11.06.2024 Reportáž

Dorostenci postupují na finálový turnaj po vítězství nad Hradcem Králové

V napínavém druhém čtvrtfinálovém utkání extraligy dorostu se tým Elba DDM Ústí nad Labem střetl s Hradcem Králové a po zásluze postoupil na závěrečný turnaj nejlepších čtyř týmů v republice. Utkání bylo plné vzrušujících momentů, ale Elba DDM Ústí nad Labem ukázala svou sílu a taktickou převahu.

Extraliga dorostu - Playoff, 08.06.2024

HBC Hradec Králové 1988

1:9

0:1, 1:7, 0:1

Branky a nahrávky: 28:58 Josef Zamastil (Lukáš Suchan) - 13:38 David Kučera, 17:07 Matěj Šimic, 17:38 Dominik Javůrek (Lukáš Čaloun), 22:01 Daniel Vaněk (Lukáš Čaloun), 23:09 Vaclav Raichl (Daniel Vaněk, Lukáš Efler), 27:19 Vaclav Raichl (Daniel Vaněk), 27:27 Matěj Šimic (Jakub Dobrodinský), 29:56 Jindřich Koky (Vaclav Raichl), 43:28 Daniel Vaněk (Lukáš Efler, Vaclav Raichl)

Jan Novotný - Lucie Rejlová, Ondřej Kupka, Nikolas Koďousek - Lukáš Suchan, Matěj Tichý, Matěj Bečička, Josef Zamastil, Václav Kříž, Filip Jančárek, Vojtěch Kovaříček

Vojtěch Gottfried (Vojtěch Norek) - Nicolas Mejstřík, Jakub Pankratz, Adam Pauček, Michal Pavlík, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Frantisek Šilhavý, Šimon Závorka, Jindřich Koky - Lukáš Čaloun, Jakub Dobrodinský, Dominik Javůrek, David Kučera, Tereza Nademlejnská, Matěj Šimic, Daniel Vaněk, Lukáš Efler, Vaclav Raichl, Richard Janda

První branku utkání vstřelil David Kučera v čase 13:38, což byl signál pro další úspěšné momenty. Následoval Matěj Šimic s brankou v čase 17:07 a hned za minutu Lukáš Čaloun zvýšil vedení na 3:0, když v 17:38 zužitkoval přihrávku od Dominika Javůrka.

Daniel Vaněk přidal další gól v 22:01, a spolu s Lukášem Čalounem formovali nebezpečný útočný tandem. Václav Raichl se zapsal do listiny střelců dvakrát, nejprve v 23:09 s asistencí od Daniela Vaněka a Lukáše Eflera, a poté v 27:19, opět s asistencí od Daniela Vaněka.

Matěj Šimic v 27:27 a Jindřich Koky v 29:56 dále rozšířili náskok, přičemž Václav Raichl přispěl svou druhou asistencí večera. Závěrečný gól vstřelil Daniel Vaněk v čase 43:28, čímž pečetil výsledek utkání a postup svého týmu.

Hradec Králové se dočkal jediného gólu v čase 28:58, který vstřelil Josef Zamastil s asistencí od Lukáše Suchana.

Tento zápas nebyl jen o skórování, ale také o týmovém duchu a odhodlání. Dorostenci z klubu Elba DDM Ústí nad Labem ukázali, že mají sílu a talent potřebný k tomu, aby jejich cesta za titulem pokračovala na závěrečném turnaji.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Raichl Václav: „Byla to pohodička, první třetina se táhla, ale do druhé jsme vletěli jak neřízena střela a bylo po zápase. Ve třetí třetině už jen chabí zmar protihráčů udělat něco se zápasem, ale marně. Odvezli jsme si jasné vítězství a radost z postupu.“
Šimic Matěj: „V zápase jsme udrželi chladnou hlavu a stejný styl hry a góly v druhé třetině přišli samy, výsledek jsou jen čísla, důležitá je výhra a postup na finálový turnaj.“
Koky Jindřich: „Začátek zápasu nebyl z naší strany úplně nejlepší, něco jsme si k tomu řekli a do druhé třetiny jsme vstoupili mnohem líp….závěr zápasu jsme jen dohrávali, aby se nám něco nestalo a byli jsme připraveni na finálový turnaj.“
Janda Richard: „Utkání hodnotí pozitivně nedělali jsme chyby a byli jsme pořád na balónku a když už se dostal Hradec do šance gólman nás podržel.“
Kučera David: „Výsledek super gólově jsme se naladili na příští a ten nejdůležitější víkend sezóny. Po první třetině jsme se začali tlačit víc do brány, byli jsme v pohybu, což nám přineslo ovoce v každém vyhraném zápase a příští týden naše taktika nebude jiná.
Nademlejnská Tereza: „Prvních pár minut zápasu jsme měli tradičně pomalejší rozjezd, ale po zbytek zápasu jsme je podle očekávání přehrávali. Vzhledem k našim 58 střelám na bránu byl výsledek pro soupeře ještě milosrdný."
Primus Tomáš: „Od začátku jsme hráli, jak jsme měli. Byla to rychlá hra, z které jsme těžily výsledky. Měli jsme značně na vrch a výsledek to taky potvrdil.“

Mejstřík Aleš (Elba DDM Ústí nad Labem): Ke druhému čtvrtfinálovému zápasu proti Hradci jsme nastoupili koncentrovaněji a s větší bojovností než k prvnímu. Už před začátkem, ale i během zápasu bylo na klucích (i Terezce ) vidět jak moc chtějí uspět a postoupit na závěrečný finálový turnaj. Myslím, že jsme po celou dobu utkání soupeře přehrávali, tvořili si více šancí, které jsme dokázali proměňovat a zaslouženě jsme tak vyhráli i když je pravda, že hradečtí dnes nenastoupili v plné síle a pár kvalitních hráčů jim chybělo. V nadcházejícím týdnu jen mírně potrénujeme a potom nás čeká vrchol sezóny, kde jak věřím, se tým porve o co nejlepší výsledek. Závěrem bych chtěl všem v týmu včetně všech trenérů, kustodů, ale i hráčům, kteří nejsou v této části sezóny tolik ve hře moc poděkovat za přístup a atmosféru jakou v týmu vytvářejí, je opravdu fajn vidět, jek se všichni podporují a jaká týmovost v našem týmu vládne.