03.03.2024 Reportáž

Jarní boje rozehráli dorostenci vítězně zápasem v Blatné

Po zimní přestávce odehráli dorostenci úvodní utkání v Blatné. Úvod utkání byl nervózní a spíše než branek, tak bylo vyloučených na trestné lavici. Hubené vedení po první třetině se v druhé části hry podařilo mírně navýšit a v závěrečné části hry definitivně rozhodnout o zisku tří bodů, které nás drží v čele extraligové tabulky.

Extraliga dorostu , 03.03.2024

TJ Blatná Datels

1:6

0:1, 1:2, 0:3

Branky a nahrávky: 15:15 Tomáš Kvarda (Jakub Slezák, Šimon Fiřt) - 13:26 Jan Plachý (Ondřej Šesták), 17:36 Ondřej Šesták (Jakub Doubrava, Alex Kugler), 18:46 Dominik Javůrek, 31:11 Alex Kugler (Jakub Doubrava), 37:01 Richard Janda (Jakub Doubrava, Tomáš Primus), 39:43 Jakub Dobrodinský (David Sabó)

Vojtěch Zitko, Martin Zitko - Daniel Vonášek - Vojtěch Dokoupil, Tomáš Vrba, Tomáš Kvarda, Jakub Slezák, Radek Šimánek, Michal Kříž, Šimon Fiřt, Tadeáš Gutwirth, Šimon Matoušek, Dominik Blovský

Vojtěch Norek (Vojtěch Gottfried) - Nicolas Mejstřík, Adam Pauček, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Frantisek Šilhavý, Bořek Trnka, Lukáš Efler, David Pospíšil - Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, Alex Kugler, Ondřej Mottl, Tereza Nademlejnská, David Sabó, Adam Trenkvic, Richard Janda, Vojta Šimic, Jan Plachý, Martin Krinert

Jan Plachý strhuje vedení na stranu Ústí v napínavé první třetině.

V úvodu utkání mezi TJ Blatná Datels a Elba DDM Ústí nad Labem se oba týmy snažily prosadit, ale střelecký prach byl zpočátku na obou stranách vlhký. První třetina nabídla celkem čtyři vyloučení, ale ani jeden z týmů této početní výhody nevyužil. Až po skončení oslabení Ústí se prosadil Jan Plachý, který dostal svůj tým do vedení. I střelecky byl během první třetiny aktivnější hostující tým, když poměr střel na branku byl 4:14. Do šaten se tak šlo za stavu 0:1.

Domácí vyrovnali, ale Ústí opět odskočilo na rozdíl dvou branek

Hned zkraje druhé třetiny v čase 15:15 se za domácí trefil Tomáš Kvarda a bylo vyrovnáno. V čase 17:36 se po ose Kugler - Doubrava trefil za záda brankáře Zítka Ondřej Šesták a Ústí šlo opět do vedení. V čase 18:04 šel podruhé v utkání na trestnou lavici domácí Tomáš Kvarda. První potrestání vyloučení se povedlo při tomto trestu, kdy v čase 18:46 skóroval Dominik Javůrek. I ve druhé třetině byl náš tým střelecky aktivnější a to v poměru 6:14. Ve zbytku druhé třetiny se týmy ještě třikrát dostali do početní výhody, ale další branku už diváci neviděli a stav po druhé části hry byl 1:3.

Tři branky ve třetí třetině definitivně zpečetily osud utkání

Třetí třetina začala zostra a hned v úvodní minutě se radoval z branky ústecký Alex Kugler. Hosté tak odskočili do tříbrankového vedení a diktovali tempo hry. V 38. minutě se prosadil kapitán hostů Richard Janda a zvýšil náskok na 1:5. Šestou branku Ústí nad Labem vstřelil v 40. minutě Jakub Dobrodinský a definitivně tak zpečetil osud utkání. Třetí třetina se dohrávala v klidném tempu bez vyloučení a konečný výsledek 1:6 zní pro ústecký celek zaslouženě.

Kapitán Richard Janda o utkání:

Janda Richard: „Utkání proběhlo v klidu až na pár zbytečných faulů, které nám ubraly pár sil.

foto z utkání Radek Červinka

Mejstřík Aleš (Elba DDM Ústí nad Labem): Zápas s Blatnou nám předvedl jak houževnatý a kvalitní tento soupeř je. První i druhá třetina byl docela tuhý boj i když si troufám říci, že ve hře 5:5 jsme měli více šancí, ale naší nedisciplinovaností jsme dali soupeři šanci zápas zdramatizovat. Ve třetí třetině se ukázala naše fyzická převaha a snad i kvalitní zimní příprava a Blatnou jsme přehráli. Vítězství a zvládnutý zápas nás potěšil o to víc, že jsme se museli vyrovnat s absencí několika hráčů a další hráči nastoupili po nemocí vynuceném tréninkovém manku.