19.10.2024 Reportáž

Starší žáci podlehli Kert Parku 2:7: Slabší výkon ve druhé třetině rozhodl zápas

V sobotu 19. října 2024 se na Stadionu mládeže utkaly týmy Elba DDM Ústí nad Labem a HC Kert Park Praha v zápase základní části Ligy starších žáků Čechy Střed + Sever. Po vyrovnané první třetině, kdy domácí tým vedl 2:1, převzali hosté otěže utkání a po skvělém výkonu ve druhé části nakonec zvítězili 7:2.

Liga starších žáků - Čechy Střed + Sever, 19.10.2024

2:7

2:1, 0:5, 0:1

HC Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 00:35 Vojta Šimic (Radim Brož, Jakub Vyleťal), 13:47 Vojta Šimic - 02:32 Jakub Loskot (Michal Šeps, Václav Sýkora), 16:03 Jakub Bláha (Lukáš Horský, Adam Lorenc), 19:59 Derek Arnold, 26:30 Jakub Loskot (Radim Sýkora, Vojtěch Štěpánský), 26:47 Jakub Bláha (Adam Kraml, Lucie Kotalová), 27:26 Adam Kraml (Lukáš Horský), 44:23 Adam Kraml (Lukáš Horský)

Michal Hanzl, Marek Borůvka - Jakub Houdek, Bořek Trnka, Lukáš Boreš - Michal Chochel, Lukáš Malý, Jakub František Myroniuk, Vojta Šimic, Jakub Vyleťal, Radim Brož, Arnošt Werner, Matyáš Borůvka, Maxmilián Myroniuk

Anna Staňková, Jan Kotal - Adam Lorenc, Derek Arnold, František Vlach, Lukáš Horský - Jakub Loskot, Adam Kraml, Jakub Bláha, Václav Sýkora, Radim Sýkora, Michal Šeps, Lucie Kotalová, Vojtěch Štěpánský

Slibný začátek domácích

Domácí tým začal zápas velmi dobře a už ve 35. vteřině se ujali vedení 1:0, když se po přihrávkách Radima Brože a Jakuba Vyleťala prosadil Vojta Šimic. Kert Park však rychle zareagoval a ve 2:32 vyrovnal na 1:1 zásluhou Jakuba Loskota, kterému asistovali Michal Šeps a Václav Sýkora.

Elba DDM se ale nevzdala a znovu se dostala do vedení těsně před koncem první třetiny. Ve 13:47 zvýšil na 2:1 opět Vojta Šimic, což domácímu týmu zajistilo optimistický vstup do druhé části.

Rozhodující druhá třetina

Druhá třetina však přinesla zcela jiný obraz hry. Kert Park převzal iniciativu a svými rychlými kombinacemi a přesným zakončením obrátil zápas ve svůj prospěch. Nejprve ve 16:03 skóroval Jakub Bláha po asistencích Lukáše Horského a Adama Lorence, čímž srovnal na 2:2. Do konce druhé třetiny stihli hosté přidat další čtyři branky a otočit skóre na 6:2.

Nejvýraznějšími hráči Kert Parku byli Jakub Loskot, který ve 26:30 přidal svůj druhý gól v zápase, a Adam Kraml, jenž se prosadil dvakrát, ve 27:26 a ve 44:23, vždy po spolupráci s Lukášem Horským.

Bez úspěchu v přesilovkách

Elba DDM měla možnost zápas zdramatizovat v početních výhodách, když Kert Park nasbíral celkem šest vyloučení. Domácím se ale nedařilo využít ani jednu z pěti přesilovek, což se ukázalo jako klíčové.

Konečný stav a divácká podpora

V závěrečné třetině se již skóre výrazně neměnilo, když Adam Kraml zkompletoval svůj hattrick gólem ve 44:23. Elba se sice snažila vytvořit si šance, ale brankář hostů byl pozorný a nepustil další střely za svá záda.

I přes prohru Elby s konečným výsledkem 2:7 se domácí tým mohl spolehnout na podporu 51 diváků, kteří je povzbuzovali po celou dobu zápasu. Starší žáci tak nezvládli udržet své vedení z úvodu zápasu a podlehli silnému týmu HC Kert Park Praha.

Laibl Tomáš (Elba DDM Ústí nad Labem): V první třetině jsme plnili taktické pokyny, ale od druhé části hry byl soupeř výrazně lepší. Naše obrana přestala fungovat a soupeř si tím vybudoval klíčový náskok. Máme před sebou hodně práce.