11.09.2024 Reportáž

Skvělý start dorostenců: Písek poražen rozdílem šesti branek

Od úvodních minut utkání bylo vidět, kdo bude v zápase aktivnější a bude mít větší převahu na hřišti. To se domácímu týmu Elba DDM Ústí nad Labem podařilo hned v první třetině potvrdit i střelecky a stav tak byl 3:0. I další průběh utkání byl ve znamení domácího týmu, který zvítězil zaslouženě. Soupeři se nedala upřít bojovnost, ale kvalita byla na domácích hokejkách.

Extraliga dorostu, 08.09.2024

7:1

3:0, 2:0, 2:1

HC ŠD Písek

Branky a nahrávky: 03:07 Matěj Šimic (Jáchym Frodl), 05:26 Lukáš Mach, 05:56 Martin Losos (Miroslav Sojčík), 15:39 Michal Pavlík (Matěj Šimic), 18:11 Richard Janda (Matěj Šimic), 31:20 Miroslav Sojčík (Lukáš Mach, Martin Losos), 41:52 Jakub Doubrava (Matěj Šimic, Jáchym Frodl) - 31:56 Josef Vittek

Martin Vykouk (Vojtěch Gottfried) - Jáchym Frodl, Tomáš Kuziv, Matěj Malimánek, Jakub Pankratz, Michal Pavlík, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Tadeáš Adam - Jakub Doubrava, Richard Janda, Matěj Kapusta, Tomáš Kodeš, Karel Morvay, David Sabó, Matěj Šimic, Martin Losos, Miroslav Sojčík, Adam Růžička, Lukáš Mach, Vojta Šimic

Jan Furiš - Jiří Švamberk, Marián Hnyk, Petr Šindelář, Sebastian Novotný, Roman Roškot - Josef Vittek, Šimon Turek, Petr Zralý, Dalibor Štastný, Petr Hrdina, Radek Pileček, Viktor Soulek, Tomáš Kropík

Domácí tým Elba DDM Ústí nad Labem otevřel skóre v čase 03:07, kdy se prosadil Šimic Matěj po nahrávce Frodla Jáchyma. O dvě minuty později, v čase 05:26, zvýšil Mach Lukáš na 2:0. V čase 05:56 využil přesilovou hru Losos Martin po asistenci Sojčíka Miroslava.

V druhé třetině pokračoval domácí tým v tlaku a v čase 15:39 zvýšil ranou od modré čáry na 4:0 Pavlík Michal po nahrávce Šimice Matěje. V čase 18:11 přidal další branku Janda Richard opět po asistenci Šimice Matěje.

Domácí tým pokračoval v dominanci i ve třetí třetině. V čase 31:20 využil přesilovou hru Sojčík Miroslav po asistencích Macha Lukáše a Lososa Martina. Hosté z HC ŠD Písek se prosadili v čase 31:56, kdy skóroval Vittek Josef.

Poslední branku utkání vstřelil v čase 41:52 Doubrava Jakub po nahrávkách Šimice Matěje a Frodla Jáchyma. Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím domácího týmu, který předvedl kvalitní výkon a zvítězil 7:1.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Mach Lukáš: „Myslím, že utkání jsme odehráli velmi solidně. Od začátku se nám dařilo dostávat soupeře pod tlak a díky tomu jsme získávali balónky. Soupeře jsme celý zápas k ničemu moc nepustili. S výsledkem jsem více než spokojený.“

Losos Martin: „Od začátku jsme měli zápas pod kontrolou a hráli jsme v útočném pásmu, řekl bych, že jsme si dokázali vypracovat mnoho nebezpečných šancí, které jsme ale někdy nedokázali proměnit, což by nás mohlo v důležitých zápasech mrzet. Celý zápas jsme odmakali na 100% a ukázali naší kvalitu.“

Kodeš Tomáš: „Myslím si, že mohu mluvit za celý tým. Hráli jsmezodpovědně, chtěli jsme dávat góly. I když jsme po 2. třetinách vedli, hráli jsme naši hru, a i když Písek hrál tvrdě, tak jsme se nenechali rozhodit. Jediný co bych vytkl, jsou naše přesilovky, ale na tom budeme pracovat.“

Kuziv Tomáš: „Tohle utkání nás zatím moc neprověřilo. Prakticky jsme celou dobu hráli na útočné polovině a od toho se odvíjí a výsledek zápasu.“

Šimic Matěj: „Utkání vyšlo podle představ, ukázalo se kde jako tým pokulháváme a budeme na nich v budoucnu pracovat, výsledek pro mě není moc důležitý, ale jsem rád, že body zůstaly v Ústí.“

Sojčík Miroslav: „V utkání se nám podařilo zachytit začátek zápasu, dali jsme tam 2 rychlé góly a to nám pomohlo se uklidnit, ale byla tam zbytečná vyloučení třeba to moje bylo trosku zbytečné😁 a s výsledkem jsem spokojeny, ale těch gólu tam mohlo padnout víc a já si myslím ze Martin toho góla pustil schválně, aby nemusel nic platit (samozřejmě sranda).

Nedoma David: S výkonem jsme spokojeni, i když tam nějaké chyby byly, ale to k těm prvním zápasům patří. Jsme rádi, že se kluci popasovali s tím vedrem. A postupně si šli pro první 3 body v sezóně.