Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
06.05.2024 Reportáž

Dorostenci zahájili nadstavbu výhrou v Blatné

V napínavém utkání nadstavbové části extraligy hokejbalu dorostenců zvítězil tým Elba DDM Ústí nad Labem nad TJ Blatná Datels s přesvědčivým skóre 1:5. Hráči Ústí nad Labem ukázali silnou hru v přesilovkách, zatímco Blatná nedokázala využít své přesilové hry. Zápas se nesl ve znamení častých vyloučení, ale klíčové momenty přišly v podobě gólů od Davida Kučery a Matěje Šimice, kteří zajistili vítězství pro svůj tým.

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 31:58 Tomáš Vrba (Šimon Fiřt) - 05:22 Richard Janda (Dominik Javůrek), 13:14 Lukáš Čaloun (Lukáš Efler, Frantisek Šilhavý), 22:25 David Kučera, 22:32 Dominik Javůrek (Jakub Doubrava, Matěj Šimic), 35:04 Matěj Šimic (David Kučera)

Sestava domácích

Vojtěch Zitko (Martin Zitko) - Filip Červenka, Martin Slanec, Jakub Podlešák, Šimon Fiřt - Vojtěch Dokoupil, Jakub Slezák, Tomáš Vrba, Štěpán Bulka, Radek Šimánek, Tadeáš Gutwirth, Jan Běhavý

Sestava hostí

Vojtěch Gottfried (Martin Vykouk) - David Kučera, Nicolas Mejstřík, Jakub Pankratz, Adam Pauček, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Frantisek Šilhavý, David Pospíšil - Lukáš Čaloun, Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, Alex Kugler, Ondřej Mottl, Tereza Nademlejnská, Daniel Vaněk, Lukáš Efler, Richard Janda, Vojta Šimic, Matěj Šimic

Hned od začátku utkání se začalo zostra a už v čase 1:23 šel na trestnou lavici hostující Adam Pauček. Výhodu přesilové hry domácí celek nevyužil. Jako druhý šel na trestnou lavici domácí Tomáš Vrba v čase 4:25. Ústeckým se podařilo s nabídnutou výhodu naložit lépe než domácím a v čase 5:22 šli z hole Richarda Jandy po nahrávce Dominika Javůrka hostující hráči do vedení. Vyloučení střídalo vyloučení a první třetina nabídla ještě další tři přesilové hry, ale další branky už diváci z těchto situací neviděli. Až v čase 13:14, kdy se konečně hrálo za rovnovážného počtu hráčů na obou stranách, tak navýšil vedení hostujícího týmu povedenou střelou Lukáš Čaloun. První třetina tak skončila vedením hostujících 0:2.

Hned v úvodu druhé třetiny dostal opět výhodu přesilové hry domácí tým, přesněji v čase 15:53, kdy byl vyloučen Jakub Pankratz. Domácí se snažili vstřelit branku a snížit, ale ani tato již v pořadí čtvrtá výhoda přesilové hry nebyla pro Blatnou úspěšná. Poté se hra s tresty na chvilku uklidnila a to využil tým ústeckých, kdy v čase 22:25 zvýšil vedení ústeckých David Kučera. Po této brance uplynulo jen sedm vteřin a bylo to 0:4 a střelcem branky byl Dominik Javůrek po přihrávce Jakuba Doubravy a Matěje Šimice. V dalším průběhu druhé třetiny měli domácí další výhodu přesilové hry, ale opět ji nedokázali využít a po dvou třetinách se šlo do šaten za stavu 0:4 pro tým Elba DDM Ústí nad Labem.

Začátek třetí části hry patřil domácím, kteří se dokázali prosadit v čase 31:58, kdy byl šťastným střelcem domácí Tomáš Vrba, který tím jako první prostřelil hostujícího Vojtěcha Gottfrieda. Ve 35. minutě utkání byli postupně vyloučeni dva domácí hráči a našemu týmu se naskytla výhoda přesilovky 5 na 3. Tu se podařilo využít odskočit opět do čtyřbrankového vedení z hole Matěje Šimice. V tu chvíli tušil asi málokdo, že to bude z brankového pohledu vše. Utkání už se pak dohrálo za jednoho vyloučení na hostující straně a tři body za výhru si odvezl domů tým Elba DDM Ústí nad Labem.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Janda Richard: „Utkání jsme vyhráli, ale vůbec jsme nehráli tak, jak jsme měli. Podařili se nám přesilovky a oslabení.“
Kučera David: Utkání bylo od začátku velmi náročné. Ovšem to bylo z důvodu našeho přístupu, který jsme nakonec zlepšili a vývoj strhli na svou stranu. V utkání se zadařilo hráčům, kteří nenastupují pokaždé v základní sestavě, což mi udělalo radost.“
Šimic Matěj: „Utkání jsme s klidem dotáhli do vítězného konce, v zápase jsme se trápili osobními souboji a bule také nebyli 100%ní na druhou stranu jsme udrželi klidnou hlavu a nenechali se vyloučit za zbytečnosti.“
Vaněk Daniel: „V utkání se nám nic nevedlo, nedělali jsme, co jsme měli a jen díky brankáři máme tři body a přivezli jsme je do Ústí.“

Ohlasy

Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem): Soupeř nás překvapil úvodním tlakem, který jsme ustáli především díky výbornému výkonu gólmana Vojty Gottfrieda. Poté jsme využili nabídnutou přesilovku a do konce třetiny přidali i druhý gól. Ve druhé třetině jsme trpělivou hrou přidali další dvě branky. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme hrát zodpovědně dozadu, což se nepovedlo a po chybě Adama Paučka dal domácí Tomáš Vrba krásným sólem jedinou branku domácích. Pět minut před koncem jsme pak využili nabídnutou přesilovku 5 na 3 a upravili na konečných 5:1.

Redakce, foto: Tomáš Laibl