09.09.2024 Reportáž

Nadějný začátek, smutný konec: Junioři prohráli se Svítkovem v prodloužení

Junioři z Ústí nad Labem vstoupili do sezóny extraligy juniorů napínavým utkáním proti HBC Svítkov Stars Pardubice. Po slibném začátku a vedení 2:0 po první třetině se domácí Svítkov zlepšil a nakonec v prodloužení rozhodl o svém vítězství. Naši junioři tak získali jeden bod za prohru v prodloužení.

Extraliga juniorů, 07.09.2024

HBC Svítkov Stars Pardubice

4:3

0:2, 2:1, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 17:00 Tadeáš Kantor (Tomáš Koudela), 26:06 Ondřej Král (Filip Flamík, Martin Pavlíček), 43:25 Tadeáš Kantor (Martin Pavlíček), 49:37 Ondřej Král (Filip Flamík) - 08:19 Vojta Šimic (Adam Pauček), 14:33 Tadeáš Doucha (Daniel Vaněk), 23:34 David Kučera

Matyáš Černý - Jakub Besperát, Ondřej Drozd, Filip Flamík, Tomáš Koudela, Ondřej Král, Josef Vlašič - Matěj Drahoš, Matyáš Heller, Tadeáš Kantor, Martin Pavlíček, Matěj Synek, Leoš Vlašič, Samuel Sobol, Matouš Pospíšil, Lucie Kubínová

Vojtěch Norek (Martin Koudelka) - Tadeáš Doucha, David Kučera, Zdeněk Matušík, Nicolas Mejstřík, Adam Pauček, Frantisek Šilhavý, Jiří Urbánek - Dominik Javůrek, Matěj Kocourek, Alex Kugler, Jan Kurty, Štěpán Moucha, Jakub Polák, Daniel Vaněk, Richard Janda, Matěj Šimic, Vojta Šimic, Robert Chlán, Jakub Růžička, Radek Vyhlídal

Zápas začal pro náš tým velmi dobře, když po první třetině vedli 2:0. První branku vstřelil Vojta Šimic v čase 08:19 po asistencích Daniela Vaňka a Adama Paučka. Druhou branku přidal Tadeáš Doucha v čase 14:33 během přesilové hry, opět po asistenci Daniela Vaňka.

Ve druhé třetině se domácí Svítkov zlepšil a podařilo se mu snížit na 2:1. První branku Svítkova vstřelil Tadeáš Kantor v čase 17:00 během přesilové hry, asistoval mu Tomáš Koudela. Naši junioři však rychle odpověděli a David Kučera zvýšil vedení na 3:1 v čase 23:34. Svítkov ale znovu snížil na 3:2 díky brance Ondřeje Krále v čase 26:06, asistovali mu Filip Flamík a Martin Pavlíček.

Třetí třetina přinesla dramatický závěr, kdy se domácím podařilo vyrovnat. V čase 43:25 skóroval Tadeáš Kantor po asistenci Martina Pavlíčka. V prodloužení pak rozhodl o vítězství Svítkova Ondřej Král v čase 49:37 po asistenci Filipa Flamíka.

Naši junioři tak vstoupili do sezóny prohrou, ale získali alespoň jeden bod za prohru v prodloužení. Věříme, že v dalších zápasech se jim podaří navázat na dobrý výkon z první třetiny a získat více bodů.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Moucha Štěpán: „Fyzicky velmi náročný zápas, který nám prohrála nekoncentrovanost v druhé třetině. Gólman nás při důležitých momentech dokázal podržet, ale bohužel po našich chybách se soupeř dokázal se štěstím lépe prosadit.“
Kocourek Matěj: „Tak utkání asi nedopadlo podle mých představ, prohra není nikdy příjemná. Samozřejmě jsme dělali spoustu chyb. Myslím ale, že jsme ukázali, že i přes mladou sestavu umíme bojovat a doufám, že to ukážeme i ve zbytku sezóny.“

Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem): Utkání nám ukázalo klady i zápory našeho týmu. První třetina odehrána dle našich pokynů, začátek druhé třetiny naši svěřenci zaspali, což domácí potrestali a najednou jich bylo plné hřiště. Do třetí třetiny jsme šli s jednogólovým náskokem o který jsme bohužel přišli jeden a půl minuty před koncem řádné hrací doby. V nastavení o naší prohře rozhodlo naše špatné střídání.