Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
12.03.2024 Reportáž

Hokejbalisté Dubí si poradili s B-týmem

Hráči B-týmu mají za sebou další utkání. Začátek zápasu nevyšel týmu podle očekávání a favorizovaný tým SK Dubí si během první třetiny vytvořil náskok dvou branek. V průběhu druhé části hry se situace ještě zhoršila, když domácí rozšířili své vedení na tři branky. Tento náskok si pak v závěrečné fázi utkání zkušeně udrželi. B-tým s řadou mladých talentů, tak musel opět skousnout hořkost porážky.

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 08:41 Michal Matouš (Miloslav Kváš, Jan Grosse), 10:52 Pavel Zajan (Michal Matouš, Jakub Koval), 17:27 Miloslav Kváš (Michal Matouš), 28:26 Marek Chytrý (Martin Šarvaic), 39:26 Miloslav Kváš (Jakub Jirava) - 19:13 Tomáš Giesel (Matyáš Čaloun), 33:17 David Kučera (Lukáš Wágner)

Sestava domácích

Aleš Homolka - Jakub Jirava, Michal Konrád, David Kovář, Martin Šarvaic, Pavel Zajan, Václav Pomahač - Ondřej Černý, Jakub Koval, Matěj Koval, Miloslav Kváš, Martin Lipert, Michal Matouš, Marek Chytrý, Jan Grosse, Jan Pokorný

Sestava hostí

Miroslav Tyl, Vojtěch Gottfried - Martin Kotlář, Jan Neumann, Tadeáš Doucha, Zdeněk Matušík, Jan Ryska, David Kučera, Šimon Závorka, Jiří Urbánek - Tomáš Giesel, Aleš Popluhar, Vítězslav Zeman, Lukáš Wágner, Matyáš Čaloun, Václav Hrubý, Matěj Kocourek, Pavel Kohout, Daniel Vaněk, Richard Janda, Lukáš Efler, Matias Kokhanin

Domácí tým začal zápas s vervou a již ve 8. minutě otevřel skóre. O pouhé dvě minuty později dokázali navýšit svůj náskok na dvě branky. I přes aktivní hru B-týmu se jim v útoku nedařilo prosadit, ale díky pevné obraně dokázali udržet soupeře na distanc a do konce první třetiny se skóre již nezměnilo.

Druhá třetina nepřinesla B-týmu opět moc světlých okamžiků. Domácí byli stále aktivnější a v 18. minutě se jim podařilo odskočit na rozdíl tří branek. Avšak B-tým nevzdal a ve 20. minutě se jim podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Přesto se Dubští ještě jednou trefili za záda Miroslava Tyla a stav utkání po druhé třetině byl 4:1 ve prospěch domácího týmu.

V závěrečné třetině se B-týmu podařilo rychle snížit na 4:2 z hole mladíka Davida Kučery a pokusit se změnit průběh utkání. Drama domácí dopustit nechtěli a ve 40. minutě při přesilové hře, kterou dokázali využít z hole Miloslava Kváše, který je nejproduktivnějším hráče celé soutěže. Zápas už poté žádné další branky nepřinesl a Dubí si tak připsalo pohodlné vítězství.

Ohlasy

Plachý Jan (Elba DDM Ústí nad Labem): Úvodní 15ti minutovka byla z naší strany nervózní, měli jsme respekt ze soupeře. Dubí bylo v sestavě, která už nemůže být o moc silnější a my jsme obstáli nejen výsledkově ale od druhé třetiny i herně. Jen mě mrzí naše neproměněné šance, mohl být nakonec výsledek ještě lepší. Kluci dřou a to se mi líbí. Jsem i po prohře spokojený.

Redakce, foto: Adam Pauček