22.10.2024 Reportáž

Junioři porážejí Bulldogs Brno 8:1 a pokračují ve vítězné sérii

Na nedělní poledne 20. října 2024 se na Stadionu mládeže v Ústí nad Labem odehrálo utkání mezi domácím týmem Elba DDM Ústí nad Labem a hostujícím HBK Bulldogs Brno. Elba vstoupila do zápasu s jasným cílem pokračovat ve své vítězné šňůře, což se jí povedlo až nečekaně dominantním způsobem. Zápas skončil jednoznačným výsledkem 8:1, kdy domácí hráči měli hru po celou dobu pod kontrolou.

Extraliga juniorů, 20.10.2024

8:1

2:0, 3:1, 3:0

HBK Bulldogs Brno

Branky a nahrávky: 04:19 Jakub Růžička (Vaclav Raichl, Robert Chlán), 05:10 Robert Chlán (Jakub Růžička), 21:39 Robert Chlán (Vaclav Raichl, Jakub Růžička), 24:15 Richard Janda, 25:49 Tadeáš Doucha (Matěj Kocourek), 34:12 Radek Vyhlídal (Robert Chlán), 39:46 Jakub Růžička (Vaclav Raichl, Robert Chlán), 42:37 Vaclav Raichl (Robert Chlán, Nicolas Mejstřík) - 23:29 Jan Svoboda (Filip Foršt)

Martin Koudelka (Vojtěch Gottfried) - David Kučera, Zdeněk Matušík, Nicolas Mejstřík, Adam Pauček, Jakub Růžička, Frantisek Šilhavý, Jiří Urbánek, Radek Vyhlídal - Jan Česnohlídek, Robert Chlán, Tadeáš Doucha, Lukáš Efler, Dominik Javůrek, Matěj Kocourek, Štěpán Moucha, Jakub Polák, Vaclav Raichl, Daniel Vaněk, Matěj Šimic, Richard Janda

David Pivoňka - Jakub Raušer, Filip Foršt, Daniel Jankůj - Ota Havránek, Oliver Kliment, Jan Svoboda, Matěj Aldorf, Matěj Šotlík, Matyáš Jankůj

Ústí začalo útočně a už ve 4:19 otevřel skóre Jakub Růžička po přesné kombinaci s Václavem Raichlem a Robertem Chlánem. Jen o minutu později se Robert Chlán prosadil opět, tentokrát s asistencí Růžičky, a zvýšil na 2:0. Hosté se jen těžko dostávali do tempa a první třetinu zakončili s nepříznivým stavem 0:2.

Druhá třetina začala ve znamení dalšího ústeckého tlaku, kdy se ve 21:39 opět prosadil Chlán, tentokrát s asistencí Raichla a Růžičky. Hosté však nezůstali úplně bez odpovědi a v čase 23:29 snížil na 3:1 Jan Svoboda po přihrávce Filipa Foršta. Brno začalo vypadat o něco živěji, ale jejich naděje na zvrat uťal Richard Janda, který ve 24:15 přidal čtvrtý gól Ústí. Jen o minutu a půl později, ve 25:49, zvýšil náskok na 5:1 Tadeáš Doucha po spolupráci s Matějem Kocourkem.

Třetí třetina už byla zcela v režii domácích, kteří využili i přesilovou hru v čase 34:12, kdy se Radek Vyhlídal trefil po další povedené přihrávce Roberta Chlána. Brněnská obrana už nestačila čelit drtivému tlaku a v 39:46 přidal další gól Jakub Růžička, který opět těžil z vynikající spolupráce s Raichlem a Chlánem. Definitivní tečku za utkáním udělal v čase 42:37 Václav Raichl, když uzavřel skóre na konečných 8:1.

Elba DDM Ústí nad Labem byla po celý zápas aktivnější, což dokazuje poměr střel 40:14 ve prospěch domácích. Brněnští Bulldogs neměli proti takto rozjetému soupeři šanci, přičemž domácí tým ukázal nejen ofenzivní sílu, ale i kvalitní obranu.

Třetí vítězství v řadě jen potvrzuje zlepšující se formu Ústí v juniorské extralize. Naopak Brno se bude muset rychle zlepšit, pokud chce zůstat v boji o postupové pozice.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Kocourek Matěj: „Důležité že jsme víkend ukončili se 6 body, utkání s Brnem šlo o něco lépe než v sobotu, chyby tam byly, ale zvládli jsme to. Jsem rád, že jsme do týmu přivítali pár nových posil a doufám, že budeme pokračovat dále na stejné vlně.“
Raichl Václav: „Byla to paráda. S klukama v lajně nám to šlo. Celkově celý tým šlapal, jak měl.“
Urbánek Jiří: „Hráli jsme aktivně, dostupovali souboje a to nám přineslo ovoce. Věřím, že to bude jen lepší, určitě budeme muset ještě víc máknout.“
Růžička Jakub: „Zápas jsme měli celých 45 minut pod kontrolou. Hráli jsme obětavě jeden za druhého a to nám přineslo tak vysokou výhru. Doufám, že na to za dva týdny navážeme.“

TABULKA - EXTRALIGA JUNIORŮ (k 21. 10. 2024)

12. HBC Hodonín 8 0 0 0 8 16:40 0

Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem): Dnešní utkání jsme měli od začátku plně pod kontrolou a v poklidu si došli pro další tři body.