12.05.2024 Reportáž

Růžička rozhodl v prodloužení: Junioři slaví postup po napínavém duelu

Junioři si zajistili postup do dalších vyřazovacích bojů v napínavém zápase, kde Martin Koudelka exceloval v brance a Jakub Růžička rozhodl v prodloužení. Po vyrovnaném skóre 2:2 v základní hrací době, přineslo až druhé prodloužení vítězný gól. Emoce vybuchly, když Jakub Růžička zavěsil míček do horního rohu branky a odstartoval oslavy Elbáků.

Extraliga juniorů - Playoff, 12.05.2024

Ježci Heřmanův Městec

2:3

0:1, 0:0, 2:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 37:45 Jan Pilař (Vojtěch Šmíd), 43:51 Václav Kachlík (Lukáš Kozel, Josef Sedlák) - 12:14 Ondřej Filip, 38:08 Matěj Kocourek (Pavel Kohout), 54:59 Jakub Růžička (Ondřej Filip, David Pospíšil)

Adam Páv - Filip Kovář, Vít Musílek, Jan Čapka, Jan Zmek, Jakub Málek, Michal Mareček - Richard Bičík, Ondřej Hladký, Václav Kachlík, Lukáš Kozel, Jan Pilař, Vojtěch Šmíd, Daniel Zlesák, Patrik Bakus, Josef Sedlák, Matěj Řivnáč

Martin Koudelka (Matias Kokhanin) - Tadeáš Doucha, Ondřej Filip, Jan Ryska, Jiří Urbánek, Radek Vyhlídal, David Kučera, Nicolas Mejstřík, Zdeněk Matušík - Matyáš Čaloun, Václav Hrubý, Matyáš Kincl, Matěj Kocourek, Pavel Kohout, Jan Kurty, Štěpán Moucha, Jakub Růžička, Daniel Vaněk, David Pospíšil

Začátek utkání byl z obou stran velice opatrný. Nikdo nechtěl udělat chybu v rozhodujícím zápase. První do vedení jsme šli my, zásluhou Ondřeje Filipa, který nachytal Páva v brance domácích. Do kabin jsme šli s náskokem, jako v obou předchozích zápasech.

Druhá část zápasu nabídla rychlý a tvrdý hokejbal. Domácí měli několik šancí na skórování, ale Koudelka vše zvládl.

Nervy drásající utkání pokračovalo i ve třetí třetině. Domácí se hodně tlačili do naší branky, kluci dřeli a nebezpečnými brejky zatěžovali domácí obranu. Ježci dokázali přece jen srovnat na 1:1. Obrovskou radost domácího týmu utnul po pár vteřinách Kocourek, který se pěkně protáhl kolem mantinelu a nedal obráncům ani brankáři šanci. 1:2. Bohužel, v úplném závěru přišlo vyloučení, které domácí chladnokrevně potrestali.

V úvodu prodloužení se několikrát vyznamenal Koudelka, který chytil dvě tutové šance Ježků. Dále se hrál překvapivě rychlý a tvrdý hokejbal. Branka nepadla a po přestávce se šlo do dalšího 15-ti minutového prodloužení.

Sotva se vhodila úvodní bule tohoto prodloužení, míček se dostal k Růžičkovi a ten zkušeně zvedl hlavu, podíval se a pak zavěsil míček do horního rohu domácí branky. Pak už mohli vybuchnout v jásot emoce. Vítězství a postup do dalších vyřazovacích bojů slavili Elbáci dlouho.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ A SÉRIE OD HRÁČŮ:

Kučera David: „V utkání jsme odevzdali všichni 100%, což byl také největší klíč k úspěchu. Série byla vyrovnaná a rozhodovali maličkost. Věřím, že se poučíme ze zbytečných faulů v důležitých částech zápasu a porveme se o postup do finále.“
Ryska Jan: „Utkání bylo velmi těžké a vyrovnané, ve kterém hráli roli malé chyby ze hry. Podařilo se nám udržet disciplínu a nepustit soupeře do hry, průběh série byl docela napínavý a i když jsme druhé utkání zaspali a naší disciplínou si ho prohráli, tak se nám podařilo postoupit do semifinále.“
Kohout Pavel: „První dvě třetiny byly v náš prospěch a dobře jsme tlačili soupeře. Bohužel ve třetí třetině z naší nešikovnosti soupeř vyrovnal. Prodloužení bylo náročné, ale zvládli jsme to a vezeme si zaslouženou výhru a postup do semifinále.“

Jirkovský Václav (Elba DDM Ústí nad Labem): V zápase jsme byli trpělivý. Škoda vyrovnání v závěru utkání. V prodloužení jsme věřili, že vstřelíme branku. Trpělivě jsme si počkali a dočkali se. Kluci si zaslouží poděkování za celou sérii proti Ježkům za bojovnost a týmovost.