Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
18.03.2024 Reportáž

Dorostenci otočili proti Keltům ze 2:0 na 3:4 v závěrečné přesilovce!

Dorostenci se v neděli 17. března představili v Berouně proti domácím Keltům. Začátek utkání se nám nepovedl a domácí tým rychle odskočil do dvoubrankového vedení. Během zápasu jsme však ukázali sílu týmu, dokázali jsme srovnat na 2:2 a následně jsme se ujali vedení 3:2. Domácí na naši třetí branku reagovali vyrovnáním z přesilové hry z kraje třetí třetiny. V závěrečných momentech třetí třetiny se nám podařilo využít přesilovou hru ve svůj prospěch a zaznamenali jsme tak cenné vítězství.

Extraliga dorostu , 17.03.2024

SVI

SK Kelti 2008

3:4

1:0, 1:3, 1:1

HOS

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 08:28 Štěpán Babka (Ondřej Černý, Lukáš Šafra), 16:53 Štěpán Babka (Martin Hasal), 33:55 Richard Mathauser (David Černý, Martin Hasal) - 17:25 Jakub Dobrodinský (Ondřej Mottl, David Kučera), 18:35 Vaclav Raichl (Daniel Vaněk, Jindřich Koky), 20:53 Matěj Šimic (David Kučera, Jakub Dobrodinský), 43:34 Vaclav Raichl (Jindřich Koky, Daniel Vaněk)

Sestava domácích

Dominik Mašek (Matěj Hrachovina) - Jaroslav Smejkal, Martin Hipča, Adam Dejdar, Jakub Urban, Nikola Šlemarová, Matouš Boldi - Martin Hasal, Ondřej Černý, David Černý, Lukáš Šafra, Patrik Jílek, Jiří Holovský, Richard Mathauser, Jiří Pachner, Štěpán Babka, Matyáš Lhotka, Vojtěch Macák, Lukáš Vorel, Jiří Šlechta

Sestava hostí

Vojtěch Norek (Vojtěch Gottfried) - David Kučera, Nicolas Mejstřík, Jakub Pankratz, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Frantisek Šilhavý, Jindřich Koky - Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, Alex Kugler, Ondřej Mottl, Tereza Nademlejnská, David Sabó, Matěj Šimic, Daniel Vaněk, Vaclav Raichl

Zápas začíná s vysokými očekáváními a první gól padá ve 8:28.

Od úvodu utkání bylo vidět, že se jedná o souboj týmů, které hrají v popředí tabulky. Utkání mělo vysokou úroveň a diváci si určitě přišli na své. Hrálo se důrazně, ale bez faulů. V čase 8:28 padla první branka utkání. Radovali se z ní domácí Kelti po střele Štěpána Babky. Kdo by čekal, že se po této brance strhne brankostroj, byl zklamán a do konce první části jsme žádnou další branku neviděli a celá první třetina se odehrála bez vyloučeného hráče.

Ústecký tým reaguje na výzvu a obrací skóre ve svůj prospěch.

Druhá třetina začala zostra a domácí se dokázali v čase 16:53 trefit podruhé za záda Vojtěcha Norka. Na druhou branku domácích Keltů se podařilo konečně i ústeckým reagovat přesnou koncovkou. V čase 17:25 snížil na 2:1 Jakub Dobrodinský. Uplynulo je další 70 sekund utkání a bylo z hole Václava Raichla vyrovnáno. A to nebylo s hostující strany vše, v čase 20:53 nejproduktivnější hráč ústeckého týmu v sezóně Matěj Šimic dostal svůj tým do vedení. Po těchto brankách dostal domácí tým v čase 22:33 první výhodu přesilové hry, ale tu nedokázal využít. Ve zbylé části druhé třetiny už střelcům zvlhnul střelecký pracha a odcházelo se do šaten za stavu 2:3.

V napínavém závěru Ústecký tým využívá přesilovou hru a odnáší si vítězství.

Odehrála se jen část třetí třetiny a v čase 32:55 putoval jako druhý hráč hostujícího týmu na trestnou lavici Ondřej Mottl. Domácí ucítili šanci na vyrovnání z této výhody a to se jim také podařilo. V čase 33:55 byl šťastným střelcem domácí Richard Mathauser. Začínalo se od začátku. Další průběh utkání byl o něco opatrnější, i když bez brankových příležitostí to nebylo. Když už to vypadalo, že utkání nejspíš dojde do prodloužení, dostal hostující tým první výhodu přesilové hry v zápase, kterou dokázal v čase 43:34 potrestat Václav Raichl a Ústecký tým šel do vedení. Tento stav už se pro hostující tým do 45. minuty nezměnil a tři body si tak připsal tým z Ústí nad Labem.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Dobrodinský Jakub: „Od začátku jsme Kelty tlačili a byli jsme aktivnější, ale na rozdíl od soupeře se nám nepovedlo dát gól. I přes dvougólový náskok jsme nepolevili na tlaku a dotáhli jsme zápas do vítězného konce.“
Šesták Ondřej: „Dnešní utkání jsme opět zvládli za 3 body. Většinu zápasu jsme měli převahu nad soupeřem, ale jen se potvrdilo, že Kelti jsou silný soupeř a dokáží hrát kvalitní hokejbal. Postavení v tabulce sedělo kvalitě zápasu.
Šimic Matěj: „Zápas byl náročný, ale celý zápas jsem z týmu cítil týmovost a bojovnost, která nám prodloužila vítěznou šňůru.“
Kučera David: „V utkání jsme si vedli dobře, komplikovali jsme si to jen svými chybami. Ovšem větší touha po vítězství byla na naší straně, takže se chyby napravily a vezeme si 3 body."


Ohlasy

Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem): Domácí tým Berouna nás ničím nepřekvapil, jelikož jejich sílu a houževnatost jsme čekali a díky soustředěnému výkonu jsou naši svěřenci stále neporažení.

Redakce, foto: Adéla Zavadilová