Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
21.10.2024 Reportáž

Druhá výhra v řadě: Áčko přemohlo Piráty z Hradce

V rámci CROSSDOCK extraligy hokejbalu se v sobotu 19. října odehrál zápas mezi HBC Hradec Králové 1988 a naším týmem Elba DDM Ústí nad Labem. Duel se konal v Hradci Králové, kde si hostující tým z Ústí nad Labem připsal svou druhou výhru v řadě, když porazil domácí celek 7:4.

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 26:26 Jan Bacovský (Štěpán Palán), 27:17 Daniel Černý (Benjamín Řehák, Vítek Fanderlik), 29:58 Jan Bacovský (Daniel Černý, Vojtěch Šmíd), 36:38 Štěpán Palán (Jan Bacovský, Benjamín Řehák) - 05:17 Jiří Tomáš (Petr Michajličenko), 09:43 Jan Škurla (Lukáš Soukup, David Nedoma), 11:37 Aleš Macek (Jan Hrabica, Lukáš Soukup), 12:15 Zbyšek Kastner (Vojtěch Červinka), 25:40 Jan Kurty (Vojtěch Červinka), 35:20 Vojtěch Červinka (Patrik Zicho, Jiří Tomáš), 44:56 Patrik Zicho (Martin Stupka)

Sestava domácích

Ondřej Charvát (Jan Vrkoslav) - Nikolas Dlouhý, Vít Musílek, Tomáš Jiřík, Štěpán Palán, Petr Škoda, Jakub Kašpar, Viktor Zeman - Daniel Černý, Vítek Fanderlik, Michal Hrubý, Lukáš Kozel, Vojtěch Šmíd, Petr Šimek, Štěpán Bohatý, Benjamín Řehák, Jan Bacovský, Filip Paukrt

Sestava hostí

Zdeněk Banda (Martin Koudelka) - Petr Michajličenko, Ondřej Poláček, Aleš Popluhar, Matěj Sedláček, Jan Sedláček, Zbyšek Kastner - David Nedoma, Jan Škurla, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Patrik Zicho, Jan Hrabica, Jan Kurty, Vojtěch Červinka, Lukáš Soukup, Aleš Macek

Rychlý nástup Ústí v první třetině

Elba DDM Ústí nad Labem vstoupila do zápasu velmi aktivně a už v 05:17 otevřel skóre Tomáš Jiří po přihrávce Petra Michajličenka. Následně ve 09:43 zvyšoval Jan Škurla po kombinaci Lukáše Soukupa a Davida Nedomy. O dvě minuty později, ve 11:37, využil přesilovou hru Aleš Macek, když mu asistovali Jan Hrabica a Lukáš Soukup. Krátce nato se prosadil Zbyšek Kastner ve 12:15, a Elba tak uzavřela první třetinu s pohodlným náskokem 4:0.

Druhá třetina: Hradec se vrací do hry

Hosté z Ústí pokračovali v dobrém výkonu i na začátku druhé třetiny a ve 10. minutě druhé třetiny (25:40) zvýšil vedení Jan Kurty po přihrávce Vojtěcha Červinky na 5:0. Domácí tým se poté snažil vrátit do zápasu a v 11. minutě druhé třetiny (26:26) snížil na 5:1 Jan Bacovský při přesilovce po přihrávce Štěpána Palána. Necelou minutu nato, ve 12. minutě druhé třetiny (27:17), se prosadil Daniel Černý, čímž domácí stáhli náskok Ústí na 5:2. Ve 14. minutě druhé třetiny (29:58) pak opět skóroval Jan Bacovský, tentokrát po přihrávkách Daniela Černého a Vojtěcha Šmída, a Hradec už byl jen na rozdíl dvou branek, 5:3.

Napínavá třetí třetina a definitivní pojistka Ústí

Do třetí třetiny vstoupili hosté opět aktivně. V čase 5:20 třetí třetiny (35:20) využil přesilovku Vojtěch Červinka po asistencích Patrika Zicha a Jiřího Tomáše, čímž Elba navýšila své vedení na 6:3.

Domácí tým se pokusil odpovědět a v 6. minutě třetí třetiny (36:38) snížil na 6:4 Štěpán Palán. Ústí si však své vedení pohlídalo a v samotném závěru, ve 14. minutě třetí třetiny (44:56), potvrdil výhru gólem do prázdné branky Patrik Zicho po přihrávce Martina Stupky.

Elba DDM Ústí nad Labem tak zvítězila 7:4 a připsala si druhou výhru v aktuální sezóně. Domácí tým HBC Hradec Králové 1988, přezdívaný Piráti, se sice snažil bojovat, ale náskok z úvodní třetiny se ukázal jako rozhodující. Na tribunách zápas sledovalo 53 diváků, kteří viděli nejen mnoho gólových momentů, ale i řadu vyloučení.

Elba DDM Ústí nad Labem si po tomto vítězství upevnila pozici a získala další cenné body do tabulky. Druhá výhra v řadě dává týmu potřebné sebevědomí do dalších bojů v CROSSDOCK extralize. Naopak HBC Hradec Králové 1988 bude muset zapracovat na vylepšení svého výkonu, pokud se chce v příštích zápasech vrátit na vítěznou vlnu.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Zicho Patrik: „Měli jsme skvělý nástup do zápasu. Pohybem a nasazením jsme se dostávali do zakončení, které jsme proměňovali. Bohužel pak přišel náš výpadek, který vyrovnal utkání. Musím říct, že to jsou pro nás důležité 3 body, ale nemůžeme říct, že to bylo skvělé utkání. V jiných zápasech by nás tento výpadek stál body. Důležité je se z toho ponaučit a v příštím zápase odehrát celých 45 minut koncentrovaně.“

TABULKA - CROSSDOCK EXTRALIGA (k 20. 10. 2024)