04.10.2024 Reportáž

A-tým sahal po vyrovnání, ale Kert Park pečetil vítězství trefou do prázdné

Utkání mezi HC Kert Park Praha a Elba DDM Ústí nad Labem nabídlo dramatický průběh plný zvratů. Domácí tým se dostal brzy do vedení, ale hosté dokázali srovnat krok. Přesilové hry hrály klíčovou roli ve druhé i třetí třetině, kdy Kert Park navýšil své vedení a Ústí nad Labem se dotáhlo zpět do hry. V závěru se hosté pokusili vyrovnat hrou bez brankáře, ale domácí zpečetili výhru trefou do prázdné branky a zvítězili 4:2.

Extraliga mužů, 03.10.2024

HC Kert Park Praha

4:2

1:1, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 03:12 Tomáš Fejfar, 19:46 Tomáš Král (Vojtěch Jágr), 22:58 Jan Pavlík, 44:35 Jakub Laurinc - 12:00 Lukáš Soukup (Zbyšek Kastner), 33:44 Vojtěch Červinka (Jan Hrabica, Michal Smolík)

Jiří Návara (Lukáš Varga) - Filip Macek, Jakub Laurinc, Adam Šťastný, Vilém Vilikus, Pavel Hrdlička - Dominik Barnošák, Milan Jelen, Lukáš Suchánek, Vojtěch Jágr, Marek Mejzlík, Jakub Myškovský, Tomáš Král, Radim Drnec, Tomáš Fejfar, Radomír Vaněk, Jan Pavlík, Michal Javůrek

Zdeněk Banda (Martin Koudelka) - Petr Michajličenko, Ondřej Poláček, Aleš Popluhar, Matěj Sedláček, Zbyšek Kastner, Michal Smolík, David Kučera - Tomáš Kapusta, Jan Škurla, Martin Stupka, Patrik Zicho, Jan Hrabica, Matěj Kocourek, Jan Kurty, Vojtěch Červinka, Aleš Macek, Lukáš Soukup, Jan Vacek

V úvodní třetině utkání mezi domácím HC Kert Park Praha a hostujícím Elba DDM Ústí nad Labem byli aktivnější domácí, kteří si hned od začátku vypracovali několik slibných šancí. Jejich tlak se vyplatil již v čase 3:12, kdy se po povedené akci prosadil Tomáš Fejfar a poslal Kert zaslouženě do vedení – 1:0. Elba DDM Ústí nad Labem se však postupně dostávala do tempa a hra se začala vyrovnávat. Hosté měli velkou příležitost na vyrovnání po krásné kombinaci, kterou zakončoval Jan Kurty, ale bohužel ji nedokázal proměnit. O chvíli později už se však hosté dočkali. V čase 12:00 ukázal svůj důvtip Lukáš Soukup, který po asistenci Zbyška Kastnera překonal brankáře domácích a vyrovnal skóre na 1:1. Utkání se neslo ve velmi slušném duchu, což potvrzuje i fakt, že v průběhu první třetiny nebyl ani jeden hráč vyloučen.

Druhá třetina už přinesla přesilové hry, když byl v čase 18:44 vyloučen Michal Smolík za nedovolené bránění a hned první přesilovku utkání využil domácí tým. V čase 19:46 se v přesilovce prosadil Tomáš Král po přihrávce Vojtěcha Jágra a Kert Park šel opět do vedení – 2:1. Tato branka domácí evidentně povzbudila a následně v čase 22:58 zvýšil na 3:1 Jan Pavlík, který se po objetí branky prosadil přesným zakončením. Hostující Elba DDM Ústí nad Labem měla možnost reagovat v několika přesilových hrách, včetně dvojnásobné výhody 5 na 3. Nejprve byl vyloučen Radomír Vaněk za krosček v čase 23:58, ale hosté tuto šanci nevyužili. Následovalo další vyloučení domácích, když v čase 25:24 odešel na trestnou lavici Tomáš Fejfar za nedovolené bránění. Hosté tak dostali další příležitost zahrát přesilovku 5 na 3, ale přes několik šancí se jim nepodařilo snížit skóre.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s opatrnějším přístupem, zaměřili se na zabezpečenou obranu a čekali na chyby našeho týmu. Tento defenzivní styl však přinesl i třetí přesilovou hru pro náš tým, když byl v čase 33:10 vyloučen Dominik Barnošák za podražení. Ústečtí tuto šanci konečně využili a v čase 33:44 se Vojtěch Červinka trefil po přesných přihrávkách Jana Hrabici a Michala Smolíka, čímž snížil na 3:2 a oživil naděje na obrat. Domácí ale zareagovali rychle a hned po chvíli dostali šanci na svou vlastní přesilovou hru, když byl v čase 34:48 vyloučen Zbyšek Kastner za vysokou hůl. Přestože Kert Park vytvořil několik šancí, naši hráči oslabení zvládli bez inkasované branky.

S blížícím se závěrem utkání začal náš tým přebírat iniciativu a zvýšil tempo hry. Byli jsme aktivnější, tlačili jsme se do útoku a hledali vyrovnání, ale domácí obrana odolávala. V samotném závěru zápasu, kdy trenéři odvolali brankáře a zkusili riskovat hru v šesti, přišlo několik slibných střeleckých pokusů, ale bohužel bez úspěchu. Domácí tým nakonec dokázal využít našeho riskantního kroku, když v čase 44:35 Jakub Laurinc trefil prázdnou branku a pečetil výhru Kert Parku na konečných 4:2.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Stupka Martin: „V zápase jsme opět udělali řadu chyb. Darovali jsme soupeři laciné branky, a to už po několikáté v sezóně. To tým jako Kert Park prostě potrestá.“
Zicho Patrik: „Rozhodně hodnocení je negativní. Zápas se nepovedl. To co si řekneme v šatně, zůstalo v šatně. Na hřišti situace překombinujeme anebo darujeme laxním přístupem gól soupeři, takhle se bohužel nedá vyhrát.“