. Ke konci druhé třetiny dostal výhodu přesilové hry ještě náš tým, když byl v čase 26:44 vyloučen domácí Tomáš Kudela. Tuto výhodu využil v samotném závěru Aleš Popluhar a stavem 4:3 pro domácí se šlo podruhé do kabin.

Začátek třetí třetiny měli Hostivařští další výhodu přesilové hry a tu se jim podařilo využít v čase 31:16 opět z hole Jiřího Hrabara. Stav 5:3 byl pro domácí povzbuzením, že by mohli zaútočit na rekord Extraligy v zisku bodů po základní části. Jenže nedlouho po brance domácích bylo opět sníženo na rozdíl jedné branky, když se dokázal v čase 31:57 trefit Tomáš Čermák. Hostující tým měl šanci ještě utkání zdramatizovat, ale dlouho se hrálo se stavem 5:4 pro Hostivař. Až v čase 43:37 se po ose Jiří Grus - Tomáš Čermák dokázal trefit Aleš Macek a bylo srovnáno. Blížil se konec utkání a domácí ve snaze získat rekord šli do hry bez brankáře. Risk se jim nevydařil a 10 sekund před koncem třetí třetiny vsítil Jiří Grus branku, která našemu týmu přisoudila druhé místo po základní části EXTRALIGY za naším soupeřem z Hostivaře.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Tomáš Jiří: „Bylo to hodně těžké utkání, my jsme chtěli druhé místo, oni zase rekord, nedali jsme si nic zadarmo a hráli jsme nahoru dolu. Dařilo se nám proměnit přesilovky a zvládli jsme konec zápasu, kdy jsme otočili zápas z 5:4 na 5:6, nezavřeli jsme si dveře a zvládli to. Byli jsme zase jednu třetinu na trestný a tomu se už do play off musíme vyvarovat.“
Grus Jiří: „Dnešní utkání bylo velmi vyrovnané a v koncovce utkání jsme měli trochu víc štěstí my. Prodloužili jsme naší sérii výher a zakončili jsme základní část druhým místem, které nám může přinést některé výhody. Teď už se všichni soustředíme na příští víkend, kdy se začíná od nuly.“

Pavlík Jaroslav (Elba DDM Ústí nad Labem): Utkání v Hostivaři bylo jak na houpačce. Oba celky chtěli vyhrát, čemuž odpovídal i průběh. Hostivař cílila na rekord extraligy – 60 bodů, my na druhé místo po základní části. Nám risk při power play vyšel, soupeři ne. Zároveň bych chtěl popřát brzké uzdravení Petrovi Pírkovi z Hostivaře, jehož zranění bylo černou kaňkou na utkání a myslím, že tady mluvím za celou Elbu.