Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
14.05.2024 Reportáž

Dorostenci porazili České Budějovice přesvědčivě 7:0

V napínavém utkání Extraligy dorostu dominoval tým Elba DDM Ústí nad Labem nad TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice s konečným skóre 7:0. Hráči Ústí nad Labem ukázali silnou obranu a efektivní využití brankových příležitostí, zatímco brankář Martin Vykouk úspěšně čelil všem pokusům hostů. Dvěma góly se v zápase vyznamenal Lukáš Čaloun, Václav Raichl a Matěj Šimic, což přispělo k výraznému vítězství domácího týmu.

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice

Branky a nahrávky: 03:19 Vaclav Raichl (Lukáš Čaloun, Michal Pavlík), 09:59 Vaclav Raichl (Ondřej Mottl, Michal Pavlík), 20:23 Lukáš Čaloun (Vaclav Raichl, Richard Janda), 24:45 Matěj Šimic (Dominik Javůrek, Ondřej Mottl), 24:55 Matěj Šimic (Alex Kugler), 28:48 Lukáš Čaloun (Michal Pavlík), 34:01 Adam Pauček (Jakub Dobrodinský)

Sestava domácích

Martin Vykouk (Vojtěch Gottfried) - Adam Pauček, Michal Pavlík, Ondřej Šesták, Frantisek Šilhavý, Šimon Závorka, Lukáš Efler, Jindřich Koky - Lukáš Čaloun, Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, Alex Kugler, Ondřej Mottl, Tereza Nademlejnská, Matěj Šimic, Vaclav Raichl, Richard Janda

Sestava hostí

Čeněk Neruda - Michal Janů, Lukáš Kvítek - Filip Křiváček, Lukáš Tesarčík, Štěpán Toman, Matěj Šimek, Jakub Švec, Ondřej Maršálek, Vojtěch Merta, Michal Vágner, Jan Valach

Účet utkání mezi Elba DDM Ústí nad Labem a TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice v Extralize dorostu byl otevřen poměrně brzy. Již ve 3:19 se Václav Raichl prosadil a zaznamenal první gól za záda budějovického brankáře, čímž přinesl klid na stranu domácích. V 6:10 byl vyloučen Lukáš Kvítek z hostujícího týmu, což domácím poskytlo výhodu první přesilové hry, avšak navýšení skóre se v této fázi nepodařilo. Další gól přidal opět Václav Raichl v 9:59, čímž zvýšil stav utkání na 2:0, který vydržel až do konce první třetiny.

Ve druhé třetině se hra odehrávala bez dalších branek. Oba týmy hrály velmi slušně a bez dalších vyloučení. V 20:23 Lukáš Čaloun zvýšil vedení domácích na 3:0. Domácí hráči měli hru pod kontrolou a úspěšně likvidovali všechny pokusy před svým brankářem Martinem Vykoukem. Matěj Šimic se v 25. minutě utkání prosadil dvěma rychlými góly a zvýšil tak vedení na 5:0. Druhou přesilovou hru v 28:09 domácí tým využil, když Lukáš Čaloun v 28:48 skóroval a zvýšil na 6:0.

V závěrečné třetině domácí tým nadále kontroloval hru a v 34:01 Adam Pauček zvýšil na 7:0. Hostující tým získal v 37:34 přesilovou hru, ale nedokázal se prosadit. Domácí obrana si s touto situací poradila a utkání dovedla do vítězného konce.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Gottfried Vojtěch: „Tak proměňovali jsme naše šance a utkání jsme měli pod kontrolou, takže nemám co vytknout.“
Doubrava Jakub: „Za mě, zápas se všem povedl. Hráli jsme naši hru a nedělali blbosti. Dařilo se nám odskočit ve výsledku a pak ani jeden gól nedostat a povedlo se nám všechno, takže za mě to byl náš zápas.“
Šimic Matěj: „Utkání šlo podle představ, postupně jsme odskakovali a s pohodou vyhráli.“
Závorka Šimon: „V utkání jsme byli od začátku lepší a soupeře jsme k ničemu nepustili, proto zaslouženě bereme tři body. Úspěšně jsme plnili pokyny trenérů, ať už šlo o střelbu nebo pohyb.“

Ohlasy

Mejstřík Aleš (Elba DDM Ústí nad Labem): V dnešním zápase jsme předvedli rozhodně kvalitnější, bojovnější a sebevědomější výkon než s Plzní a šli jsme si od první minuty za svým cílem. Jsme jako trenéři rádi, že se tým poučil z minulého zápasu a vrátil se ke hře, která nám přinášela výsledky v základní části. O to více nás a doufám, že i kluky těší, že jsme tento zápas zvládli bez větších potíží i bez některých hráčů, kteří pomáhali juniorům v Heřmanově Městci.

Redakce, foto: Tomáš Laibl