Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
06.05.2024 Reportáž

Výhrou v Prachaticích si junioři zajistili postup do čtvrtfinále

Ústecký tým zahájil zápas výborně, když se již v prvních minutách ujal vedení díky gólům Ondřeje Filipa a Matyáše Kincla. Přes snahu domácího týmu a snížení skóre na 1:3 se ústečtí udrželi v čele díky gólu z přesilové hry Jakuba Růžičky. Výsledkem bylo vítězství ústeckého týmu Elba DDM a jejich postup do dalšího kola soutěže.

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 17:11 Dominik Novák (Jan Štěpánek) - 02:54 Ondřej Filip (Matyáš Čaloun, Tadeáš Doucha), 04:48 Matyáš Kincl (Daniel Vaněk, Radek Vyhlídal), 11:06 Matěj Kocourek (Pavel Kohout, Tadeáš Doucha), 25:11 Jakub Růžička (Matyáš Čaloun), 31:10 Dominik Javůrek (Tadeáš Doucha, Václav Hrubý)

Sestava domácích

Filip Stankay (Marek Fleischman) - Milan Šmajcl, Ondřej Makovička, Matěj Stőhr, David Podhora, Jan Fafejta, Kryštof Žák - Jakub Makovička, Jan Štěpánek, Dominik Novák, Tereza Kotlíková, Lukáš Kvítek, Matěj Šimek, Matyáš Klement, David Červenka, Jonáš Novák, Petr Kafka

Sestava hostí

Matias Kokhanin (Martin Koudelka) - Tadeáš Doucha, Ondřej Filip, Zdeněk Matušík, Jan Ryska, Jiří Urbánek, Radek Vyhlídal, Nicolas Mejstřík, David Kučera - Matyáš Čaloun, Václav Hrubý, Matyáš Kincl, Matěj Kocourek, Pavel Kohout, Jan Kurty, Štěpán Moucha, Jakub Růžička, Dominik Javůrek, David Pospíšil, Daniel Vaněk

Start do zápasu se našim juniorům povedl na výbornou. Již v čase 2:54 poslal ústecké do vedení Ondřej Filip. Skóre utkání se zvýšilo na 0:2 ve 4:48, když se po kombinaci Radka Vyhlídala a Daniela Vaňka prosadil Matyáš Kincl. Po náročném cestování k utkání byl průběh první třetiny velmi úspěšný. A když v čase 11:06 zvýšil náskok ústeckých Matěj Kocourek, bylo to dobré znamení pro postup do čtvrtfinále EXTRALIGY juniorů. První třetina skončila stavem 0:3.

Do druhé části hry vstoupil lépe domácí tým a v čase 17:11 snížil Dominik Novák na 1:3. Únava z cestování se možná začala projevovat na ústeckých hráčích, ale domácí se ve druhé třetině více přiblížit ve skóre nedokázali. V čase 25:11 se z přesilové hry trefil Jakub Růžička a rozdíl ve skóre byl opět tři branky. Za stavu 1:4 se šlo podruhé do šaten.

Třetí třetina utkání přinesla opět rychlou branku, o kterou se postaral v čase 31:10 hostující Dominik Javůrek. Stav zápasu naznačoval, že jsou ústečtí blízko svému cíli. A když ve zbytku zápasu ani jeden z týmů nepřekonal brankáře, mohl se tým Elba DDM radovat z vítězství a postupu do dalšího kola soutěže.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Moucha Štěpán: „Naším nástupem do první třetiny jsme soupeře překvapili rychlými góly, v zápase jsme si udrželi vedení a týmovou bojovností jsme dotáhli sérii úspěšně do konce.“
Filip Ondřej: „Tak do dnešního zápasu jsme šli s tím, že to chceme ukončit a podle toho vypadal i začátek první třetiny. Gólman nás hodně podržel po nějakých našich chybách a ukázal, že na něj se můžeme spolehnout. Celý zápas jsme tempo hry určovali my a bylo vidět, kdo chce víc. Série to byla zajímavá a věřím, že s tímto týmem máme šanci na vysoký úspěch v této sezoně.“

Ohlasy

Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem): Utkání jsme rozhodli již v první třetině, kde jsme si aktivní hrou s důrazem do brány vytvořili tříbrankový náskok a zápas pak dovedli do vítězného konce.

Redakce, foto: Tomáš Laibl