Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
02.06.2024 Reportáž

Dorostenci berou první čtvrtfinálové vítězství nad Hradcem!

V prvním čtvrtfinálovém utkání extraligy dorostu se odehrál napínavý souboj mezi týmy Elba DDM Ústí nad Labem a HBC Hradec Králové. Přestože první třetina byla poznamenána silným deštěm, hráči obou týmů předvedli výkony, které fanoušky nenechaly chladnými až do jeho závěru.

HBC Hradec Králové 1988

Branky a nahrávky: 10:35 Lukáš Efler (Daniel Vaněk, Jindřich Koky), 18:23 Lukáš Efler (David Kučera), 28:01 David Pospíšil (Lukáš Efler, David Kučera), 28:38 Lukáš Efler (Vaclav Raichl, David Pospíšil), 29:07 Matěj Šimic (Nicolas Mejstřík), 32:19 Richard Janda (Tomáš Primus, Lukáš Čaloun) - 00:28 Ondřej Kupka (Matěj Tichý), 06:32 Josef Zamastil (Jan Zahálka), 25:20 Jan Zahálka (Josef Zamastil, Matěj Bečička)

Sestava domácích

Vojtěch Norek (Vojtěch Gottfried) - Nicolas Mejstřík, Adam Pauček, Michal Pavlík, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Šimon Závorka, Jindřich Koky, David Pospíšil - Lukáš Čaloun, Jakub Dobrodinský, Dominik Javůrek, David Kučera, Alex Kugler, Ondřej Mottl, Matěj Šimic, Daniel Vaněk, Lukáš Efler, Vaclav Raichl, Richard Janda, Vojta Šimic

Sestava hostí

Jan Novotný - Lucie Rejlová, Lukáš Vaněk, Ondřej Kupka, Nikolas Koďousek - Lukáš Suchan, Matěj Tichý, Jan Zahálka, Matěj Bečička, Josef Zamastil

HBC Hradec Králové 1988 vstoupil do zápasu s jasným záměrem, když Ondřej Kupka vstřelil první gól již ve 28. sekundě, na což navázal Josef Zamastil brankou v minutě šesté. Na Tento rychlý nástup však domácí tým dokázal reagovat.

Lukáš Efler se stal hvězdou utkání, když nejprve snížil v 11. minutě a poté přidal další branku v 19. minutě. Jeho hattrick dokončil ve 29. minutě, čímž definitivně ovlivnil průběh zápasu. David Pospíšil, Matěj Šimic a Richard Janda pak přidali další branky, které zpečetily osud zápasu ve prospěch Ústí nad Labem.

Hradec Králové se snažil odpovědět brankou Jana Zahálky ve 26. minutě, ale to už bylo málo na to, aby otočil vývoj zápasu. Tresty pro Vojtěcha Norka a Daniela Vaňka z Ústí nad Labem a Josefa Zamastila z Hradce Králové přidaly na dramatičnosti, ale nezměnily výsledek.

Zápas tak ukázal, že i přes nepřízeň počasí a výzvy, které hokejbal přináší, mohou mladí hráči předvést výkony, které si zaslouží obdiv. Sledujme s napětím, jak se bude série vyvíjet dále, a zda Hradec Králové najde způsob, jak oplatit Ústí nad Labem jejich domácí vítězství.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD ALEXE KUGLERA:

"Samozřejmě jsme rádi za první vítězství ve čtvrtfinále, které je vždy velmi důležité, ale co se týče zápasu, tak ze začátku utkání panovala atmosféra, od které se odrážel i náš výkon jak na přátelském utkání a Hradec toho dokázal využít. Ve druhé třetině jsme dokázali nastřílet nějaké góly a naladit se na zápas a dotáhnout ho do vítězného konce, ale pokud chceme uspět i příští týden v Hradci, tak rozhodně bychom se měli nastavit lépe hlavama na zápas."

Ohlasy

Mejstřík Aleš (Elba DDM Ústí nad Labem): Vstup do dnešního zápasu se nám vůbec nepovedl, Hradec na rozdíl od nás předvedl velmi bojovný výkon a zaslouženě první třetinu vyhrál. Ve druhé třetině jsme naší hru zjednodušili, kluci začali pořádně makat a konečně proměňovat šance, myslím, že to rozhodlo o výsledku dnešního utkání. Ve třetí třetině jsme už zápas víceméně kontrolovali a dovedli ho do vítězného konce. Závěrem musím pochválit jak naše kluky za předvedený výkon a obrat v zápase, tak i soupeře z Hradce který zápas odehrál na necelé 2 pětky a i tak předvedl bojovný, ale zároveň i férový a čistý zápas, tomu odpovídá i poměr vyloučení.

Redakce, foto: Tomáš Laibl