06.04.2024 Reportáž

Nadějný start straších žáků na Kladně: Po vedení 4:0 následovala porážka v nájezdech

Hned v úvodu utkání na Kladně se trefil Martin Krinert a ve druhé třetině náš tým odskočil do vedení 4:0. Domácí se ale nevzdali a ve třetí třetině dokázali srovnat skóre na 4:4. V samostatných nájezdech bylo šťastnější Kladno a po trefě Navrátila si připsalo výhru.

Liga starších žáků - Čechy Střed + Sever , 06.04.2024

HBC Kladno

5:4

0:2, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 24:19 Šimon Drechsler (David Petrášek), 25:23 Dalibor Paták (Lukáš Mašek), 44:08 Šimon Drechsler (David Petrášek), 44:52 Šimon Drechsler, 45:00 Daniel Navrátil - 00:32 Martin Krinert (Jan Plachý), 05:20 Martin Krinert (Vojta Šimic), 19:20 Karel Morvay (Jan Plachý), 22:28 Jan Plachý (Martin Krinert)

Jakub Holubovský, Karel Patera - Tobiáš Podhorský, David Petrášek, Ondřej Tomášek, Lukáš Mašek, Daniel Honke, Lukáš Jozífek - David Hejkal, Patrik Nývlt, Šimon Drechsler, Viktor Lovětínský, Daniel Navrátil, Tobiáš Lokvenc, Oldřich Pulec, Dalibor Paták, Samuel Holý, Filip Koláčný

Martin Vykouk (Michal Kudr) - Vojta Šimic, Bořek Trnka, Vojtěch Kalenda, Matěj Malimánek, Jáchym Frodl, Tomáš Kodeš - Martin Krinert, Jan Plachý, Karel Morvay, Michal Chochel, Matěj Kapusta, Ondřej Kotyza, Adam Růžička, Patrik Hrebinec, Martin Losos

Úvod utkání na Kladně se vydařil. V čase 0:32 se po první vážnější situaci trefil Martin Krinert a náš tým byl v úvodu první třetiny aktivnější. Při první výhodě přesilové hry týmu Kladna se náš tým dostal do konce do dvoubrankového vedení, když se v čase 5:20 trefil opět Martin Krinert. Ve zbylé části první třetiny už diváci další branky neviděli, ale hrál se na tuto kategorii velmi kvalitní hokejbal s řadou brankových příležitostí na obou stranách.

Náš tým lépe vstoupil i do druhé části hry, když v čase 19:20 vstřelil třetí branku utkání Jan Plachý . Od této branky běhly tři minuty a Jan Plachý se v zápase prosadil podruhé. Vypadalo to, že průběh utkání bude jednoznačný, ale nebylo tomu tak. V 24:19 snížil domácí Šimon Drechsler na 1:4 a v čase 25:23 bylo dokonce sníženo na 4:2, kdy se trefil domácí Dalibor Paták. Hostující tým si v této části utkání vzal oddechový čas, aby svoji hru zkonsolidoval. Na konci druhé části hry už poté žádná další branka nepadla, ale Kladenští byli v závěru aktivnější.

Do třetí třetiny tak náš tým nastoupil s dvoubrankovým vedením. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a náš tým dokonce v 36:39 dostal výhodu přesilové hry a mohl tak odskočit opět na rozdíl tří branek. Tuto výhodu se ale využít nepodařilo a stav utkání byl stále 2:4. V čase 43:13 obdržel Martin Losos trest za hození hole a domácí tak dostali výhodu přesilové hry včetně hry v power play. Ta se jim podařila využít a v čase 44:08 snížil Šimon Drechsler na 3:4. Domácí tým nechal na hřišti ty nejlepší hráče, které měl k dispozici, a to se jim nakonec vyplatilo. V čase 44:52 propálil opět Šimon Drechsler Martina Vykouka a bylo srovnáno. Utkání tak šlo do samostatných nájezdů, kde byl jediným šťastným střelcem Navrátil, který tak rozhodl o výhře Kladenských.

Laibl Tomáš (Elba DDM Ústí nad Labem: První půle utkání se nám vydařila podle představ. Vytvořili jsme si tlak a dokázali jsme si vybudovat pohodlný náskok. Bohužel ve druhé polovině soupeř zvedl tempo hry a podařilo se mu nás dotáhnout. V závěru utkání jsme sice srdnatě bojovali, ale soupeř dokázal vyrovnat a v samostatných nájezdech byl šťastnější. I přes porážku hodnotím přístup hráčů k utkání kladně. Bojovali s maximálním nasazením a snažili se plnit taktické pokyny. Na druhou stranu musíme zapracovat na obranné fázi hry, kde jsme v závěru utkání udělali několik chyb. Také musíme být efektivnější v koncovce, abychom dokázali proměnit naše šance v branky.