08.09.2024 Reportáž

Domácí Svítkov zvítězil v dramatickém zápase 7:5

Diváci v Pardubicích měli možnost vidět na branky bohaté utkání v prvním kole CROSSDOCK EXTRALIGY. První třetina nabídla velký brankostroj, kdy náš tým jako první v zápase získal vedení, ale bohužel to bylo naposledy. První třetina nakonec skončila 4:4. I v dalším průběhu utkání byli domácí o krok napřed. Nakonec brankář Svítkova, Lukáš Novotný, pečetil výhru brankou do prázdné brány, čímž zajistil konečné skóre 7:5 ve prospěch domácích.

Extraliga mužů, 07.09.2024

HBC Svítkov Stars Pardubice

7:5

4:4, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 05:18 Matyáš Bláha, 06:04 Jakub Král (Matěj Kábrt), 09:14 Adam Procházka (Matyáš Bláha, Tomáš Pilař), 13:56 Matěj Kábrt (Tadeáš Kantor, Tomáš Bureš), 16:00 Jakub Král (Tadeáš Kantor, Matěj Kábrt), 37:27 Tomáš Pilař, 43:41 Lukáš Novotný - 02:51 Zbyšek Kastner (Jan Kurty), 07:45 Matěj Kocourek (Ondřej Poláček, Martin Stupka), 12:33 Matěj Kocourek (Jan Sedláček), 14:30 Martin Stupka (Jiří Tomáš, Matěj Kocourek), 32:39 Aleš Macek (Vojtěch Červinka)

Lukáš Novotný, Jiří Šťovíček - Tomáš Hudec, Martin Korbel, Jakub Král, Adam Korec, Patrik Buják, Tomáš Koudela - Matyáš Bláha, Tomáš Bureš, Matěj Kábrt, Filip Shejbal, Matyáš Malý, Tomáš Pilař, Filip Flamík, Ondřej Král, Adam Procházka, Matouš Pospíšil, Martin Pavlíček, Tadeáš Kantor

Martin Koudelka (Jiří Tůma) - Petr Michajličenko, Ondřej Poláček, Aleš Popluhar, Matěj Sedláček, Jan Sedláček, Zbyšek Kastner, Michal Smolík, Adam Pauček - Ondřej Filip, Václav Hrubý, Tomáš Kapusta, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Tadeáš Doucha, Dominik Javůrek, Matěj Kocourek, Jan Kurty, Štěpán Moucha, Vojtěch Červinka, Aleš Macek

První třetina začala rychlým gólem hostujícího týmu Elba DDM Ústí nad Labem, když ve 2:51 skóroval Zbyšek Kastner po asistenci Jana Kurtyho. Domácí tým však rychle odpověděl a v čase 5:18 vyrovnal Matyáš Bláha. O necelou minutu později, v 6:04, přidal další gól Jakub Král s asistencí Matěje Kábrta. Hosté se nevzdali a v 7:45 vyrovnal Matěj Kocourek po přihrávkách Ondřeje Poláčka a Martina Stupky. Domácí tým opět převzal vedení v 9:14, kdy skóroval Adam Procházka po asistencích Matyáše Bláhy a Tomáše Pilaře. Elba DDM Ústí nad Labem znovu vyrovnala ve 12:33, kdy se trefil Matěj Kocourek po přihrávce Jana Sedláčka. Domácí tým však opět získal vedení ve 13:56, kdy skóroval Matěj Kábrt po asistencích Tadeáše Kantora a Tomáše Bureše. Hosté znovu vyrovnali ve 14:30, kdy skóroval Martin Stupka po přihrávkách Jiřího Tomáše a Matěje Kocourka. Stavem 4:4 tak skončila první třetina.

Druhá třetina už tolik branek divákům nenabídla a přinesla jen gól domácího týmu, když v čase 16:00 skóroval Jakub Král po asistencích Tadeáše Kantora a Matěje Kábrta.

Třetí třetina začala gólem Aleše Macka ve 32:39, který vyrovnal vedení domácího týmu po přihrávce Vojtěcha Červinky. Domácí tým však znovu zvýšil své vedení ve 37:27, kdy skóroval Tomáš Pilař. Rozhodující moment přišel ve 43:41, kdy domácí brankář Lukáš Novotný skóroval do prázdné branky při powerplay hostujícího týmu, čímž pečetil vítězství HBC Svítkov Stars Pardubice.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Červinka Vojtěch: „Zápas musím hodnotit negativně, rozhodně jsme mohli bodovat. Inkasovali jsme mnoho zbytečných branek, a to hlavně z předbrankového prostoru. Musím vyzdvihnout Koudyho, který nás v těžkých chvílích v brance podržel.“
Stupka Martin: „V zápase jsme se bohužel v určitých okamžicích nedrželi taktických pokynů. Darovali jsme soupeři laciné branky, čehož se musíme v dalších zápasech vyvarovat. Těžko se mi to takto brzo po zápase hodnotí, protože mě to strašně mrzí. Minimálně na bod jsme měli dosáhnout. Mezi pozitivní věci mohu asi nyní zařadit jen dobře ubráněná oslabení, jejich počet nám, ale bere síly. Věřím, že si ze zápasu odneseme ponaučení, a příští týden předvedeme zodpovědnější výkon.“

Pavlík Jaroslav (Elba DDM Ústí nad Labem): Celý týden jsme se připravovali na zápas s tím, že vzhledem k odchodům a zraněním, která nás v úvodu sezóny kosí nemůžeme hrát na loni bronzovém Svítkově otevřenou partii. Bohužel taktiku tým dodržoval jen částečně a to je prostě málo. Byly tam samozřejmě i kladné momenty, ale na 5 vstřelených branek v Pardubicích prostě musíte vyhrát. Věřím, že kluci se poučili a příští víkend budou dodržovat pokyny na procent 100.