08.04.2024 Reportáž

Zázračný obrat B-týmu v Litoměřicích: Jak se z 5:1 stalo vítězné 5:7

V napínavém zápase 2. Ligy Čechy Sever mezi SHC Killers Litoměřice a Elba DDM Ústí nad Labem dominovali domácí v první polovině hry, kdy si vybudovali vedení 5:1. Hlavními strůjci skóre byli Ondřej Sýkora a Filip Chvojka. Avšak ve druhé polovině předvedl hostující tým neuvěřitelný obrat, když Tomáš Čermák čtyřmi brankami a Jan Vacek dvěma brankami otočili výsledek na konečných 7:5 pro Ústí nad Labem. Tento zvrat šokoval nejen diváky, ale i oba týmy a ukázal nevídanou bojovnost a odhodlání hostujícího týmu.

2. Liga - Čechy Sever , 07.04.2024

SHC Killers Litoměřice

5:7

2:0, 3:1, 0:6

Branky a nahrávky: 03:58 Ondřej Sýkora (Michal Krejza, Milan Šimek), 05:32 Filip Chvojka, 15:23 Lukáš Novák (Ondřej Gazsi), 16:23 Marek Zrzavecký (Matěj Pětík, Michal Krejza), 29:12 Jaroslav Ježek (Ondřej Gazsi, Lukáš Novák) - 16:44 Jan Plachý (Tomáš Čermák), 31:28 Tomáš Čermák (Petr Michajličenko, Jan Plachý), 34:28 Tomáš Čermák (Aleš Popluhar, Jan Plachý), 35:20 Jan Vacek (David Diepold), 35:44 Tomáš Čermák (Aleš Popluhar, Petr Michajličenko), 37:23 Tomáš Čermák (Petr Michajličenko), 44:20 Jan Vacek (Miroslav Tyl)

Leoš Gerstberger, Michal Růžička - Filip Chvojka, Ondřej Gazsi, Jaroslav Haken, Jaroslav Ježek, Michal Krejza, Matěj Pětík, Tomáš Schwerhart, Milan Šimek, Lukáš Novák, Tomáš Ultsch, Jan Zimanzl, Marek Zrzavecký, Ondřej Sýkora

Miroslav Tyl - Jan Vacek, Vojtěch Zeman, Tomáš Giesel, Martin Kotlář, Jan Plachý, Aleš Popluhar, David Diepold, Vítězslav Zeman, Lukáš Wágner, Tomáš Čermák, Petr Michajličenko, David Pospíšil

Úvod utkání patřil jednoznačně domácímu týmu SHC Killers Litoměřice, který byl velmi aktivní a odměnou jim byla branka v čase 3:38, kdy se trefil Ondřej Sýkora. Neuplynuly ani další dvě minuty utkání a stav již byl 2:0, když se prosadil Filip Chvojka. I nadále se hrál aktivní hokejbal a domácí měli více ze hry, ale další branky se jim přidávat nedařilo. Průběh první třetiny se hrál velmi slušně a za první třetinu nebyl vyloučen žádný hráč ani z jednoho týmu. První třetina tak skončila vedením Litoměřických 2:0.

Ze druhé části hry uplynulo jen 23 vteřin a domácí zvýšili na 3:0, autorem branky byl Lukáš Novák. Uplynula další minuta utkání a domácí vedli 4:0. Až po této brance se podařilo skórovat i hostujícímu týmu Elba DDM Ústí nad Labem a Jan Plachý v čase 16:44 snížil na 4:1. Další průběh druhé třetiny už na branky tak bohatý jako její začátek nebyl, ale přeci jen diváci ještě jednu branku viděli a to v čase 29:12, kdy rozjásal domácí fanoušky Jaroslav Ježek a po dvou odehraných třetinách tak vedli domácí Kosatky jednoznačně 5:1.

V čase 31:28 se hostující tým přeci jen osmělil a snížil na 5:2 z hole Tomáš Čermáka. A Tomáš Čermák byl rázem při chuti, kdy snížil na 5:3. Nikdo z přítomných diváků nečekal, že by se utkání mohlo zdramatizovat, a to se stalo. Ve 36. minutě nejprve Jan Vacek snížil na rozdíl jedné branky a vyrovnání zařídil svojí třetí brankou v zápase opět Tomáš Čermák. A branek nebyl konec, v čase 37:23 se opět trefil Tomáš Čermák a dostal ústecké do vedení. Tento stav svítil na tabuli i v čase 43:28, kdy dostal domácí tým výhodu přesilové hry a mohl tak opět vyrovnat stav utkání. To se domácím nepodařilo a brankou v oslabení v čase 44:20 rozhodl o vítězství ústeckých Jan Vacek. Dokonalý obrat v utkání tak musel šokovat nejen přihlížející diváky, ale i oba týmy.

Plachý Jan (Elba DDM Ústí nad Labem): Zápas v Litoměřicích se s určitostí dá rozdělit na dvě půlky. V té první zavítal do Litoměřic tým z oblastní soutěže, který byl za otloukánky a v tu dobu by si na otočení výsledku vsadil jen blázen. Ovšem zhruba od poloviny zápasu jsme začali být vyrovnanějším soupeřem. V třetí třetině jsem stáhl už tak prořídlé řady na 10 statečných. Jak ukázala 3. třetina, odhadl jsem chemii složení 2 formací. Byla to jízda, na kterou hráči i diváci utkání nezapomenou. Všem hráčům i oběma posazenými (přijali roli bez sebemenších náznaků nevole) patří ohromné díky za vůli a chtíč. Věřím, že ve zbývajících dvou utkáních nepovedené sezóny nás tento neskutečný obrat nakopne.