10.04.2024 Reportáž

Chyby v obraně stály ústecké juniory vítězství.

V napínavém utkání extraligy juniorů mezi Elba DDM Ústí nad Labem a HCB Prachatice se oba týmy předvedly v bojovném duchu. Ústečtí junioři vstoupili do zápasu dobře, ale nakonec podlehli obratu skóre hostů na 4:5. Zápas ukázal, že i přes počáteční vedení a momenty naděje může rozhodnout každá chyba v obraně.

Extraliga juniorů – Nadstavba Západ, 07.04.2024

4:5

1:1, 2:1, 1:3

HBC Prachatice

Branky a nahrávky: 05:13 Václav Hrubý (Matěj Kocourek), 19:50 Jan Česnohlídek (Ondřej Filip), 21:43 Jan Kurty (Ondřej Filip), 31:12 Matěj Kocourek (Václav Hrubý, Radek Vyhlídal) - 14:54 Jan Fafejta (Jan Štěpánek), 21:00 Matyáš Klement (Dominik Novák), 36:01 Kryštof Žák (Milan Šmajcl), 40:04 Jan Fafejta (Matěj Stőhr, Matyáš Klement), 43:09 Jakub Makovička

Martin Koudelka, Matias Kokhanin - Jan Česnohlídek, Zdeněk Matušík, Jakub Růžička, Jan Ryska, Jiří Urbánek, Lukáš Efler, Jindřich Koky, Frantisek Šilhavý - Tadeáš Doucha, Ondřej Filip, Václav Hrubý, Matyáš Kincl, Matěj Kocourek, Pavel Kohout, Jan Kurty, Štěpán Moucha, Radek Vyhlídal, Lukáš Čaloun, Dominik Javůrek, David Kučera

Marek Fleischman (Jan Machovec) - Jan Fafejta, Petr Kafka - Jonáš Novák, Kryštof Žák, Jakub Makovička, Matěj Stőhr, David Červenka, Ondřej Makovička, Matyáš Klement, Jan Štěpánek, Milan Šmajcl, Dominik Novák, Dominik Bulka, Tereza Kotlíková

Ústečtí junioři začali o poznání lépe než v sobotním utkání proti Rebelům. Již v páté minutě vedla Elba DDM 1:0 zásluhou Hrubého.

Nicméně následoval útlum, z něhož se domácí junioři nedostali až do konce utkání. Šest vteřin před koncem první třetiny došlo k vyrovnání na 1:1 po chybě ústeckých hráčů.

Ve druhé třetině se ukázalo, že hra proti Prachaticím může být úspěšná, pokud se zvolí jednodušší přístup. Individuální kousek Česnohlídka znamenal vedení 2:1. Avšak vzápětí po chybě domácí obrany bylo opět nerozhodně, 2:2. Kličkovanou předvedl Kurty a ústečtí se znovu ujali vedení. Jiskřičku naděje na úspěch předvedla první lajna svým důrazem. Kocourek dorazil nahození míčku před branku a bylo to 4:2.

Bohužel, to bylo ze strany domácího týmu vše. Hostující Prachatice prokázali svou bojovnost a necelých pět minut před koncem bylo vyrovnáno na 4:4. Kalich hořkosti si ústečtí junioři vypili až do dna necelé dvě minuty před koncem utkání, kdy po chybě v obraně hosté otočili skóre na 4:5.

Jirkovský Václav (Elba DDM Ústí nad Labem): Utkání bylo z těch nepovedených. Hráči se nepoučili ze sobotního utkání s Rebelem. Mnoho chyb, nedůraz, někdy až nezodpovědnost a nechuť se poprat o výsledek mělo za následek velice zbytečnou prohru s Prachaticemi. Soupeři gratuluji k zaslouženým třem bodům, jelikož na jejich hráčích byla vidět bojovnost a chuť hrát.