27.03.2024 Reportáž

B-tým podlehl síle kadaňských Panterů

V nedělním kole 2. Ligy Čechy Sever se B-tým představil na hřišti Panthers Kadaň. Přestože byl náš tým považován za outsidera a soupeř byl favoritem, hráči předvedli bojovný výkon, který i přes prohru ukázal jejich odhodlání a schopnosti.

2. Liga - Čechy Sever , 24.03.2024

Panthers Kadaň

4:1

1:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 04:30 Josef Rác (Adam Hájek, Vlastimil Tumpach), 21:40 Jiří Paul (Ondřej Tumpach, Zdeněk Horváth), 31:37 Petr Chotaš (Adam Hájek, Josef Rác), 32:30 Adam Hájek (Václav Sommer, Marek Glaser) - 43:26 Jan Plachý (Zdeněk Matušík)

Daniel Vítek (Alexandra Hřívová) - Václav Cestr, Petr Chotaš, Ondřej Hána, Pavel Horejš, Vlastimil Tumpach, Marek Glaser - Adam Hájek, Zdeněk Horváth, Jiří Paul, Josef Rác, Václav Sommer, Ondřej Tumpach, Vladislav Vrtek

Matias Kokhanin - Jan Plachý, Vítězslav Zeman, Jiří Urbánek, Zdeněk Matušík - David Diepold, Tomáš Giesel, Lukáš Wágner, Lukáš Efler, Václav Hrubý, Tadeáš Doucha, Jan Kurty

Domácí Panteři zahájili zápas lépe a v 5. minutě se ujali vedení zásluhou Josefa Ráce. Favorit tak vedl 1:0. V dalším průběhu první třetiny už se jim nepodařilo navýšit náskok, a to ani v přesilové hře. Stav po první části hry tak byl 1:0 pro domácí.

Ani druhá třetina nepřinesla divákům mnoho branek. Nejprve se hrálo 4 na 4, ale ani v této situaci branka nepadla. Po skončení trestů a návratu ke hře 5 na 5 se v čase 21:40 prosadil Jiří Paul a zvýšil náskok domácích na 2:0. V dalším průběhu druhé třetiny měli Panteři ještě dvě přesilové hry, ale ani ty nevyužili. Po dvou třetinách tak byl stav utkání 2:0.

Třetí třetina začala bleskově. Domácí celek v rozmezí 30 sekund vstřelil dva góly a definitivně tak pojistil své vítězství. Více branek už Panteři nevstřelili a v samotném závěru utkání korigoval náš tým na konečných 4:1 z hole Jana Plachého.

Plachý Jan (Elba DDM Ústí nad Labem): K utkání jsme jeli v okleštěné sestavě. Nicméně dodržováním předzápasových pokynů jsme dosáhli přijatelného výsledku. Velmi dobrý výkon podal brankář, který nás podržel, a díky němu jsme byli po celou dobu v zápase. Jen mě mrzí, že v některých momentech nemáme více klidu v mysli i na hokejkách.