30.03.2024 Reportáž

Dorostenci si ze Zlivi odváží vítězství 6:1

V sobotu 30. března se náš tým dorostenců utkal v extraligovém utkání na hřišti HBC Zliv. Úvod utkání se našemu týmu nevydařil a po první třetině prohrával 1:0. Ve zbytku utkání se ale tým zvedl a soupeře přehrál. Konečné skóre 6:1 je zaslouženým odrazem hry.

Extraliga dorostu , 30.03.2024

HbC Zliv

1:6

1:0, 0:3, 0:3

Branky a nahrávky: 03:33 David Kačer - 19:12 Jakub Doubrava (Dominik Javůrek), 23:10 Jakub Dobrodinský (Vojta Šimic, Adam Pauček), 24:14 David Kučera (Vojta Šimic), 30:19 Matěj Šimic (Adam Pauček), 30:59 Matěj Šimic (Nicolas Mejstřík), 43:26 Richard Janda (Tomáš Primus)

Petr Štangl (Petr Pečenka) - Petr Dvořák, David Kačer, Sebastian Novotný, Daniel Dvořák, Martin Hečko - Petr Hrdina, Miroslav Kabelka, Radek Pileček, Jakub Sochor, Jakub Hrdina, Jiří Švamberk, Josef Vincík

Vojtěch Norek (Vojtěch Gottfried) - Nicolas Mejstřík, Jakub Pankratz, Adam Pauček, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Bořek Trnka, Tomáš Kuziv - Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, David Kučera, Alex Kugler, Tereza Nademlejnská, David Sabó, Matěj Šimic, Adam Trenkvic, Richard Janda, Jan Plachý, Vojta Šimic

V úvodu utkání měl náš tým mírnou převahu, ale domácí tým byl efektivnější a dostal se v čase 3:33 do vedení po brance Davida Kačera. Domácím vedení vlilo plno sil a průběh první třetiny nebyl pro naše barvy ideální. Sice jsme měli větší střeleckou aktivitou, ale koncovka nebyla ideální a tak si domácí tým odnesl po první třetině vedení do kabin.

Hned z kraje druhé části hry se náš tým snažil o srovnání stavu, které se podařilo v čase 19:12, kdy se po přesné přihrávce od Dominika Javůrka trefil Jakub Doubrava. Nedlouho po vstřelené brance, tedy přesněji v čase 20:21, dostal náš tým první výhodu přesilové hry. I když se nepodařilo ji zužitkovat, po jejím skončení v čase 23:10 se po ose Adama Pauček a Vojta Šimic dostal ke koncovce Jakub Dobrodinský a poslal náš tým do vedení.

Uběhlo něco málo přes minutu od této branky a stav utkání byl 1:3, když se dokázal trefit David Kučera. Ve druhé třetině po této brance dostal náš tým ještě další dvě přesilové výhody, ale ty se v zápase nedařilo využít, kdy domácí tým držel dobře chytajícího Petr Štangl. Stav po dvou třetinách tak byl 1:3.

Do třetí třetiny jsme vstoupili s pocitem vedení a i to možná uklidnilo naše hráče. Hned v úvodu závěrečného dějství se během první minuty dokázal prosadit dvakrát Matěj Šimic. Utkání se tak přehouplo do situace, kdy náš tým kontroloval hru a navíc dostal i další dvě přesilové výhody, ale ty se v tomto utkání nepodařilo proměnit. Náš tým hrál zodpovědně a po celé utkání bez vyloučeného hráče, což byl klíč k úspěchu. Richard Janda uzavřel výkon brankou v čase 43:26. Utkání nebylo jednoduché, ale zisk tří bodů byl pozitivním výsledkem.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Kugler Alex: „Utkání se pro nás od začátku nevyvíjelo moc dobře a nehráli jsme naší hru. Ve druhé třetině už jsme hráli lépe, ale stále z mého pohledu jsme mohli hrát lépe a stejně tak ve třetí třetině.“
Primus Tomáš: „Začátek zápasu byl zmatený a nevěděli jsme jak na soupeře. Postupem jsme začali hrát hru, kterou nám řekli trenéři už před zápasem, a začalo to přinášet ovoce. Rychlost a střelbu jsme si udrželi I po zbytek zápasu. A s přehledem jsme Zliv porazili.“
Šesták Ondřej: „První třetina od nás byla poloviční. Od druhé třetiny jsme začali hrát naši hru a vyhráli.“
Kuziv Tomáš: „Tak začátek zápasu byl velmi skromný. Málo jsme se tlačili do brány a Zliv po naší chybě dokázal šanci proměnit. Zbylé dvě třetiny jsme se dokázali psychicky zvednout, podpořit a začali jsme proměňovat šance, které jsme v první třetině vůbec neměli. Závěr utkání jsme si už pohlídali a poklidně zápas dohrání.“

Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem): Po zakřiknuté první třetině kluci přidali na obrátkách a měli utkání pod kontrolou. Dnes musíme ocenit naší disciplinovanost a pochválit soupeře za bojovný výkon až do konce utkání.