11.03.2024 Reportáž

Dorostenci zdolali České Budějovice hlavně díky povedené druhé třetině

Po zimní přestávce se ústečtí hokejbalový dorostenci vrátili na domácí hřiště a hned v prvním utkání si poradili s Českými Budějovicemi. Úvod utkání byl z obou stran poměrně nervózní, ale ve druhé třetině domácí zvedli tempo a díky precizní koncovce si vytvořili rozhodující náskok. Ve třetí části už si náskok pohlídali a brankař Vojtěch Norek si připsal čisté konto.

Extraliga dorostu , 10.03.2024

4:0

0:0, 3:0, 1:0

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice

Branky a nahrávky: 18:41 Adam Pauček (Dominik Javůrek, Matěj Šimic), 20:46 Matěj Šimic (Richard Janda, Dominik Javůrek), 25:42 Nicolas Mejstřík, 37:27 Richard Janda (Matěj Šimic, David Kučera)

Vojtěch Norek (Vojtěch Gottfried) - David Kučera, Nicolas Mejstřík, Adam Pauček, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Jindřich Koky, Bořek Trnka - Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, Alex Kugler, Ondřej Mottl, Tereza Nademlejnská, David Sabó, Matěj Šimic, Vaclav Raichl, Richard Janda, Vojta Šimic, Jan Plachý, Martin Krinert

Patrik Botko - Tobiáš Lebeda, Alexej Ambrož - Štěpán Toman, Vojtěch Merta, Michal Janů, Filip Křiváček, Tomáš Urzedovský, Ondřej Maršálek, Lukáš Kvítek, Jakub Švec

První třetina: Vyrovnaná bitva bez branek

V první třetině sice domácí měli mírnou převahu, ale brankové příležitosti se jim nedařilo využít. Soupeř hrozil z protiútoků, ale ani on nedokázal skórovat. Třetina skončila 0:0, když domácí tým nevyužil ani dvě přesilové hry.

Druhá třetina: Domácí bleskový start a dvougólový náskok

Do druhé třetiny vstoupili domácí s odhodláním a brzy se jim podařilo otevřít skóre. V 19. minutě utkání Adam Pauček využil přihrávky Dominika Javůrka a Matěje Šimice a poslal domácí do vedení. O necelé dvě minuty později se v početní výhodě prosadil Matěj Šimic po asistenci Richarda Jandy a Dominika Javůrka. Ke konci třetiny se dokázal trefit za záda hostujícího brankáře ještě Nicolas Mejstřík a po druhé třetině byl stav 3:0.

Třetí třetina: Vojtěch Norek si udržel čisté konto, Elba DDM vítězí 4:0

Ve třetí třetině domácí pokračovali v tlaku a v 38. minutě navýšil náskok Richard Janda po přihrávkách Matěje Šimice a Davida Kučery. Domácí brankář Vojtěch Norek pochytal všechny střely soupeře a čistým kontem tak přispěl k domácí výhře 4:0.

Zhodnocení utkání Richardem Jandou:

"Utkání neprobíhalo moc podle představ. V utkání jsme dělali mnoho zbytečných chyb a v rozehrávce jsme byli naivní. Zadařila se nám druhá třetina, ve které jsme začali běhat a hrát to, co jsme měli."

Mejstřík Aleš (Elba DDM Ústí nad Labem): Dnešní zápas s částečně oslabeným týmem z Budějovic a především první a část třetí třetiny byl pro mě ukázka toho, co přesně nechceme, aby kluci na hřišti předváděli, profesorský, přehrávaný a málo bojovný hokejbal. Ve druhé třetině jsme z větší části hráli tak jak umíme a především jak my trenéři chceme, aby tým hrál! Paradoxně asi nejlepší výkon podala naše třetí lajna, která je složená z méně zkušených a mladých hráčů. I tak chci týmu poděkovat za vítězství a věřím, že další zápasy, které nás čekají v Berouně a s Plzní odehrajeme s větší bojovností a touhou po vítězství.