23.03.2024 Reportáž

Vítězná juniorka v Rakovníku: Napínavé vítězství 7:5 přes mnoho vyloučení!

Junioři mají za sebou další extraligové utkání. Tentokrát se představili v Rakovníku. Dramatickou přestřelku, plnou vyloučení, se podařilo zvládnout a připsat si tři body do tabulky nadstavbové části.

Extraliga juniorů – Nadstavba Západ, 23.03.2024

HBC Rakovník

5:7

1:1, 1:3, 3:3

Branky a nahrávky: 08:25 Michal Schnaubelt, 26:58 Jan Kaňka (Radim Drnec, Daniel Broulík), 35:49 Michal Schnaubelt (Radim Drnec), 37:11 David Nistor (Michal Schnaubelt), 42:57 Antonín Vrabec (Radim Drnec, Michal Schnaubelt) - 12:08 Pavel Kohout, 21:35 Václav Hrubý (Pavel Kohout, Tadeáš Doucha), 22:59 David Pospíšil, 25:49 Vaclav Raichl (Jan Kurty, Radek Vyhlídal), 31:01 David Kučera (Tadeáš Doucha), 36:29 Pavel Kohout (Václav Hrubý, Jan Ryska), 44:53 Jindřich Koky (Jan Kurty, Radek Vyhlídal)

Josef Pšenička - Jiří Křivánek, Patrik Janda, Antonín Vrabec, Jan Kaňka - Miroslav Tlustý, Jiří Veselý, Daniel Broulík, Radim Drnec, David Nistor, Michal Schnaubelt, Miroslav Nistor, Pavel Mendel, Ondřej Pořádek

Martin Koudelka (Matias Kokhanin) - Zdeněk Matušík, Jan Ryska, Jiří Urbánek, Radek Vyhlídal, Frantisek Šilhavý, Jindřich Koky, David Pospíšil - Tadeáš Doucha, Václav Hrubý, Pavel Kohout, Jan Kurty, Dominik Javůrek, David Kučera, Matěj Šimic, Daniel Vaněk, Vaclav Raichl

Výsledek se nerodil vůbec jednoduše. Domácí už v začátku utkání šli do vedení, ale Ústecký Kohout dokázal ještě do konce třetiny srovnat. Druhá třetina byla velice nervózní, a ústečtí junioři se dostali do tříbrankového náskoku 1:4, díky brankám Hrubého, Pospíšila a Raichla v oslabení. Domácí před koncem třetiny snížili na 2:4.

Ve třetí části hry bylo na domácím týmu vidět odhodlání bojovat o body do tabulky. Těsně před koncem utkání se jim podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Vítězství a tři body pro tým z Elby DDM Ústí nad Labem však pojistil Koky, který skóroval do prázdné branky.

ROZHOVOR K UTKÁNÍ S HRÁČI:

Proč se rodilo vítězství tak těžce?
Doucha Tadeáš:Myslím si, že jsme se nedokázali řádně koncentrovat na utkání. Nechali jsme se zbytečně rozladit aktivním napadáním domácího týmu.“
Matušîk Zdeněk:Asi tím, že jsme zase hráli velkou část utkání v oslabení.
Kohout Pavel:Protože bylo z naší strany dost vyloučených a nedokázali jsme se více tlačit do zakončení.“
Jak jste viděli utkání vy jako hráči?
Doucha Tadeáš:Od druhé třetiny jsme se začali herně zvedat a v závěru jsme udrželi náskok a 3 body.“
Matušík Zdeněk:Dělali jsme hloupé chyby, z kterých soupeř trestal.“
Kohout Pavel:Není co dodat. Utkání se nám celkově nepovedlo.“
Co musíme změnit v příštím utkání?
Doucha Tadeáš:Větší koncentrace na utkání a více dbát pokynů trenérů.“
Matušík Zdeněk:Větší disciplínu.“
Kohout Pavel:Méně vyloučení a více dodržovat taktické pokyny trenérů.“

Fedák Jan (Elba DDM Ústí nad Labem): Utkání bylo dost nervózní. Za jeho komplikovaný průběh si můžeme i sami. Výpadky ve formě, nedodržování pokynů, taktiky a chování si nemůžeme dovolit ani v takovémto utkání. Musím vyzdvihnout houževnatou hru Rakovníka do úplného konce, která nás nutila řešit situace pod tlakem, což do další fází soutěže rozhodně budeme potřebovat.