08.04.2024 Reportáž

Dorostenci doma suverénně zvítězili nad Prachaticemi.

V napínavém utkání domácí tým Elba DDM Ústí nad Labem dominoval nad Prachaticemi s konečným skóre 8:1. Hlavní hvězdou zápasu byl Lukáš Čaloun, který završil hattrick a výrazně přispěl k vítězství svého týmu. Obrany obou týmů byly silné, ale ústecký tým ukázal větší efektivitu v útoku.

Extraliga dorostu , 07.04.2024

8:1

2:0, 2:0, 4:1

HBC Prachatice

Branky a nahrávky: 07:36 Lukáš Čaloun (David Pospíšil, Daniel Vaněk), 14:01 Jindřich Koky (Matěj Šimic), 24:28 David Kučera (Ondřej Mottl, Ondřej Šesták), 29:11 Jan Plachý (Jakub Dobrodinský, Jakub Pankratz), 31:21 Lukáš Čaloun (Richard Janda, Daniel Vaněk), 33:58 Richard Janda (Lukáš Čaloun, Jindřich Koky), 38:57 Lukáš Čaloun (Jindřich Koky), 39:21 Daniel Vaněk (Jindřich Koky, Lukáš Čaloun) - 42:04 Tomáš Velek

Vojtěch Gottfried, Martin Vykouk - Nicolas Mejstřík, Jakub Pankratz, Adam Pauček, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Frantisek Šilhavý, Jindřich Koky, David Pospíšil - Lukáš Čaloun, Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, David Kučera, Ondřej Mottl, Tereza Nademlejnská, Matěj Šimic, Daniel Vaněk, Lukáš Efler, Richard Janda, Jan Plachý

Jan Machovec - Marek Hauser, Kryštof Žák, Jan Stöhr, Tadeáš Tůma - Tereza Kotlíková, Dominik Novák, Radim Sedláček, Vojtěch Fafejta, Matyáš Hrdina, Tomáš Velek, Filip Randák, Petr Ženíšek, Miroslav Maun

Od úvodních minut utkání byl náš tým střelecky aktivnější, ale hostující obrana a hlavně brankář Jan Machovec dlouho drželi nerozhodný stav. Do vedení se tak náš tým dostal po akci Davida Pospíšila a Daniela Vaňka, kdy se trefil do hostující branky Lukáš Čaloun. Tato branka neznamenala žádné odstartování brankových hodů. Stále byla lepší obrana obou týmů než útok. V samotném závěru první třetiny hrál náš tým v oslabení a hostům se naskytla šance na vyrovnání. Proti byl však Jindřich Koky, když dokázal 59 vteřin před koncem první třetiny právě v oslabení zvýšit na 2:0. Tento stav už vydržel do první přestávky.

I úvodu druhé části hry dominovaly obrany obou týmů a stav 2:0 vydržel do poloviny utkání. Poté se v čase 24:28 po přihrávkách Ondřejů Mottla a Šestáka trefil David Kučera a stav utkání byl 3:0. V čase 28:05 dostal náš tým druhou výhodu přesilové hry v utkání, kterou dokázal proměnit Jan Plachý v čase 29:11. Tato branka tak uzavřela stav zápasu po dvou třetinách.

Úvod třetí části už byl z pohledu ústeckých přeci jen efektivnější, když se v čase 31:21 prosadil opět Lukáš Čaloun a v čase 33:58 Richard Janda. Náš tým v této části utkání jasně ovládal hru. V čase 37:14 navíc dostal náš tým třetí výhodu přesilové hry, kterou dokázal využít opět Lukáš Čaloun, který završil hattrick a stav zápasu byl 7:0. Uplynulo dalších 24 sekund a přesně do prachatické branky zamířil Daniel Vaněk a zvýšil na 8:0. Hostující tým v závěru třetí třetiny přeci jen dokázal v utkání vstřelit branku, kdy se z ní radoval Tomáš Velek a touto brankou uzavřel účet utkání, kdy se domácí Elba DDM Ústí nad Labem radovala z výhry 8:1.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Janda Richard: „Utkání probíhalo oproti předešlému víkendu dobře, hráli jsme aktivně dopředu a i dozadu.“

Nademlejnská Tereza: „Od začátku hry jsme plnili pokyny trenérů a to se také odrazilo na výsledku. Soupeře jsme nepustili do výraznějších šancí, ale pokud se do nějakých dostali, tak je až na jednu výjimku zlikvidovali naši gólmani.“

Mejstřík Aleš (Elba DDM Ústí nad Labem): Dnešní zápas s Prachaticemi jsme jako tým zvládli velmi dobře, předváděli jsme aktivní hru s napadáním v hloubce útočného pásma, přesně tak, jak to po týmu společně s trenéry chceme. Podle mého názoru jsme měli hru v celku pod kontrolou, což je vidět na poměru střel a dnes konečně i na výsledku. Prachatice dlouho vzdorovaly našemu tlaku a jejich brankář předváděl, minimálně 2 třetiny vynikající výkon, ale myslím, že v dnešním velmi teplém dni náš dnešní soupeř "odešel" fyzicky.