24.03.2024 Reportáž

A-tým si udržel jarní neporazitelnost v napínavém souboji s Kladnem

V napínavém utkání CROSSDOCK EXTRALIGY hokejbalu mezi HBC Kladno a Elba DDM Ústí nad Labem se oba týmy předváděly v obraně. Přes několik přesilových her a vyloučení na obou stranách zůstala první třetina bez branek. Ve druhé třetině se Ústí nad Labem dostalo do vedení díky gólu Lukáše Soukupa a následnému úniku Jiřího Tomáše. Třetí třetina pokračovala v trendu silné obrany, s výjimkou gólu Ondřeje Poláčka, který zpečetil výsledek 0:3 pro Ústí nad Labem. Domácí tým se neúspěšně pokusil o obrat hrou bez brankáře, zatímco Ústí si udrželo svou jarní neporazitelnost.

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu, 24.03.2024

HBC Kladno

0:3

0:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 16:16 Lukáš Soukup (Lukáš Belica), 26:14 Jiří Tomáš, 33:04 Ondřej Poláček (Jiří Tomáš)

Jan Jirotka (Leoš Gerlich) - Milan Teinitzer, Radek Soukup, Michal Dědič, Filip Barták, Jaromír Markytán - Petr Adam, Lukáš Patera, Filip Jedelský, Michal Potekhin, Štěpán Důras, Vojtěch Šimůnek, Zdeněk Král, Vojtěch Rychlý, Karel Šmíd, Matouš Drechsler, Petr Slavík

Tomáš Rechtorik (Martin Koudelka) - Jiří Grus, Ondřej Poláček, Jan Sedláček, David Haas, Matěj Sedláček, Jan Bečvář, Aleš Popluhar - Tomáš Kapusta, Petr Michajličenko, Lukáš Soukup, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Aleš Macek, Patrik Zicho, Pavel Krajíček, David Nedoma, Lukáš Belica, Jan Vacek, Vojtěch Červinka, Jan Škurla

Hned po odehraných 39 sekundách utkání byl vyloučen Ondřej Poláček a domácí tým dostal první výhodu přesilové hry. Domácí se sice drželi v útočném pásmu, ale všechny nebezpečné situace se podařilo bránit. Ke konci početní výhody Kladna se v čase 02:02 provinil vysokou holí domácí Michal Dědič, což ústeckým nabídlo více než tříminutovou početní výhodu. Ani tato výhoda se nepodařila využít a stav zápasu byl i nadále 0:0. Když na konci první třetiny nevyužil ani další přesilovou hru domácí tým, šlo se poprvé do kabin za stavu 0:0.

Úvod druhé třetiny byl v převaze ústeckých. Lukáš Soukup dokázal vybojovat balonek za brankou Kladna, krásně se vytočit před brankáře Jana Jirotku a střelou k tyči rozvlnit síť kladenské branky. Až do vyloučení Jana Bečváře v čase 22:20 se nic důležitého v utkání nestalo. Další výhoda přesilové hry, tlak domácích a opět její úspěšné ubránění. Utkání bylo plné vyloučených a v čase 25:26 odešel na trestnou lavici Jan Vacek. Obrana této situace se opět dařila a navíc udělal domácí obránce chybu při rozehrávce a Jiří Tomáš se dostal do samostatného úniku, který dokázal využít. Až na samotném konci druhé části hry dostal přesilovou hru i náš tým, ale na stavu 0:2 se už nic nezměnilo a stav tak byl po druhé třetině 0:2 pro Ústí nad Labem.

Začátek třetí třetiny pokračoval přesilovou hrou, kterou se skóre navýšit nepodařilo. Další výhodu přesilové hry jsme dostali v čase 32:39, kdy na trestnou lavici za podrážení šel Štěpán Důras. Tato početní výhoda opět přinesla radost na hostující střídačku, když Ondřej Poláček od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a stav zápasu byl 0:3. Od této branky si už oba týmy dávaly pozor, aby nedošlo k vyloučení a při rovnovážném počtu hráčů na obou stranách branky nepadaly. Ke konci utkání se domácí ještě pokusili o hru bez brankáře, ale ta nebyla úspěšná a tak drží A-tým jarní neporazitelnost a Tomáš Rechtorik si připsal i další čisté konto v sezóně.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Nedoma David: „Utkání hodnotím pozitivně. Hráli jsme skvěle týmově a došli jsme si pro 3 body. Určitě se nám dařila hra v oslabení a využívání našich šancí. Jen je škoda zbytečných vyloučení.“
Macek Aleš: „Utkání se povedlo každému v týmu, trenéři zvolili správnou taktiku na soupeře, která se vyplatila, dařilo se nám blokovat střely od soupeře a také jsme využili šance, které nám soupeř poskytl. Co nám nešlo, tak to bych za mě řekl, že jsme si měli lépe pohlídat naše zbytečné fauly.“

Pavlík Jaroslav (Elba DDM Ústí nad Labem): Dnešní utkání jsme si poctivě odpracovali a výsledek trpělivě budovali celých 45min. Týmu patří poděkování za předvedený výkon. Teď užijeme Velikonoce a následně nás čeká další práce v Hradci.