23.03.2024 Reportáž

Starší žáci Ústí nad Labem zvítězili: Rozhodující čtvrtá branka od Michala Chochela zápas zlomila.

V patnáctém kole Ligy starších žáků se náš tým představil v Berouně proti domácímu týmu Keltů A. Zápas byl pro diváky atraktivní od prvních minut utkání. O konečném vítězství ústeckých se rozhodlo v průběhu třetí třetiny.

Liga starších žáků - Čechy Střed + Sever , 23.03.2024

SK Kelti 2008 A

3:5

0:1, 1:2, 2:2

Branky a nahrávky: 17:38 Martin Hasal (Jiří Pachner, Šimon Lhotka), 32:22 Jiří Pachner (Martin Hasal), 33:59 Martin Hasal - 02:06 Jan Plachý (Martin Krinert), 15:39 Martin Krinert (Jan Plachý), 29:07 Vojta Šimic, 34:33 Michal Chochel (Josef Krejčí), 37:42 Jan Plachý (Josef Krejčí)

Tadeáš Kajer - Jozefa Bilasová, Natálie Frýdlová, Jakub Galanda, Matěj Jan Biskup - Martin Hasal, Šimon Lhotka, David Musil, Jiří Pachner, Matyáš Kajer, Pavel Tatíček, Matouš Vondrák, Jakub Kačaba, Tereza Holá, Štěpán Fučík

Martin Vykouk (Michal Kudr) - Bořek Trnka, Vojtěch Kalenda, Jáchym Frodl, Jakub Houdek, Ondřej Kotyza, Tomáš Kodeš - Martin Krinert, Jan Plachý, Vojta Šimic, Karel Morvay, Michal Chochel, Josef Krejčí, Markéta Bischoffiová, Arnošt Werner

Vstup do utkání se povedl lépe našemu týmu. V čase 2:06 se dokázal prosadit Jan Plachý a dostal tak ústecké do vedení. Utkání bylo slušné z obou stran a dlouho se hrálo v plném počtu. V čase 10:05 byl vyloučen hostující Bořek Trnka a domácí dostali výhodu přesilové hry. Během této výhody si Kelti vypracovali řady brankových příležitostí, které dokázal Martin Vykouk v brance ústeckých likvidovat. Po skončení přesilové hry se už nic významného neudálo a po prvních patnácti minutách byl stav utkání 0:1.

Do druhé třetiny opět vstoupili lépe ústečtí. Po 39 vteřinách této části hry dokázal po skvělé kombinaci Tomáše Kodeše a Jana Plachého zakončit Martin Krinert do odkryté klece Keltské branky. V čase 17:16 byla vyloučena Markéta Bischoffiová a domácí tým dostal výhodu přesilové hry. V té se již dokázal prosadit nejproduktivnější hráč soutěže Martin Hasal a bylo sníženo na 1:2. V další části druhé třetiny dostal výhodu dvou přesilových her i náš tým a jednu dokonce 5 na 3, ale tato část se týmu vůbec nepovedla. Až v závěrečné minutě druhé třetiny se dostal do samostatného úniku Vojta Šimic a precizně zvládnutou kličkou zvýšil na 1:3..Za tohoto stavu také skončila druhá třetina.

Úvod třetí třetiny se nesl v tlaku domácího týmu, který dokázal dvěma brankami v rozmezí necelých dvou minut utkání srovnat na 3:3. Hned po srovnání se dostal náš tým do útočného pásma Keltů a po dalších 34 sekundách krásně našel Jan Plachý Michala Chochela, který nechytatelnou střelou vrátil vedení na stranu ústeckých. Po této brance opět ústecký tým mírně ožil a opět se dostával do šancí. Jednu z nich dokázal v čase 37:42 využít opět Jan Plachý po přihrávce Josefa Krejčího a ústečtí odskočili na rozdíl dvou branek. Zbytek utkání se nesl v pozorné obraně ústeckých a kvalitní útočné hře domácích, kterým likvidoval jejich šance výborně chytající Martin Vykouk. V samotném závěru zápasu ještě domácí zkusili hru bez brankáře, která se jim nedařila. Definitivně mohl rozhodnout Jan Plachý, ale trefil jen tyč domácí prázdné branky. To bylo z utkání vše, další branka nepadla a výhru 5:3 si připsal tým Elba DDM Ústí nad Labem.

Laibl Tomáš (Elba DDM Ústí nad Labem): Zápas v Berouně byl velmi náročný a vyžadoval od týmu hodně sil. Důležitá byla i disciplína. Po vyrovnání domácích na 3:3 bylo velmi důležité, že jsme šli opět do vedení. Jsou to velmi cenné tři body z náročného utkání. Souboj v Berouně byl pro náš tým velkou výzvou a stál nás mnoho úsilí.