30.04.2024 Reportáž

V Pardubicích se nám nepodařilo zvítězit, soupeř postupuje ve vyřazovacích bojích

V napínavém zápase jsme byli od začátku aktivnější, ale neproměnili jsme naše šance. Domácí tým využil přesilové hry a získal vedení díky brankám Matyáše Licka a Nicolase Langra. Přes snahu a pozdní gól Martina Stupky jsme zápas neotočili a soupeř postoupil do semifinále extraligy.

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu - Playoff, 27.04.2024

HBC Pardubice

3:2

1:0, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 14:59 Matyáš Licek (Nicolas Langr, Josef Česák), 29:42 Nicolas Langr (Roman Krejčí), 42:37 Roman Krejčí (Jan Bílý, Jakub Mikula) - 32:13 Kale Costa, 44:34 Martin Stupka (Kale Costa)

Pavel Foršt (Jakub Třináctý) - Jakub Geisler, Roman Krejčí, Michal Šimek, Václav Školoudík, Jan Strouhal, Tomáš Zajíček, Miroslav Hálek - Josef Česák, Filip Förstl, Martin Janeček, Nicolas Langr, Matyáš Licek, Luboš Moravec, Jan Bílý, Pavel Malý, Jakub Mikula

Adam Řehoř (Martin Koudelka) - Jiří Grus, Petr Michajličenko, Ondřej Poláček, Jan Sedláček, Jan Bečvář, David Haas, Aleš Popluhar - Tomáš Čermák, Tomáš Kapusta, Jan Škurla, Lukáš Soukup, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Kale Costa, Aleš Macek, Patrik Zicho, Pavel Krajíček, David Nedoma, Lukáš Belica, Vojtěch Červinka

Od úvodních minut zápasu jsme byli aktivnějším týmem a v prvních střídáních jsme si vytvořili řadu brankových příležitostí, avšak bez efektu. V další části utkání se hra vyrovnala a ke konci první třetiny měli domácí více ze hry díky přesilovým hrám. V samotném závěru první třetiny vstřelili domácí spornou branku, která byla rozhodčími utkání uznána, a Matyáš Licek tak poslal domácí do vedení. I druhá část zápasu nabídla řadu přesilových her, ale ani jednomu z týmů se je dlouho nedařilo využít. To platilo až do konce druhé třetiny, kdy opět domácí hráli přesilovou hru a 8 vteřin před jejím koncem poslal domácí do dvoubrankového vedení Nicolas Langr. Stav po dvou třetinách tak byl 2:0. Úvod třetí části hry už přinesl branku i z naší strany, když v čase 32:13 snížil Kale Costa. Od této chvíle zápasu domácí ještě více zatáhli obranu a bránili svůj náskok. Co si náš tým nepřál, se stalo v čase 42:37, kdy domácí opět odskočili na dvě branky. V samotném závěru utkání nebylo na co čekat a náš tým začal hrát brzy power play. Snížit se nakonec přeci jen podařilo, když propálil vše, co mu stálo v cestě, Martin Stupka v čase 44:34. Jiskřička naděje tak ještě svitla, ale domácí zkušeně konec zápasu pohlídali a po třetím vítězství postoupili do semifinále extraligy.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Jaké bylo z vašeho pohledu poslední utkání v Pardubicích?
Stupka Martin: „Utkání bylo bojovné, což jsme očekávali. Bohužel jsme si opět nepohlídali naše emoce a darovali několik přesilovek soupeři za úplně zbytečné fauly. Navíc jsme nebyli schopni proměnit ani nabídnuté brankové příležitosti. Sérii jsme si prohráli jenom sami a ještě ostudným způsobem. Chtěl bych touto cestou velice poděkovat všem fanouškům, kteří nám přišli držet palce minulý týden na domácí utkání a hlavně výpravě, která dorazila do Pardubic. Před takovou kulisou se hraje vždy lépe. O to víc mě mrzí, že jsme diváky zklamaly.“
Haas David: „Byl to náš poslední zápas. Nikdo nechtěl končit. Nebylo to jednoduché, ale dřelo se.“
Michajličenko Petr: „Myslím si, že jsme v tom utkání nechali srdce. Bojovali jsme, snažili se, ale to prostě nestačilo. Detailnější hodnocení bych nechal na trenérech. Nicméně si myslím, žetwi