31.03.2024 Reportáž

Napínavá přestřelka v Jindřichově Hradci: Dorostenci Ústí slaví vítězství 7:5!

V nedělním utkání 18. kola extraligy dorostu se utkali hokejbalisté Ústí nad Labem s domácím Jindřichovým Hradcem. Zápas plný branek a zvratů nakonec ovládli hosté poměrem 7:5. Rozhodující moment nastal v čase 37:54, kdy Jan Plachý vstřelil svůj třetí gól v utkání a poslal Ústí do vedení 6:5. Hosté pak přidali další branku a konec utkání si už pohlídali.

Extraliga dorostu , 31.03.2024

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec

5:7

3:3, 2:2, 0:2

Branky a nahrávky: 10:56 Jan Kandra (Bohumil Launa), 13:46 Bohumil Launa (Ondřej Beke, Sebastian Škarda), 14:00 Ondřej Beke (Jan Kandra), 15:33 Jan Kandra (Bohumil Launa), 21:32 Bohumil Launa (Sebastian Škarda) - 00:13 Dominik Javůrek, 07:53 Alex Kugler (Richard Janda, Jakub Dobrodinský), 13:12 Jan Plachý, 21:51 Jan Plachý (Jakub Dobrodinský), 28:10 Jakub Doubrava (Nicolas Mejstřík), 37:54 Jan Plachý (David Kučera), 39:43 Jakub Doubrava (Ondřej Šesták, Dominik Javůrek)

Matěj Mátl - Sebastian Škarda, David Budín, Tomáš Beke, Václav Potužák - Roman Čermák, Jan Kandra, Daniel Rytíř, Viktorie Rytířová, Bohumil Launa, Ondřej Beke

Vojtěch Gottfried (Vojtěch Norek) - Nicolas Mejstřík, Jakub Pankratz, Adam Pauček, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Bořek Trnka, Tomáš Kuziv - Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, David Kučera, Alex Kugler, Tereza Nademlejnská, David Sabó, Matěj Šimic, Adam Trenkvic, Richard Janda, Jan Plachý, Vojta Šimic

Utkání začalo a hned první střela na branku skončila vedením ústeckých. Po třinácti vteřinách rozvlnil domácí síť Dominik Javůrek. Ani po první brance nepřestával tlak hostujícího týmu, který zasypával domácího brankáře dalšími střelami. Až po sedmi střelách hostujícího týmu se do koncovky propracoval domácí tým, ale úspěšný nebyl. I přes střeleckou aktivitu další branky v zápase tak rychle nepřibývaly.

V čase 7:53 zúročili ústečtí svojí aktivitu a za záda domácího brankáře Matěje Mátla se trefil po kombinaci Jakuba Dobrodinského a Richarda Jandy Alex Kugler. Domácí se po této brance více osmělili a odměnou jim bylo v čase 10:56 snížení na 1:2. Pátou střelu domácích v utkání dostal do ústecké branky Jan Kandra.

Hosté nechtějí nechat nic náhodě a opět zasypali domácí tým řadou střeleckých pokusů a opět odskakují na rozdíl dvou branek. Brankově se prosadil v čase 13:12 Jan Plachý. Už v této části utkání to vypadá, že utkání bude plné branek. Domácí v čase 13:46 bleskově snižují na 2:3. To není z domácích hokejek vše, a v čase 14:00 je srovnáno na 3:3, když domácímu týmu na tři branky stačilo jen 7 úspěšných střeleckých pokusů. Šest vstřelených branek a po třech na každé straně uzavřelo první třetinu zápasu.

Druhou třetinu utkání zahájili hosté zbytkem první přesilové hry. Domácí se poprvé v zápase dostali do vedení, když v čase 15:33 vstřelil svojí druhou branku Jan Kandra. Stav byl 4:3 a domácí dokázali tento náskok udržet poměrně dlouho. V čase 21:32 odskočili na rozdíl dvou branek, když dalším dvougólovým střelcem byl domácí Bohumil Launa. Poté putoval podruhé v utkání na trestnou lavici domácí Tomáš Beke. Ústečtí hráči lépe zvládli přesilovou výhodu a snížili na 5:4, když dalším dvougólovým střelcem utkání se stal Jan Plachý. Hostující tým znovu dostal přesilovou výhodu, když byl vyloučen v čase 26:45 domácí Roman Čermák. Ústečtí hráči využili tuto přesilovou hru a srovnali na 5:5 díky úspěšnému střelci Jakubu Doubravovi. V dalším průběhu druhé části hry diváci více branek neviděli a stavem 5:5 se šlo do třetí třetiny.

Třetí třetina začala oproti předcházejícím opatrně a nečekaně dlouho se čekalo, který z týmů půjde do vedení. Naštěstí pro naše barvy měl tým Jana Plachého, který v čase 37:54 zakončil svůj hattrick v tomto zápase a poslal ústecké v zápase do vedení. Ústečtí byli opět střelecky velmi aktivní a to se jim vyplatilo. V čase 39:43 se po střele Jakuba Doubravy hosté radovali a podruhé v utkání odskočili domácím na rozdíl dvou branek. Domácí měli před sebou nelehký úkol opět se pokusit utkání srovnat. V čase 43:37 nabídl ústecký Jakub Dobrodinský domácímu Olympu dvojnásobnou výhodu přesilové hry. Drama tak bylo až do konce zápasu. Domácí se snažili, ale hostující obrana se již nedala zaskočit a brankovou přestřelku tak dotáhli ústečtí do zdárného konce i s ohledem na velkou střeleckou převahu, kterou měli ústečtí ve svůj prospěch v poměru 60:26.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Richard Janda:Takový scénář jsme absolutně nečekali, Jindřichův Hradec na nás vlétl a stříleli vše na bránu. My jsme naopak moc kombinovali a vůbec jsme nestříleli.“
Primus Tomáš: „Zápas pro nás nedopadl 2 krát nejlíp, sice jsme vyhráli, ale stálo nás to zbytečně moc sil. První dvě třetiny jsme neposlechli pokyny trenérů a hráli tak jak se nám chtělo. Soupeři stačilo pár brejků, aby se dostal do vedení, ale nakonec jsme zápas byli schopni otočit v náš prospěch.“
Šimic Matěj: „Utkání se nečekaně hrálo na obě brány, soupeř se pral o body do posledních chvil. Do zápasu jsme nastoupili s jasnou výhrou, tu nám nastínil i rychlý gól v první minutě a začali jsme hrát náš “profesorský” hokejbal, který nás stál trable až do konce utkaní.“
Pankratz Jakub: „Utkání s Jindřichovým Hradcem jsme neodehráli vůbec dobře, ale přesto jsme dokázali vyhrát, i když jsme si to dost zkomplikovali a mohli jsme vyhrát víc a pohodlněji a ne se strachovat o výsledek do poslední minuty. Co bych vyzdvihl je výkon starších žáků, kteří nás dnes dost podrželi.“

Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem): Kupodivu nás rychlý gól a po sléze vedení 3:1 ukonejšilo a díky podprůměrnému výkonu jsme prohrávali 5:3. Pak po promluvě hlavního kouče pana Fedáka a stáhnutí na dvě lajny jsme výsledek otočili a dovedli do vítězného konce. Chtěl bych vyzdvihnout výkon starších žáků Jana Plachého a Vojty Šimice a také houževnatý výkon soupeře.