Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
11.05.2024 Reportáž

Vítězné nájezdy: Starší žáci přetlačili Hostivař v závěrečném domácím klání

V napínavém utkání ligy starších žáků mezi Elba DDM Ústí nad Labem a HBC Hostivař se skóre neustále měnilo, přičemž oba týmy předvedly skvělý výkon. Hráči Hostivaře využili přesilové hry a šli do vedení, ale Ústí nad Labem se nevzdalo a vyrovnalo skóre díky hattricku Jana Plachého. Zápas dospěl k dramatičtějšímu závěru s několika vyloučeními a bez dalších branek, což vedlo k rozhodnutí v samostatných nájezdech. Nakonec rozhodující nájezd proměnil Tomáš Kuziv, čímž zajistil vítězství pro Elba DDM Ústí nad Labem v tomto vzrušujícím zápase.

Liga starších žáků - Čechy Střed + Sever , 11.05.2024

SVI

Elba DDM Ústí nad Labem

6:5

2:3, 1:1, 2:1

HOS

HBC Hostivař

Branky a nahrávky: 08:40 Jan Plachý (Patrik Hrebinec, Bořek Trnka), 13:17 Vojta Šimic (Jan Plachý), 16:12 Jan Plachý, 37:25 Patrik Hrebinec (Martin Losos, Bořek Trnka), 38:35 Jan Plachý (Tomáš Kuziv), 45:00 Tomáš Kuziv - 05:52 Samuel Bajkai (Filip Martinec), 12:07 Vojtěch Coufal (Marek Trajer, Jakub Janičko), 14:25 Filip Martinec (Jindřich Poláček, Ondřej Kocmánek), 25:39 Marek Trajer (Denis Zimarev, Filip Martinec), 38:09 Marek Trajer

Sestava domácích

Martin Vykouk (Daniel Imrišek) - Jan Plachý, Vojta Šimic, Bořek Trnka, Vojtěch Kalenda, Matěj Malimánek, Karel Morvay, Tomáš Kuziv, Michal Chochel, Jakub Houdek, Adam Růžička, Josef Krejčí, Patrik Hrebinec, Martin Losos, Markéta Bischoffiová, Lukáš Malý

Sestava hostí

Dominik Slavík - Jakub Janičko, Denis Zimarev, Anna Dvořáková, Filip Martinec, Sebastian Němec, Prokop Janšta - Petr Vysoký, Vojtěch Coufal, Ondřej Kocmánek, Jindřich Poláček, Daniil Zimarev, Samuel Bajkai, Matěj Havlík, Theodor Otras, Marek Trajer

V úvodu utkání se hrálo bez branek, i přes mírnou herní převahu hostujícího týmu z HBC Hostivař. V čase 5:07 byl vyloučen domácí kapitán Tomáš Kuziv a hosté dostali první výhodu přesilové hry, kterou dokázali v čase 5:52 využít a jít v zápase do vedení. Domácí se nechtěli nechat po této brance zatlačit a pouštěli se více do útočných akcí. Za snahu byli domácí odměněni v čase 8:40, kdy byl úspěšným střelcem Jan Plachý. I po této brance se hrál pro přihlížející diváky pěkný zápas této věkové kategorie. V čase 12:07 se z další akce hostujícího týmu po ose Jakub Janičko a Marek Trajer trefil za záda Martina Vykouka hostující Vojtěch Coufal. V čase 13:05 byl vyloučen první hostující hráč a domácí dostali první výhodu přesilové hry, kterou bleskově využil Vojta Šimic po přihrávce Jana Plachého. A bylo opět srovnáno. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, tak hostující Filip Martinec v čase 14:25 dokázal vsítit branku a stav 2:3 pro Hostivař tak zůstal do konce první třetiny.

Start druhé třetiny nabídl opět rychlé vyrovnání a v čase 16:12 jej vystřelil Jan Plachý a začínalo se opět od začátku. Druhá část hry už na branky tak bohatá nebyla a oba týmy se snažili neudělat chybu. Do vedení se nakonec ve druhé třetině dostal tým Hostivaře, když v čase 25:39 skóroval Marek Trajer. Tato branka byla tak poslední ve druhé třetině a stav utkání tak byl 3:4.

Třetí část hry byla snahou domácího týmu o vyrovnání, ale to se dlouho nedařilo a hostující tým navíc hrozil z nebezpečných protiútoků, ale oba brankáři byli pozorní. V čase 37:25 se trefil domácí Patrik Hrebinek a bylo opět vyrovnáno. Vyrovnání ale netrvalo dlouho a v čase 38:09 poslal hostující Hostivař opět do vedení Marek Trajer. V tu chvíli se s brankami roztrhl pytel a v čase 38:35 dovršil Jan Plachý hattrick a bylo srovnáno na 5:5.

Strhující konec utkání nabídlo i několik vyloučených na obou stranách, ale další branka již nepadla a o výsledku utkání se tak rozhodovalo v samostatných nájezdech. Jediným úspěšným střelcem se stal Tomáš Kuziv a výhru z tohoto dramatického zápasu si tak připsal domácí tým Elba DDM Ústí nad Labem.


Ohlasy

Laibl Tomáš (Elba DDM Ústí na Labem): V utkání s kvalitním týmem Hostivaře jsme ukázali, že dokážeme držet krok i se silnými soupeři. Naše schopnost dostat zápas až do samostatných nájezdů a následně je zvládnout, svědčí o výjimečné soudržnosti a odhodlání našeho týmu. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za jejich neúnavnou bojovnost a týmového ducha, který byl patrný po celou dobu utkání.

Redakce, foto: Tomáš Laibl