22.04.2024 Reportáž

Dramatický souboj na špici: Hostivař přetlačila Ústí v závěrečném duelu základní části Ligy starších žáků

V napínavém souboji týmů z čela tabulky se HBC Hostivař utkal s týmem Elba DDM Ústí nad Labem v závěrečném utkání základní části Ligy starších žáků. Domácí tým HBC Hostivař, díky brankám dvěma brankám Matěje Havlíka a Marka Trajera, si udržela vedení a zvítězila s konečným skóre 5:2.

Liga starších žáků - Čechy Střed + Sever , 20.04.2024

HBC Hostivař

5:2

1:0, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 12:35 Matěj Havlík (Prokop Janšta), 19:18 Marek Trajer (Vojtěch Coufal, Prokop Janšta), 33:57 Marek Trajer (Vojtěch Coufal), 35:06 Matěj Havlík (Samuel Bajkai), 44:52 Samuel Bajkai - 25:38 Jan Plachý (Martin Losos), 34:46 Jáchym Frodl

Otto Menzel (Dominik Slavík) - Jakub Janičko, Prokop Janšta, Denis Zimarev, Anna Dvořáková, Filip Martinec, Sebastian Němec, Mikuláš Vaniš - Petr Vysoký, Vojtěch Coufal, Tomáš Josef Jeřábek, Ondřej Kocmánek, Jindřich Poláček, Daniil Zimarev, Samuel Bajkai, Matěj Havlík, Theodor Otras, Marek Trajer

Martin Vykouk (Michal Kudr) - Bořek Trnka, Vojtěch Kalenda, Tomáš Kuziv, Jáchym Frodl, Ondřej Kotyza, Tomáš Kodeš - Martin Krinert, Jan Plachý, Vojta Šimic, Karel Morvay, Michal Chochel, Matěj Kapusta, Adam Růžička, Josef Krejčí, Patrik Hrebinec, Martin Losos

Souboj týmů z čela tabulky nabídl poslední utkání základní části Ligy starších žáků, které náš tým odehrál v Praze na hřišti týmu HBC Hostivař. Začátek utkání patřil domácímu týmu, ale s vypětím všech sil se tento tlak podařilo ustát a v čase 3:14 byl vyloučen domácí Matěj Havlík a náš tým měl výhodu přesilové hry. Ta se bohužel nepodařila sehrát a byla přerušena vyloučením našeho týmu. Branky jsme se v této části utkání nedočkali.Domácí měli i nadále v první třetině střeleckou převahu a bezbrankový stav vydržel, až do času 12:35, kdy se dokázal prosadit domácí střelec Matěj Havlík. Zbytek první třetiny už žádnou branku nenabídl a šlo se poprvé do kabin.

I úvod druhé třetiny byl lepší ze strany domácího celku, který hrál jednoduše a dostával se do střeleckých příležitostí. V čase 19:18 z této aktivity vytěžili domácí druhou branku, kterou vstřelil Marek Trajer. Domácí hráli v poklidu s dvoubrankovým vedením v zádech.

V čase 25:38 se dokázal konečně trefit i náš tým, kdy se po individuální akci z poza branky trefil Jan Plachý. Stav 2:1 poté již vydržel do konce druhé třetiny.

V úvodu třetí části hry se ústečtí pokusili co nejdříve vyrovnat, ale to se nepodařilo a udeřil opět domácí Marek Trajer, kdy v čase 33:57 zvýšil opět vedení domácích barev o dvě branky po asistenci Vojtěcha Coufala. V čase 34:46 bylo opět sníženo, kdy se z tlaku ústeckého týmu dle rozhodčích poslední dotkl balonku Jáchym Frodl a skóre bylo opět o jednu branku.

Tento stav, ale opět dlouho nevydržel a domácí Matěj Havlík vstřelil svoji druhou branku v zápase v čase 35:06. Rozdíl dvou branek poté vydržel dlouho a hostující hráči nedokázali zápas zdramatizovat ani při přesilovce 5:3 a ani v závěrečné powerplay. Navíc domácí v čase 44:52 z hole Samuela Bajkala trefili prázdnou branku a uzavřeli stav utkání na 5:2 pro Hostivař.

Laibl Tomáš (Elba DDM Ústí nad Labem): Od úvodu utkání byl domácí tým aktivnější jak střelecky tak pohybově a bohužel nás přehrál a důležité utkání urval na svojí stranu. Nám nezbývá než zkonsolidovat síly a v nadstavbové části dokázat skoro nemožné.