17.09.2024 Reportáž

Dorostenci zlomili Jindřichův Hradec ve druhé třetině a vítězí

Úvodní třetina utkání byla vyrovnaná, oba týmy vstřelily po jedné brance. Ve druhé části hry náš tým předvedl efektivnější výkon a získal si dostatečný náskok, který ve třetí třetině ještě navýšil. Konečný výsledek tak byl pro naše barvy zasloužený.

Extraliga dorostu, 15.09.2024

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec

4:10

1:1, 2:5, 1:4

Branky a nahrávky: 04:24 Jan Kandra (Jiří Potužák), 15:21 Jan Kandra (Bohumil Launa), 24:09 Jan Kandra (Sebastian Škarda), 35:05 Bohumil Launa (Daniel Rytíř) - 02:54 Jakub Doubrava, 18:37 Richard Janda (Jakub Doubrava), 20:46 Matěj Šimic (Jakub Doubrava, Adam Růžička), 25:54 Jakub Pankratz (Matěj Kapusta), 26:14 Lukáš Mach (Matěj Šimic, Martin Losos), 28:40 Richard Janda (Jakub Doubrava, Tomáš Primus), 31:57 Tomáš Kuziv, 34:21 Vojta Šimic (Jakub Doubrava), 38:54 Lukáš Mach (Martin Losos, Matěj Šimic), 41:38 Martin Losos (David Sabó)

Matěj Mátl - Jiří Potužák, Daniel Rytíř, Sebastian Škarda - Roman Čermák, Jan Kandra, Viktorie Rytířová, Bohumil Launa, Adam Poleč, David Budín

Martin Vykouk (Vojtěch Gottfried) - Tomáš Kuziv, Matěj Malimánek, Jakub Pankratz, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Bořek Trnka - Jakub Doubrava, Richard Janda, Matěj Kapusta, Tomáš Kodeš, Martin Krinert, David Sabó, Matěj Šimic, Martin Losos, Adam Růžička, Lukáš Mach, Michal Chochel, Vojta Šimic

V napínavém utkání dorostenecké extraligy mezi týmy TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec a Elba DDM Ústí nad Labem se diváci dočkali skvělého hokejbalu plného zvratů a krásných gólů.

Vyrovnaný začátek

Úvodní třetina byla vyrovnaná, když oba týmy vstřelily po jedné brance. Skóre otevřel ve 2. minutě a 54. sekundě Jakub Doubrava z Ústí nad Labem, ale Olymp rychle odpověděl gólem Jana Kandry v přesilové hře na časomíře 04:24.

Druhá třetina přinesla zlom

Druhá třetina byla klíčová pro vývoj celého zápasu. Elba DDM dokázala vstřelit pět branek, čímž si vytvořila rozhodující náskok. Richard Janda, Matěj Šimic, Jakub Pankratz, Lukáš Mach a opět Richard Janda se zapsali do střelecké listiny a zajistili svému týmu vedení. Olymp sice dokázal odpovědět dvěma góly Jana Kandry, ale to nestačilo na zastavení rozjetých hráčů z Ústí nad Labem.

Dominantní třetí třetina

Ve třetí třetině Elba DDM pokračovala v dominantním výkonu a přidala další čtyři branky. Tomáš Kuziv, Vojta Šimic, Lukáš Mach a Martin Losos se postarali o konečný výsledek. Olymp sice ještě korigoval skóre gólem Bohumila Launy ve 35. minutě, ale na vítězství to nestačilo.

Konečný výsledek

Elba DDM Ústí nad Labem si tak odváží zasloužené vítězství s konečným skóre 10:4. Výborný výkon předvedl Jakub Doubrava, který se podílel na pěti brankách svého týmu.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Kodeš Tomáš: „Toto utkání hodnotím pozitivně. I samotný výjezd byl skvělej. Sice nám počasí moc nepřálo, ale myslím si, že jsme to zvládli docela dobře. První třetina byla hrozná už jenom z toho důvodu, že jsme neposlouchali pokyny trenéra a proto dopadla první třetina tak jak dopadla. Po druhé třetině jsme začali fungovat a hrát náš hokejbal a od toho se odvíjí náš výsledek, který dopadl super, a vezeme si do Ústí 3 body.“
Doubrava Jakub: „Tak za mě byl zápas dobrý až na nějaké okamžiky. Dařilo se nám dávat góly, tlačili jsme se pořád do brány. Nedařilo se nám moc bránit, neměli jsme důraz na bráně.“
Šesták Ondřej: „I přes nepříznivé počasí jsme dokázali vyhrát a odnést si 3 body z Jindřichova Hradce.“
Primus Tomáš: „Utkání v Jindřichově Hradci se nám nepodařilo dostat pod kontrolu již od začátku. Byli tam chyby, ztráty, nedostoupené souboje apod. Po 1. pauze se nám víceméně tyto nedostatky podařilo vyladit a dostat tak hru do naší režie. Intenzivní střelba a důraz na brankovišti nám přinesl 10 gólů a k tomu 3 body do tabulky.“
Malimánek Matěj: „Utkání hodnotím kladně. První třetina nebyla ideální, ale druhá a třetí už byly dobré. V zápase se nám osvědčila taktika nahazování na bránu.“

Fedák Jan (Elba DDM Ústí nad Labem): První třetina, jak napovídá vývoj, byla jak na houpačce. Po jejím odehrání došlo k jasně důrazné promluvě, která nakonec měla svůj smysl a přinesla vysoký výsledek. Jsem rád, že si kluci dali říct a druhou polovinu zápasu plnili takřka vše, k čemu byli nabádáni. Pokud dáme hru stranou, poděkování patří i soupeři, který měl chuť si zahrát, přineslo to tak nespočet akcí a herních emocí. Zároveň ještě jednou posílám dík koučovi, se kterým jsme byli několik dní v kontaktu a celou situaci ohledně předpovědí a nastalých problémů po republice průběžně vyhodnocovali. Vůle zápas odehrát byla na obou stranách, i přesto nám JH byl ochoten klání odložit. Teď nezbývá věřit, že nám z toho někdo neonemocní. Bohužel ale to je riziko našeho sportu a zřejmě i bude po celý blížící se podzim.