15.09.2024 Reportáž

Napínavý zápas rozhodla jediná branka. Junioři Pardubic se radovaly z vítězství díky brance ze závěru utkání.

V prvním domácím utkání juniorů v EXTRALIZE hokejbalu mezi týmy Elba DDM Ústí nad Labem a HBC Pardubice se hosté radovali z těsného vítězství 0:1. Jediný gól zápasu padl pět minut před koncem, kdy se prosadil Filip Kamaryt. Přestože domácí tým ve druhé polovině utkání zlepšil svou hru a vytvořil si několik šancí, nedokázal skórovat a odpovědět na branku soupeře.

Extraliga juniorů, 14.09.2024

0:1

0:0, 0:0, 0:1

HBC Pardubice

Branky a nahrávky: 40:01 Filip Kamaryt

Vojtěch Norek (Martin Koudelka) - Zdeněk Matušík, Nicolas Mejstřík, Adam Pauček, Frantisek Šilhavý, Jiří Urbánek, Michal Pavlík, Ondřej Šesták - Tadeáš Doucha, Dominik Javůrek, Matyáš Kincl, Matěj Kocourek, David Kučera, Alex Kugler, Jan Kurty, Štěpán Moucha, Jakub Polák, Daniel Vaněk, Matěj Šimic, Vojta Šimic

Aleš Trnečka - Miroslav Kadlec, Daniel Kumpan, Jakub Reinberg, Filip Kamaryt, Dominik Kašpar - Prokop Janovský, Jakub Remač, Jaroslav Štach, Matěj Kopa, Dominik Lang, Jakub Závodský, René Schrom, Tomáš Kupka, Jakub Mikula

Na domácím hřišti odehráli junioři první domácí utkání sezóny v EXTRALIZE hokejbalu proti týmu HBC Pardubice. Zápas, který sliboval napínavou podívanou, nakonec rozhodl jediný gól.

Od úvodního hvizdu bylo patrné, že domácí tým se v první polovině utkání hledá. Hra byla nedůrazná a opatrná, což soupeři umožnilo kontrolovat tempo zápasu. Trenéři Elba DDM Ústí nad Labem po zápase přiznali, že jejich svěřenci působili ospale a nedařilo se jim dostat do tempa.

Ve druhé části utkání však domácí tým přidal na intenzitě a začal si vytvářet šance. Přestože se hra zlepšila, chyběla přesnost v koncovce a tlak na soupeře nebyl dostatečný. Pět minut před koncem zápasu přišel rozhodující moment, kdy Filip Kamaryt z HBC Pardubice vstřelil gól, který se nakonec ukázal být vítězným.

Po obdržené brance byli hráči Elba DDM Ústí nad Labem zaskočeni a nedokázali se již soustředit na vyrovnání. Trenéři po zápase litovali ztracených bodů, které mohou v závěru soutěže chybět.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Doucha Tadeáš: „Tak zápas určitě nebyl jednoduchý, ale první třetina z naší strany byla hrozná. Ale zbylé dvě třetiny šel výkon nahoru. A jediné co nám chybělo, bylo, aby balonek dojel do brány a netrefovali prvního hráče.“
Matušík Zdeněk: „Zápas hodnotím negativně, bohužel jsme nebyli schopni dát gól.“
Mejstřík Nicolas: „Myslím si, že utkání se nám moc nevydařilo, zejména první třetina vypadala, jako že se bojíme hrát, druhá a třetí třetina už byla lepší, ale i tak to na výhru nestačilo. Chybělo nám dát gól, protože si myslím, že střel jsme měli celkem dost ale gól ani jeden.“

Jirkovský Václav (Elba DDM Ústí nad Labem): "V první polovině utkání jsme působili velice ospale a tím pádem se nic nedařilo. Naše hra byla nedůrazná a zbytečně opatrná. V druhé části utkání jsme hru zlepšili, ale ne natolik, abychom dokázali vstřelit branku a vytvořit na Pardubice tlak. Nějaké šance jsme si vypracovali, ale koncovka nebyla úspěšná. Pět minut před koncem utkání po obdržené brance, byli kluci hodně zaskočení. Po zbytek času jsme se již nedokázali soustředit k náporu a možnému vyrovnání. Myslím si, že je to pro nás velice zbytečná ztráta bodů, které mohou v závěru soutěže chybět. Nyní však musíme tým namotivovat k dalšímu velice těžkému utkání v Praze na Kertu."
Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem): "Byl to vyrovnaný zápas, kde jsme si od druhé třetiny postupně vytvořili mírnou převahu, ale bohužel o výhře hostí rozhodl pět minut před koncem zápasu tzv. “haluz” gól na který jsme nedokázali odpovědět."