Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
09.05.2024 Reportáž

Juniorům se podařil úspěšný vstup do čtvrtfinále, z Heřmanova Městce si odvezli cenné vítězství.

V čtvrtfinálovém zápase extraligy juniorů mezi týmy Ježci Heřmanův Městec a Elba DDM Ústí nad Labem se domácím nedařilo v úvodu využít přesilové hry, zatímco hosté skórovali díky Matyáši Čalounovi a Pavlu Kohoutovi. Druhá třetina přinesla udržení náskoku hostů, přestože domácí snížili díky Janu Pilařovi. Závěrečná třetina potvrdila vítězství juniorů Elba DDM Ústí nad Labem s konečným skóre 5:1, čímž si zajistili vedení v sérii.

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 16:25 Jan Pilař (Vít Musílek, Štěpán Palán) - 07:43 Matyáš Čaloun (Jan Ryska), 13:35 Pavel Kohout (David Kučera, Tadeáš Doucha), 29:44 Matyáš Čaloun (Ondřej Filip), 37:29 Ondřej Filip, 41:14 Jan Kurty (Ondřej Filip, Radek Vyhlídal)

Sestava domácích

Adam Páv - Filip Kovář, Vít Musílek, Jan Čapka, Jan Zmek, Štěpán Palán, Jakub Málek - Richard Bičík, Ondřej Hladký, Václav Kachlík, Lukáš Kozel, Jan Pilař, Vojtěch Šmíd, Daniel Zlesák, Patrik Bakus

Sestava hostí

Martin Koudelka (Matias Kokhanin) - Tadeáš Doucha, Ondřej Filip, Jan Ryska, Jiří Urbánek, Radek Vyhlídal, David Kučera, Nicolas Mejstřík, Frantisek Šilhavý - Matyáš Čaloun, Václav Hrubý, Matyáš Kincl, Matěj Kocourek, Pavel Kohout, Jan Kurty, Štěpán Moucha, Jakub Růžička, Daniel Vaněk, David Pospíšil, Dominik Javůrek

Hned na úvod utkání čtvrtfinále extraligy juniorů mezi domácím týmem Ježci Heřmanův Městec a hostující Elba DDM Ústí nad Labem se domácí tým dostal v čase 0:45 do přesilové hry. První nápor domácích se hostům podařilo ustát a přesilovku ubránit. V následujících minutách se hra vyrovnala, oba týmy hrály opatrně, aby se vyvarovaly chyb, přestože brankové situace nechyběly na žádné straně.

Do vedení se dostal náš tým, když v čase 7:43, kdy otevřel skóre Matyáš Čaloun. Po této brance získali Ježci další přesilovku, ale ani tentokrát ji nevyužili. Ke konci první třetiny měl náš tým dvě přesilové hry, z nichž druhou proměnil kapitán Pavel Kohout. Těsně před koncem třetiny byl vyloučen Radek Vyhlídal, a tak se většina této přesilovky přenesla do druhé třetiny. S náskokem 2:0 se šlo poprvé do šaten.

Ve druhé třetině domácí pokračovali ve své třetí přesilové hře a v čase 16:25 se jim podařilo snížit díky gólu Jana Pilaře. Hra se mírně zintenzivnila, což vyvrcholilo šarvátkou mezi Lukášem Kozlem a Lukášem Čalounem. Přestože to vypadalo, že se do šaten půjde za stavu 1:2, v čase 29:44 zvýšil náš tým náskok na 3:1 díky druhé brance Matyáše Čalouna.

Třetí třetina začala další sérií vyloučení. Domácí se snažili překonat výborně chytajícího Martina Koudelku, ale bez úspěchu. V čase 27:29 se prosadil Ondřej Filip a zvýšil na 4:1. Další gól v čase 41:14 znamenal, že ústecký tým vedl již 5:1. V závěru zápasu došlo k několika osobním soubojům, ale utkání skončilo úspěšně pro Elbu DDM Ústí nad Labem. První krok v sérii je za námi, ale boj ještě není u konce.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Doucha Tadeáš: „Utkání hodnotím kladně, dařilo se nám využít šance díky naší aktivní hře a nenechali jsme se rozhodit jejich tvrdou hrou.“
Kocourek Matěj: „Tak určitě jsme rádi,, že se vyhrálo, myslím, že v této části soutěže není důležité kolik padlo gólů, ale pro koho zápas dopadl vítězně. Dařilo se nám bojovat až dokonce a nenechat soupeři moc prostoru se projevit. Myslím, že určitě se dá něco napravit, ale to nechám na trenérech."

Ohlasy

Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem): Utkání mělo vše, co zápasy play off mají mít - náboj, osobní souboje, šance na obou stranách a muselo se divákům z obou táborů líbit. Po počátečním tlaku domácích, se pěkně uvolnil Matyáš Čaloun a střelou do šibenice poslal náš tým do vedení, které minutu a půl před koncem první třetiny navýšil Pavel Kohout z přesilové hry. Na začátku druhé třetiny domácí snížili díky využité přesilové hře, ale 16 sekund před koncem druhé třetiny vrátil dvoubrankové vedení našemu týmu opět Matyáš Čaloun. Ve třetí třetině sice domácí tým ještě zvýšil tlak na naší branku, ale skvěle chytající Martin Koudelka již za záda nic nepustil a díky trefám Ondry Filipa a Honzy Kurtyho jsme dovedli utkání do vítězného konce.

Redakce, foto: Tomáš Laibl