19.05.2024 Reportáž

Starší žáci se loučí se sezónou po porážce od Rebelů v Praze

V napínavém zápase starších žáků se Ústecký tým ujal vedení gólem Karla Morvaye, ale Rebelové rychle vyrovnali a nakonec zvítězili 6:2. Přes veškerou snahu a šance v závěrečné třetině se nám nepodařilo skóre zvrátit, což znamenalo konec naší sezóny.

Liga starších žáků - Čechy Střed + Sever , 18.05.2024

SK Rebel Praha

6:2

2:1, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 03:04 Severín Jura, 11:52 Kryštof Dědek, 19:12 Tomáš Malý (Adam Křivánek), 20:22 Adam Kindl (Severín Jura), 22:40 Adam Kindl (Severín Jura, Tomáš Malý), 43:37 Kryštof Dědek - 02:28 Karel Morvay (Vojta Šimic, Jan Plachý), 25:34 Jan Plachý (Bořek Trnka)

Šimon Zbořil (Kevin Vondruška) - Jáchym Hyška, Jakub Štika, Antonín Čermák, Adam Křivánek, František Urban, Jeremiáš Jehlík - Tomáš Červinka, Kryštof Dědek, Severín Jura, Adam Kindl, Tomáš Malý, Eduard Motoška, Matěj Ernst, Karolína Matějková, František Táborský

Martin Vykouk (Michal Kudr) - Bořek Trnka, Vojtěch Kalenda, Jáchym Frodl, Markéta Bischoffiová, Lukáš Malý - Jan Plachý, Vojta Šimic, Matěj Malimánek, Karel Morvay, Tomáš Kuziv, Michal Chochel, Adam Růžička, Josef Krejčí, Patrik Hrebinec, Martin Losos

Úvodní fáze zápasu se nesla ve znamení naší mírné převahy, ze které Karel Morvay již v 2:28 posunul naše barvy do vedení. Avšak radost z vedení byla krátká, protože již v 3:04 jsme si nešťastně vstřelili vlastní branku, kterou byla připsána Severínu Jurovovi. Následovala vyrovnaná pasáž hry, a stav 1:1 přetrval až do 11:52, kdy jsme si opět nechtěně připsali vlastní gól, tentokrát na konto Kryštofa Dědka. Stav 2:1 pro Rebely zůstal až do konce první přestávky.

Ve druhé třetině se dlouho branky nekonaly, až do okamžiku mezi 20. a 22. minutou, kdy domácí tým během krátké doby třikrát rozvlnil síť a odskočil na 5:1. Před koncem druhé třetiny se nám podařilo snížit díky Janu Plachému na 5:2 v čase 25:34. S tímto skóre jsme odcházeli do druhé přestávky.

V poslední třetině domácí tým obhajoval své vedení s velkou pozorností v obranné fázi a přes naši snahu a vytvořené šance jsme nedokázali skórovat. V závěrečném tlaku našich starších žáků z Ústí nad Labem přišla šestá branka při powerplay a konečný výsledek tak byl 6:2 ve prospěch domácích Rebelů.

Laibl Tomáš (Elba DDM Ústí nad Labem): V tomto utkání jsme byli svědky vyrovnaného herního výkonu obou týmů. Přestože naši hráči předvedli solidní výkon, domácí tým ukázal větší efektivitu v koncovce. Naše šance bohužel zůstaly nevyužité, což nás stálo možnost pokračovat v sezóně. Je to pro nás těžká porážka, ale je to součást sportu a musíme se z toho poučit a jít dál.