05.10.2024 Reportáž

Starší žáci si poradili s Tygry z Mladé Boleslavi a zvítězili 7:3

Elba DDM Ústí nad Labem zvítězila ve vyrovnaném utkání Ligy starších žáků nad HBC Tygři Mladá Boleslav 7:3. Klíčovou postavou zápasu byl Vojta Šimic, který vsítil neuvěřitelných šest branek a stal se hrdinou domácího týmu. Přes vyrovnané statistiky střel na branku se Elbě podařilo ovládnout druhou třetinu, což rozhodlo o osudu zápasu.

Liga starších žáků - Čechy Střed + Sever, 05.10.2024

7:3

3:1, 4:0, 0:2

HBC Tygři Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 05:34 Vojta Šimic, 12:45 Vojta Šimic, 14:45 Vojta Šimic, 19:12 Vojta Šimic, 24:36 Michal Chochel (Bořek Trnka), 28:59 Vojta Šimic, 29:42 Vojta Šimic (Arnošt Werner, Lukáš Malý) - 07:28 Matyáš Havlas (Ondřej Peleška), 35:45 Vojtěch Podrábský, 37:39 Matěj Balák (Ondřej Kvaizar, Jan Kryšpín)

Michal Hanzl (Marek Borůvka) - Jakub Houdek, Lukáš Malý, Bořek Trnka, Markéta Bischoffiová, Lukáš Boreš, Maxmilián Myroniuk - Michal Chochel, Jakub František Myroniuk, Vojta Šimic, Jakub Vyleťal, Radim Brož, Matyáš Borůvka, Arnošt Werner

Vojtěch Kupec, Sára Leinerová - Matěj Balák, Matyáš Havlas, Matěj Havle, Josef Kout, Ondřej Kvaizar, David Nykiel, Vojtěch Podrábský, Jan Samolák, Filip Šerý, Jakub Vacek, Adam Sajdl, Jan Kryšpín, Jan Štěpánek, Ondřej Peleška

V napínavém střetnutí Ligy starších žáků se utkaly týmy Elba DDM Ústí nad Labem a HBC Tygři Mladá Boleslav. Domácí tým Elba dokázal před zraky 77 diváků zvítězit 7:3, přičemž klíčovou roli sehrál výkon Vojty Šimice, který se trefil hned šestkrát.

Utkání začalo vyrovnaně, když v páté minutě po faulu Jakuba Vacka využil přesilovou hru právě Šimic a poslal Elbu do vedení. O dvě minuty později ale Mladá Boleslav odpověděla gólem Matyáše Havlase, který dostal přihrávku od Pelešky. Zbytek první třetiny však patřil opět domácím, když Šimic přidal další dvě branky, z toho jednu dokonce v oslabení.

Druhá třetina byla klíčová, kdy Elba dominovala a dala čtyři góly, zatímco soupeři nepovolila jedinou branku. Šimic přidal další dva zásahy, z nichž jeden padl po nahrávce Wernera a Malého, a mezi střelce se zapsal také Michal Chochel po přihrávce Bořka Trnky. Tento gólový přísun prakticky rozhodl o osudu zápasu.

Ve třetí třetině se hosté z Mladé Boleslavi ještě pokusili o zvrat, ale i přes dvě vstřelené branky se jim nepodařilo stáhnout výrazný náskok domácích. Nejprve skóroval Vojtěch Podrábský v přesilovce a poté Matěj Balák, který využil spolupráci Kvaizara a Kryšpína.

S konečným skóre 7:3 tak Elba DDM Ústí nad Labem zaznamenala důležité vítězství, zejména s ohledem na začátek soutěže.

Laibl Tomáš (Elba DDM Ústí nad Labem): Nevěděli jsme přesně, co od soupeře očekávat, ale viděli jsme, že hráči Mladé Boleslavi jsou silově dobře vybavení. Naším cílem bylo hrát jednoduše, ale zároveň se neustále pohybovat. To se nám ne vždy dařilo podle představ. Klíčovým faktorem k našemu vítězství bylo útočné umění Vojty Šimice, které rozhodlo zápas. Velmi mě také potěšil kvalitní výkon Michala Hanzla, který si ve své premiéře v této věkové kategorii vedl výborně.