24.04.2024 Reportáž

Dorostenec Raichl se blýskl čtyřmi góly a pomohl k vítězství B-týmu

V napínavém utkání domácí tým rychle získal vedení, ale hosté dokázali vyrovnat a v závěrečných minutách dokončili obrat. Hráči obou týmů předvedli řadu skvělých momentů, včetně čtyř branek Václava Raichla. Zápas skončil dramatickým vítězstvím hostujícího týmu, který si odvezl tři body po výsledku 7:6.

2. Liga - Čechy Sever , 20.04.2024

HBC Dandy Malé Březno

6:7

2:0, 2:2, 2:5

Branky a nahrávky: 02:58 Tomáš Chyba, 12:43 Michal Vosmik (Ondřej Fencl, Vladimír Opelt), 29:19 Ondřej Fencl (Michal Vosmik, Jan Kníže), 29:36 Michal Vosmik (Ondřej Fencl), 31:17 Michal Vosmik (Vladimír Opelt, Ondřej Fencl), 32:43 Tomáš Chyba (Marek Štrébl, Martin Hřebíček) - 21:42 Vaclav Raichl (Jan Vacek, Jindřich Koky), 23:02 Vaclav Raichl (Daniel Vaněk, David Pospíšil), 30:31 Vaclav Raichl (Jan Vacek, Tomáš Giesel), 36:21 Tomáš Giesel (Vaclav Raichl, Jan Vacek), 38:27 David Kučera (Tomáš Giesel, Jan Vacek), 38:49 Jan Vacek (David Kučera, Frantisek Šilhavý), 41:44 Vaclav Raichl (Tomáš Giesel, Jan Vacek)

Jakub Polánský - Jan Kníže - Michal Vosmik, Ondřej Fencl, Marek Štrébl, Michal Vacek, Ondřej Jakubův, Tomáš Glacner, Martin Hřebíček, Miloš Hlinka, Jiří Hladký, Tomáš Chyba, Jan Drenčko, Vladimír Opelt, Daniel Pešta

Miroslav Tyl - Vítězslav Zeman, David Pospíšil, Frantisek Šilhavý, Jindřich Koky - Jan Plachý, Tomáš Giesel, Jan Vacek, Nicolas Mejstřík, Matěj Šimic, David Kučera, Daniel Vaněk, Lukáš Efler, Vaclav Raichl

Úvod zápasu: Hned na začátku, v čase 2:58, se Tomáš Chyba trefil a poslal domácí do vedení. Po této brance se hra uklidnila a diváci viděli minimum šancí. Utkání bylo velmi čisté a během první třetiny byli současně vyloučeni po jednom hráči z každého týmu.

První třetina: V čase 12:43 domácí navýšili své vedení na 2:0 díky brance Michala Vosmika. Tímto skóre první třetina skončila. V závěru třetiny, v čase 13:30, byl vyloučen Tomáš Glacner a hosté využili přesilovku na začátku druhé třetiny, kdy Václav Raichl snížil na 2:1.

Druhá třetina: Ve 23:02 bylo vyrovnáno, když se po druhé prosadil hostující Václav Raichl. Domácí však dokázali odpovědět a v čase 29:19 se trefil Ondřej Fencl a hned na to v 29:36 Michal Vosmik. Stav po dvou třetinách byl 4:2 pro domácí Krokodýly.

Třetí třetina: Hostující Václav Raichl v čase 30:31 dokončil svůj hattrick. Domácí ale rychle reagovali, když se v 31:17 trefil Michal Vosmik a v 32:43 Tomáš Chyba. Stav byl 6:3. Tomáš Giesel v čase 36:21 snížil na 6:4 a David Kučera v 38:27 na 6:5. Jan Vacek pak vyrovnal na 6:6.

Závěr zápasu: V čase 41:44 Václav Raichl vstřelil vítěznou branku a dokonal obrat v zápase. Ústečtí si tak odváželi tři body.

Plachý Jan (Elba DDM Ústí nad Labem): Po pomalejším rozjezdu, kdy jsme byli všude druzí a prohrávali veškeré osobní souboje se naše mužstvo v čele se znovuzrozeným střelcem Raichlem vzepřelo tradičnímu účastníkovi play off 2.ligy . Utkání nevyšlo našemu brankáři, ale věřím, že je na tolik zkušený a že v posledním utkání proti Ještěrům nás podrží a bude nám oporou. Spoluhráčům jsem za výhru v zápase slíbil mekáč. A jelikož se vyhrálo, slib se vyplnil. (Smích)