09.05.2024 Reportáž

Neporazitelnost dorostenců prolomena: Plzeň si odvezla vítězství

V napínavém utkání EXTRALIGY dorostu zvítězila HBC Plzeň nad Elba DDM Ústí nad Labem s konečným skóre 5:1. Domácí tým se ujal vedení díky brance Lukáše Čalouna, ale hosté rychle srovnali a postupně si vybudovali náskok. Třetí třetina byla bohatá na vyloučení a Plzeň si tak odnesla důležité body.

Extraliga dorostu - Nadstavba Západ, 08.05.2024

1:5

1:3, 0:1, 0:1

HBC Plzeň

Branky a nahrávky: 00:59 Lukáš Čaloun (Richard Janda, David Pospíšil) - 01:43 Jan Kraus (Petr Našinec), 04:48 Martin Král (Jan Kraus), 07:11 Filip Kotrouš (Jan Kraus, Martin Král), 20:24 Martin Král, 32:43 Jan Meiner

Vojtěch Gottfried (Michal Kudr) - Nicolas Mejstřík, Jakub Pankratz, Adam Pauček, Michal Pavlík, Ondřej Šesták, Frantisek Šilhavý, Šimon Závorka, David Pospíšil - Lukáš Čaloun, Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, David Kučera, Alex Kugler, Ondřej Mottl, Matěj Šimic, Daniel Vaněk, Richard Janda, Jan Plachý

Jindřich Hošek (Tobiáš Sýkora) - Jaroslav Kasal, Pavel Novák, Marek Ptáčník, Martin Stranský, Jan Meiner - Matyáš Hrabák, Matěj Kořínek, Jan Kraus, Petr Našinec, Filip Ferianček, Filip Kotrouš, Jakub Berger, Jonáš Obr, Jakub Kořínek, Martin Král

Vstup do utkání měl lepší náš tým, který dokázal již v čase 00:59 poslat do vedení Lukáš Čaloun. Hostující tým na tuto branku dokázal velmi rychle reagovat a v čase 1:43 srovnal hostující Jan Kraus. Na hostech byla vidět chuť v tomto zápase uspět. Do vedení Mečouny poslal v čase 4:48 Martin Král. V čase 5:36 dostal hostující tým první výhodu přesilové hry, kdy na trestnou lavici odešel Jan Plachý. Tuto výhodu dokázal hostující tým v jejím konci využít v čase 7:11 a dostat se do vedení o dvě branky. Stav 1:3 už zůstal do konce první třetiny. Úvod druhé třetiny se nesl ve snaze domácích o zkorigování stavu, ale v koncovce se ústeckým nedařilo. Navíc v čase 20:24 svojí druhou brankou v zápase poslal Mečouny již do čtyřbrankového vedení Martin Král. Ve druhé třetině se hrálo dlouho bez vyloučení, až v čase 28:04 nabídl domácím výhodu přesilové hry hostující Pavel Novák. Tu se využít nepodařilo a podruhé se do šaten odcházelo za stavu 1:4. V úvodu třetí třetiny, přesněji v čase 32:43, se trefil hostující Jan Meiner a stav 1:5 už byl vysoký. V dalším průběhu třetí třetiny se na hřišti přiostřilo a bylo na obou stranách dost vyloučených. Ani jedna strana už ale nedokázala vstřelit branku a Plzeň tak zaslouženě v utkání zvítězila a připsala si důležité body do tabulky nadstavbové části EXTRALIGY dorostu.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD JAKUBA DOBRODINSKÉHO:

Po našem rychlém gólu jsme si mysleli, že zápas bude mít stejný průběh jako minule, ale Plzeň nás hned zaskočila. Plzeň hrála obětavou a tvrdou hru a stříleli ze všech pozic. Báli jsme se soubojů, na rozdíl od soupeře a tak se dostával do přečíslení. Ke konci jsme odehráli několik přesilovek, které se nám vůbec nevydařili.

Mejstřík Aleš (Elba DDM Ústí nad Labem): V dnešním zápase nám soupeř ukázal mnohem větší bojovnost a hlad po vítězství, přesně to co nám chybělo. Další věc, ve které nás Plzeň předčila, bylo proměňování šancí, protože když jsme se my už do nějakých dostali, tak jsme je nedokázali proměnit. Plzeň byla dnes prostě lepší a nezbývá, než jí pogratuloval. Doufám, že se z dnešního zápasu poučíme a v dalších zápasech budeme mnohem bojovnější, agresivnější a důslednější v koncovce.