Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
17.03.2024 Reportáž

Vysoká výhra, ale vyrovnaný zápas: Wolves kladli silný odpor

V nedělní dohrávce Ligy starších žáků se naši hráči z Ústí nad Labem střetli s regionálním soupeřem, Wolves Chomutov. Diváci byli svědky gólové přestřelky, která jistě potěšila všechny příznivce hokejbalu, zejména pak fanoušky z Ústí, kteří mohli po závěrečném hvizdu oslavovat zasloužené vítězství svého týmu.

Wolves Chomutov

Branky a nahrávky: 09:42 Bořek Trnka (Martin Krinert, Vojta Šimic), 11:03 Jan Plachý (Martin Krinert), 15:54 Josef Krejčí (Tomáš Kodeš), 16:49 Jan Plachý (Vojta Šimic, Martin Vykouk), 20:51 Jan Plachý (Bořek Trnka, Vojta Šimic), 29:22 Jan Plachý (Vojta Šimic, Vojtěch Kalenda), 34:44 Karel Morvay (Josef Krejčí, Matěj Malimánek), 36:09 Arnošt Werner (Vojta Šimic), 40:20 Jan Plachý (Bořek Trnka), 41:41 Vojta Šimic (Bořek Trnka, Martin Vykouk) - 22:02 Tomáš Mrnka, 22:36 Michal Mitev (Miroslav Sojčík, Patrik Hrebinec), 31:39 Matěj Slabyhoud (Miroslav Sojčík)

Sestava domácích

Martin Vykouk (Ondřej Petr) - Bořek Trnka, Vojtěch Kalenda, Jáchym Frodl, Jakub Houdek, Tomáš Kodeš, Markéta Bischoffiová, Lukáš Malý - Martin Krinert, Jan Plachý, Vojta Šimic, Matěj Malimánek, Karel Morvay, Michal Chochel, Ondřej Kotyza, Josef Krejčí, Arnošt Werner

Sestava hostí

Vojtěch Janata - Patrik Hrebinec, Adam Havel, Jakub Jelínek, Eliška Fycýková, Martin Klíma - Michal Mitev, Matěj Slabyhoud, Miroslav Sojčík, Jakub Jíra, Natálie Lorenčíková, Tomáš Mrnka, Miloslav Švarc, Michal Klum, Daniel Kříž

První třetina: Boj o každý centimetr a šťastný gól Trnky

Utkání odstartovalo vyrovnaným bojem o každý kousek hřiště. Oba brankáři, Vykouk a Janata, čelili náporům soupeřů a předváděli skvělé zákroky. První branku se podařilo vstřelit domácím v přesilové hře, když se v čase 9:42 prosadil Bořek Trnka za asistence Martina Krinerta a Vojty Šimice. Druhou trefu přidal Jan Plachý v čase 11:03 a do kabin se šlo za stavu 2:0.

Druhá třetina: Hattrick Jana Plachého a drama v závěru

Druhá třetina patřila domácím. Povzbuzeni vedením odskočili na 5:0 po brankách Josefa Krejčího a dokončeného hattricku Jana Plachého. Hosté se ale nevzdali a Tomáš Mrnka s Michalem Mitevem snížili na 5:2. V závěru třetiny se jim podařilo ještě ohrozit Martina Vykouka v brance domácích, ale ten svůj tým podržel. Do třetí třetiny se šlo za stavu 6:2.

Třetí třetina: Uklidňující gól Morvaye a zasloužené vítězství

Chomutovští hned v úvodu třetí třetiny snížili na 6:3, ale uklidňující gól Karla Morvaye v čase 34:44 zlomil jejich odpor. Domácí pak přidali další tři branky a dokráčeli k zaslouženému vítězství 10:3.

Ohlasy

Laibl Tomáš (Elba DDM Ústí nad Labem): Začátek utkání byl vyrovnaný a plný nervozity. Naštěstí se nám podařilo strhnout vedení na naši stranu a během zápasu si náskok udržet. I když konečný výsledek vypadá jednoznačně, neodpovídá realitě na hřišti. Soupeř měl kvalitní hráče a kladl nám silný odpor. Jsme moc rádi za vítězství, které je pro nás důležité.

Redakce, foto: Tomáš Laibl