Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
28.05.2024 Reportáž

Úspěšný závěr nadstavbové části: Dorostenci po výhře nad Kelty postupují z prvního místa

V napínavém utkání nadstavbové části extraligy dorostenců se Elba DDM Ústí nad Labem střetla s SK Kelti 2008 z Berouna. Domácí tým zvítězil díky šesti vstřeleným brankám, z nichž dvě padly v přesilových hrách. Hostující tým se nevzdal a odpověděl dvěma góly, ale to na vítězství nestačilo. Zápas byl bohatý na tresty, které ovlivnily jeho průběh a dynamiku.

Extraliga dorostu - Nadstavba Západ, 26.05.2024

SVI

Elba DDM Ústí nad Labem

6:2

0:0, 3:1, 3:1

HOS

SK Kelti 2008

Branky a nahrávky: 16:01 Lukáš Efler (Vaclav Raichl, Šimon Závorka), 20:55 Dominik Javůrek (Matěj Šimic, Jakub Dobrodinský), 22:23 Vaclav Raichl (Lukáš Efler, David Pospíšil), 37:01 Lukáš Čaloun (David Kučera), 41:49 Richard Janda (Lukáš Čaloun, David Kučera), 44:15 Vaclav Raichl (Daniel Vaněk, David Pospíšil) - 20:41 Martin Hasal, 44:56 Martin Hipča (Jiří Šlechta, Karolína Kosinová)

Sestava domácích

Vojtěch Norek (Vojtěch Gottfried) - Nicolas Mejstřík, Jakub Pankratz, Adam Pauček, Michal Pavlík, Tomáš Primus, Frantisek Šilhavý, Šimon Závorka, David Pospíšil - Lukáš Čaloun, Jakub Dobrodinský, Dominik Javůrek, David Kučera, Alex Kugler, Ondřej Šesták, Matěj Šimic, Daniel Vaněk, Lukáš Efler, Vaclav Raichl, Richard Janda, Vojta Šimic

Sestava hostí

Dominik Mašek, Matěj Hrachovina - Matouš Boldi, Jakub Urban, Karolína Kosinová, Jiří Šlechta, Martin Slánský - Jaroslav Smejkal, Martin Hipča, Lukáš Šafra, Patrik Jílek, Martin Hasal, Jiří Pachner, Štěpán Babka, Jáchym Fučík, Jiří Holovský, Nikola Šlemarová, Lukáš Vorel

V nadstavbové části extraligy dorostu se střetly týmy Elba DDM Ústí nad Labem a SK Kelti 2008 z Berouna v napínavém utkání. Domácí tým Elba DDM Ústí nad Labem ukázal svou sílu na domácím hřišti, kde se jim podařilo vstřelit celkem šest branek, z toho dvě v přesilových hrách a čtyři v rovnovážném stavu. Hráči jako Efler Lukáš a Raichl Václav byli klíčovými postavami v útoku, přičemž Raichl se podílel na třech brankách, a to jak střelecky, tak přihrávkami.

Hostující tým SK Kelti 2008 se nevzdával bez boje a dokázal odpovědět dvěma brankami, jednou v rovnovážném stavu a jednou v přesilové hře. Hasal Martin a Hipča Martin se zapsali mezi střelce, čímž udrželi naději svého týmu na dobrý výsledek.

Zápas byl také poznamenán řadou trestů na obou stranách, což mělo vliv na dynamiku hry. Šimic Matěj a Kučera David z domácího týmu si odpykali tresty za vysokou hůl a sekání, zatímco hráči SK Kelti 2008, jako Šafra Lukáš a Šlechta Jiří, byli potrestáni za nedovolené zašlapování míčku a vysokou hůl.

Celkově byl zápas plný emocí a ukázal, že v nadstavbové části extraligy se každý bod počítá a každý moment může rozhodnout o výsledku. Domácí tým Elba DDM Ústí nad Labem si nakonec odnesl vítězství, ale SK Kelti 2008 ukázali, že i na cizím hřišti jsou silným soupeřem.


Ohlasy

Mejstřík Aleš (Elba DDM Ústí nad Labem): K dnešnímu zápasu proti Keltům jsme nastoupili s tím, že pouze výhra v základní hrací době nás posune na první místo v tabulce po nadstavbě a zajistí nám "jak doufáme" přijatelnějšího soupeře do čtvrtfinále, tak i výhodu začátku vyřazovacích bojů na domácím hřišti. Proto jsme jako trenéři moc rádi, že k tomu takhle přistoupili všichni v týmu a svým bojovným, soustředěným i disciplinovaným výkonem dokázali zaslouženě porazit tak kvalitní tým jako jsou Kelti a já bych jim chtěl a věřím, že i ostatní členové našeho týmu moc poděkovat za předvedený výkon.

Redakce, foto: Tomáš Laibl