19.03.2024 Reportáž

Senzace: B-tým zvítězil nad prvním týmem 2. Ligy

V neděli 17. března se B-tým postavil na domácím hřišti proti lídrovi soutěže, HSÚ Berani Ústí nad Labem. Utkání bylo napínavé až do posledních minut, kdy mohl slavit úspěch kterýkoliv z týmů. Nakonec se štěstí usmálo na náš tým, který dokázal využít přesilovou hru v závěrečné části utkání a odnesl si tak cenné vítězství nad favorizovaným soupeřem.

2. Liga - Čechy Sever , 17.03.2024

2:1

0:1, 1:0, 1:0

HSÚ Berani Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 28:02 Vojtěch Červinka (Václav Hrubý, David Nedoma), 34:17 Tomáš Kapusta (Vojtěch Červinka, Václav Hrubý) - 10:31 Daniel Adámek (Jan Šilínek)

Martin Koudelka - Martin Kotlář, Vítězslav Zeman, Tadeáš Doucha, Zdeněk Matušík, Petr Michajličenko, Daniel Vaněk - Lukáš Belica, Jan Vacek, Tomáš Giesel, David Diepold, Vojtěch Červinka, Lukáš Wágner, Václav Hrubý, Tomáš Kapusta, David Nedoma, David Haas

Jan Kostovič - Vojtěch Uhlíř, Daniel Adámek, Tomáš Arnold, Marek Berka, Tomáš Druxa, Rudolf Bärnt, Tomáš Bejček, Lukáš Nagy, Jaroslav Netušil, Karel Pavlíček, Jan Šilínek, Vilém Berka, Filip Novotný, Jan Rezek, Milan Dvořák, Marek Tauš, Petr Hruška

Od úvodních minut se hrálo vyrovnaně a šance byly k vidění na obou stranách. První branku vstřelili hosté v 11. minutě první třetiny, když se prosadil Daniel Adámek. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Berany. Druhá třetina byla poznamenána opatrným hokejbalem obou týmů. Šancí bylo pomálu, a tak se stav neměnil až do 29. minuty kdy se podařilo Vojtěchu Červinkovi vyrovnat na 1:1 a tento stav svítil na světelné tabuli i po dvou třetinách. Vstup do třetí třetiny se domácím povedl. Ve 35. minutě využil přesilovou hru Tomáš Kapusta a poslal domácí do vedení 2:1. Hosté se v závěru utkání tlačili do útoku, ale domácí obrana v čele s brankářem Martinem Koudelkou odolala a vítězství 2:1 uhájila. Toto vítězství je pro domácí tým velmi cenné a jistě je povzbudí do zbývajících bojů v soutěži.

Plachý Jan (Elba DDM Ústí nad Labem): Konečně slavíme první výhru na jaře. Musím říct, že teda zcela zaslouženou. Takhle odmakaný a taktický zápas jsem od nás dlouho neviděl. I když byl celý průběh zápasu vyrovnaný , tak jsem věřil ,že dnes vyhrajeme. Musím zmínit veřejně jednoho hráče. Vítězslav Zeman proboha, že jsme tě nenašli dříve. Kdo zná a poznal, tak už ví. Příklad pro všechny Elbáky!