20.05.2024 Reportáž

Semifinále se stěhuje do Ústí: Může domácí prostředí vrátit juniory do hry?

V druhém semifinálovém zápase extraligy juniorů v hokejbalu si HBC Kladno upevnilo vedení nad Elba DDM Ústí nad Labem . Zápas byl plný napětí s klíčovými momenty, včetně vyloučení a důležitých gólů v přesilových hrách. Kladno má nyní velkou šanci uzavřít sérii ve svůj prospěch a postoupit do finále.

Extraliga juniorů - Playoff, 19.05.2024

HBC Kladno

4:2

2:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 06:03 Roman Schönherr (Marek Daníček), 06:43 Jiří Rod (Ondřej Kučera), 18:03 Marek Daníček (Lukáš Patera), 32:05 Matouš Drechsler (Ondřej Kučera) - 22:57 Jan Kurty (Matyáš Čaloun, Matyáš Kincl), 42:05 Ondřej Filip (Tadeáš Doucha, Jakub Růžička)

Marek Štěpánek (Matěj Jakoubek) - Matouš Drechsler, Lukáš Patera, Petr Špalek, Ondřej Kučera, Vojtěch Doubrava, Adam Slabý - Jiří Rod, Filip Jedelský, Marek Daníček, Dominik Bauer, Jáchym Jelínek, Adam Karanský, Roman Schönherr, Vojtěch Šimůnek, David Čacký, Marek Schönherr

Matias Kokhanin (Martin Koudelka) - Jakub Růžička, Jan Ryska, Jiří Urbánek, David Kučera, Nicolas Mejstřík, Zdeněk Matušík, Frantisek Šilhavý, Šimon Závorka - Matyáš Čaloun, Tadeáš Doucha, Ondřej Filip, Václav Hrubý, Matyáš Kincl, Matěj Kocourek, Jan Kurty, Štěpán Moucha, Daniel Vaněk, David Pospíšil, Lukáš Čaloun, Vaclav Raichl

V druhém semifinálovém zápase extraligy juniorů v hokejbalu se HBC Kladno střetlo s Elba DDM Ústí nad Labem. Kladno, které již vedlo sérii 1:0, vstoupilo do zápasu s odhodláním upevnit své postavení, a to se jim podařilo s přesvědčivým výkonem.

První třetina: HBC Kladno začalo sebevědomě, když Roman Schönherr s asistencí Marka Daníčka otevřel skóre v 06:03. Brzy na to, v 06:43, Jiří Rod s pomocí Ondřeje Kučery zdvojnásobil vedení Kladna.

Druhá třetina: Elba DDM Ústí nad Labem se pokusilo o návrat do hry, ale jejich snahu zhatil Marek Daníček, který v 18:03 vstřelil krátkou branku. V 22:57 se Ústí nad Labem dočkalo gólu v přesilové hře díky Janu Kurtymu s asistencemi Matyáše Čalouna a Matyáše Kincla.

Třetí třetina: Na začátku třetí třetiny v 32:05, využil Matouš Drechsler přesilovku a posunul Kladno opět do tříbrankového vedení. Ústí nad Labem se nevzdávalo a v 42:05 se jim podařilo snížit skóre díky Ondřeji Filipovi. Přestože Ústí nad Labem bojovalo, Kladno si udrželo vedení až do konce zápasu. Tresty měly v zápase významný dopad. HBC Kladno čelilo celkem sedmi vyloučením, zatímco Elba DDM Ústí nad Labem šesti. Nejvýraznější bylo vyloučení Jana Kurtyho, který obdržel pětiminutový trest a následný trest do konce utkání za hrubost.

S vedením 2:0 v sérii má Kladno výbornou pozici pro závěrečný zápas, kde může rozhodnout o postupu do finále. Fanoušci se mohou těšit na další vzrušující střetnutí.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD TADEÁŠE DOUCHY:

"Zápasy byly určitě zajímavé na koukání, ale nehráli jsme jako tým v prvním utkání druhé už bylo lepší. Musíme se soustředit od začátku utkání a nedostat dva góly během pěti minut a nedohánět to v posledních dvou minutách zápasu. Začít soustředěně už od začátku zápasu a ne v posledních dvou minutách.“

Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem): Utkání jsme začali velmi dobře a prvních šest minut jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili. Osudná se nám stala sedmá minuta, kde jsme během 40ti vteřin dostali dva góly. Ve druhé třetině jsme opět tlačili, ale bohužel při naší přesilové hře jsme obdrželi zlomový gól na 3:0. Naši hráči bojovali sice až do konce zápasu, za což zaslouží pochvalu, ale bohužel na dobře hrající Kladno to nestačilo a po výhře 4:2 vedou 2:0 na zápasy. Věřím, že na domácím hřišti sérii vyrovnáme. Chtěl bych moc poděkovat všem našim skvělým fanouškům, kteří nás přijeli do Kladna povzbudit.