20.05.2024 Reportáž

Po výhře na Kladně jsme na druhém místě nadstavbové části EXTRALIGY dorostu

V napínavém utkání hokejbalové extraligy dorostu se Elba DDM Ústí nad Labem střetla s HBC Kladno, přičemž Elba ukázala svou sílu v útočné hře. Hráči obou týmů předvedli řadu technických kousků a gólů, ale Elba DDM Ústí nad Labem dominovala skóre díky čtyřbrankovému výkonu Lukáše Čalouna a tříbrankovému Jakuba Dobrodinského. Napětí zápasu zvyšovaly i tresty, které ovlivnily dynamiku hry a přispěly k výslednému skóre.

Extraliga dorostu - Nadstavba Západ, 19.05.2024

HBC Kladno

3:10

0:1, 2:3, 1:6

Branky a nahrávky: 29:10 Lukáš Soukup (Dalibor Paták, Šimon Drechsler), 29:24 Tomáš Jungmann (Dalibor Paták), 30:00 - 00:53 Lukáš Čaloun, 20:49 Jakub Dobrodinský (Richard Janda), 23:09 Lukáš Čaloun (Vaclav Raichl, Michal Pavlík), 26:16 Jakub Dobrodinský (Jakub Doubrava), 30:36 Matěj Šimic (Vojta Šimic, Frantisek Šilhavý), 31:16 David Kučera (Vaclav Raichl, Michal Pavlík), 33:08 Lukáš Čaloun (Vaclav Raichl, David Pospíšil), 33:50 Jakub Dobrodinský, 36:09 Lukáš Čaloun (Vaclav Raichl, Šimon Závorka), 40:23 Matěj Šimic (Jakub Dobrodinský)

Matěj Hrbek (Adam Franc) - Dominik Bažant, David Svoboda, David Petrášek, Jakub Barták - Filip Novotný, Marek Schönherr, Jiří Novák, Patrik Nývlt, Šimon Drechsler, Eduard Franc, Tomáš Jungmann, Lukáš Soukup, Michal Tomášek, Dalibor Paták

Vojtěch Norek (Vojtěch Gottfried) - Jakub Pankratz, Adam Pauček, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Frantisek Šilhavý, Šimon Závorka, Jindřich Koky, David Pospíšil - Lukáš Čaloun, Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, David Kučera, Alex Kugler, Tereza Nademlejnská, Michal Pavlík, Matěj Šimic, Vaclav Raichl, Richard Janda, Vojta Šimic

Výjimečný zápas hokejbalové extraligy dorostu mezi HBC Kladno a Elba DDM Ústí nad Labem přinesl fanouškům řadu vzrušujících momentů a nečekaných situací.

Zápas začal brzkým gólem Elby DDM Ústí nad Labem, když Lukáš Čaloun otevřel skóre již ve 53. sekundě. O tři sekundy později byly oba týmy oslabeny, vyloučením Mareka Schönherra z Kladna a Jindřicha Kokyho z Ústí, oba za nesportovní chování. V další části první třetiny už diváci branky neviděli, ani přes jednu výhodu přesilové hry hostujících barev a tak se šlo poprvé do kabin za stavu 0:1 pro Ústí nad Labem.

Ve 21. minutě Jakub Dobrodinský zvýšil náskok Ústí na 2:0 s asistencemi Richarda Jandy a Jakuba Doubravy. Lukáš Čaloun pak v 24. minutě přidal třetí gól pro Ústí, na což Jakub Dobrodinský navázal čtvrtým gólem v 27. minutě. Kladno se dočkalo svého prvního gólu v 30. minutě díky Lukáši Soukupovi, s asistencemi Dalibora Patáka a Šimona Drechslera. Jen 14 sekund poté Tomáš Jungmann snížil náskok Ústí na 4:2, opět s asistencí Patáka. Stav 4:2 už poté vydžel do konce druhé části hry.

Matěj Šimic však rychle odpověděl na domácí snahu bojovat o body gólem pro Ústí v 31. minutě. David Kučera zvýšil vedení na 6:2 pouhých 40 sekund poté. V 33. minutě Lukáš Čaloun využil přesilovou hru a zaznamenal sedmý gól pro Ústí. Jakub Dobrodinský pak v 34. minutě přidal osmý gól. Marek Schönherr byl vyloučen podruhé za podražení v 35. minutě, což Ústí využilo a Lukáš Čaloun vstřelil devátý gól v 37. minutě. Matěj Šimic pak uzavřel skórování Ústí desátým gólem v 41. minutě.

Kladno ještě ke konci zápasu korogovalo, když Jiří Novák využil přesilovou hru a snížil na 10:3 v 43. minutě. V závěru zápasu byli vyloučeni Šimon Drechsler z Kladna a Dominik Javůrek z Ústí, oba za sekání, ale to už na konečný výsledek vliv nemělo.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Janda Richard: „Utkání probíhalo v klidu a postupně jsme odskakovali jediné, co se nepovedlo, byl závěr 2. třetiny ale naopak se nám povedl vstup do 3. třetiny.“

Javůrek Dominik: „Už od začátku jsme Kladno nepouštěli do žádných velkých šancí, kterými by nás nějak ohrozili, určovali jsme tempo hry a pomalu od soupeře odskakovali a díky tomu bereme další 3 body.“

Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem) V tomto zápasu jsme potvrdili roli favorita a kromě poslední minuty ve druhé třetině, kde jsme inkasovali dvě branky, jsme měli utkání plně pod kontrolou.