Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
23.04.2024 Reportáž

Dorostenci uzavřeli základní část Extraligy bez ztráty bodu výhrou nad Kladnem

Dorostenci Elba DDM Ústí nad Labem si v posledním zápase základní části extraligy proti HBC Kladno zajistili přesvědčivé vítězství 11:2. Domácí tým dominoval od začátku, což se projevilo rychlými góly a vedením 4:0 po první třetině. Výsledek potvrdil jejich dominanci ve skupině Západ extraligy dorostenců.

HBC Kladno

Branky a nahrávky: 02:43 Jakub Dobrodinský (Daniel Vaněk, David Kučera), 03:08 Matěj Šimic (Jakub Pankratz), 05:58 Nicolas Mejstřík (Dominik Javůrek), 14:06 David Pospíšil (Vaclav Raichl, Lukáš Efler), 20:53 Richard Janda (Vaclav Raichl), 23:26 Vaclav Raichl (Lukáš Efler, Lukáš Čaloun), 25:06 Jakub Dobrodinský (Daniel Vaněk), 26:39 Vaclav Raichl (Lukáš Čaloun, David Pospíšil), 29:49 David Pospíšil (Lukáš Čaloun), 32:22 Jakub Dobrodinský (Daniel Vaněk), 40:53 Lukáš Efler (Richard Janda, David Sabó) - 17:08 Tomáš Jungmann (Marek Schönherr), 19:25 Jiří Novák (Marek Schönherr)

Sestava domácích

Martin Vykouk (Vojtěch Gottfried) - David Kučera, Nicolas Mejstřík, Jakub Pankratz, Frantisek Šilhavý, Šimon Závorka, Lukáš Efler, David Pospíšil, Vojta Šimic - Lukáš Čaloun, Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, Alex Kugler, Ondřej Mottl, Tereza Nademlejnská, David Sabó, Matěj Šimic, Daniel Vaněk, Vaclav Raichl, Richard Janda

Sestava hostí

Adam Franc (Matěj Hrbek) - Dominik Bažant, Jan Ryska, David Svoboda, Jakub Barták, David Petrášek - Tomáš Jungmann, Filip Novotný, Marek Schönherr, Michal Tomášek, Jiří Novák, Lukáš Soukup, Patrik Nývlt, Eduard Franc, Tobiáš Lokvenc

Dorostenci Elba DDM Ústí nad Labem si v posledním zápase základní části extraligy proti HBC Kladno zajistili vítězství. Hned od začátku domácí tým diktoval tempo hry, což potvrdily rychlé góly Jakuba Dobrodinského (2:43), Matěje Šimice (3:08) a Nicolase Mejstříka (5:58), které znamenaly vedení 3:0. Hosté se sice pokusili o odpověď, ale první třetina skončila skórem 4:0 díky brance Davida Pospíšila (14:06).

Ve druhé třetině byl vyloučen David Kučera (16:57), což Kladnu umožnilo snížit na 4:1 díky gólu Tomáše Jungmanna. Hosté využili i druhou přesilovku a snížili na 4:2. Domácí se však nevzdali a Richard Janda v oslabení zvýšil na 5:2. Následovaly další góly Václava Raichla a Jakuba Dobrodinského, které zvýšily náskok na 7:2. Václav Raichl přidal další gól v oslabení a David Pospíšil uzavřel skóre druhé třetiny na 9:2.

Ve třetí třetině přidal Jakub Dobrodinský další gól (32:22) a Lukáš Efler skóre utkání uzavřel na konečných 11:2 (40:53). Tímto výsledkem dorostenci Elba DDM Ústí nad Labem potvrdili svou dominanci ve skupině Západ extraligy dorostenců bez ztráty bodu.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD RICHARDA JANDY:

Od začátku utkání jsme Kladno přehrávali a udělali si postupem času gólový náskok. V zápase se dařilo unést emoce a zůstat chladní i po faulech a různých osekávaní a krosčeků. Nepodařila se nám 2 oslabení a přesilovka 5 na 3.

Ohlasy

Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem): K dnešnímu zápasu naši svěřenci přistoupili zodpovědně a od začátku až do konce jsme měli průběh utkání pevně ve svých rukách.

Redakce, foto: Tomáš Laibl