14.10.2024 Reportáž

Zlomili sérii proher: Junioři uspěli doma proti SK Rebel Praha

V sobotu 12. října se na Stadionu mládeže v Ústí nad Labem odehrálo utkání extraligy juniorů mezi domácím týmem Elba DDM Ústí nad Labem a hostujícím SK Rebel Praha. Po napínavém souboji se radovali domácí, kteří zvítězili 4:1 a připsali si první výhru v aktuální sezóně. Duel přinesl napínavou podívanou, včetně mnoha vyloučení na obou stranách.

Extraliga juniorů, 12.10.2024

4:1

2:0, 1:1, 1:0

SK Rebel Praha

Branky a nahrávky: 10:02 Matěj Šimic (Jakub Doubrava), 14:04 David Kučera (Matěj Kocourek), 23:46 Nicolas Mejstřík, 42:46 Matěj Šimic (David Kučera) - 19:34 Roman Koch (Matěj Adam)

Vojtěch Norek (Martin Koudelka) - Zdeněk Matušík, Nicolas Mejstřík, Adam Pauček, Frantisek Šilhavý, Jiří Urbánek, Jakub Pankratz, Tomáš Primus, Ondřej Šesták - Tadeáš Doucha, Dominik Javůrek, Matěj Kocourek, David Kučera, Jan Kurty, Štěpán Moucha, Jakub Polák, Daniel Vaněk, Jakub Doubrava, Richard Janda, Matěj Šimic

Tomáš Doskočil (Šimon Zbořil) - Filip Ryboš, Antonín Maxima, Ondřej Vaňáč, Václav Ernst, Adam Váša - Roman Koch, Matěj Adam, Martin Tipta, Michal Birčák, Adam Kindl, Jakub Štika, Jan Birčák, Patrik Walter, Filip Grof

Domácí začali aktivně a tlakem na soupeřovu branku se jim podařilo dostat do vedení už v 10. minutě a 2. sekundě, kdy Matěj Šimic otevřel skóre po asistenci Jakuba Doubravy. Tento rychlý gól dodal domácím energii a dál se snažili udržet tempo hry.

Ve 14. minutě a 4. sekundě se Elba opět radovala, když David Kučera využil přesilovou hru a za asistence Matěje Kocourka navýšil skóre na 2:0. Hosté z Prahy se pokoušeli najít odpověď na hru domácích, ale jejich snahy se začaly projevovat až v závěru první třetiny.

Ve druhé třetině se situace mírně zkomplikovala, když v 19. minutě a 34. sekundě Roman Koch z týmu SK Rebel Praha snížil stav na 2:1 v přesilové hře, po nahrávce Matěje Adama. Tento moment hosty povzbudil a na chvíli převzali iniciativu. Elba však dokázala reagovat a i přes tlak soupeře zůstala soustředěná.

Klíčovým momentem byla branka Nicolase Mejstříka ve 23. minutě a 46. sekundě. Mejstřík se prosadil dokonce ve vlastním oslabení, čímž navýšil náskok na 3:1 a přibrzdil tak naděje hostů na vyrovnání. Tento gól zlomil ofenzivní snahy soupeře a vrátil Elbě kontrolu nad utkáním.

Ve třetí třetině už domácí tým znovu ukázal svoji odhodlanost udržet vedení. Definitivní pečeť na vítězství přidal opět Matěj Šimic, který v 42. minutě a 46. sekundě skóroval po spolupráci s Davidem Kučerou a uzavřel stav utkání na konečných 4:1.

Elba DDM Ústí nad Labem tak nejen že získala první výhru za tři body v sezóně , ale předvedla také odhodlaný výkon v oslabení a dokázala využít své šance. I když utkání provázela řada vyloučení na obou stranách – domácí byli vyloučeni celkem devětkrát, hosté dokonce jedenáctkrát – tým z Ústí nad Labem zvládl udržet pevné nervy a disciplinovanost.

Střely na branku hovořily ve prospěch domácích (37:28), což potvrdilo jejich ofenzivní převahu během zápasu. Hosté sice hrozili z protiútoků a využívali chyb soupeře, ale domácí tým dokázal v klíčových momentech zatáhnout obranné řady a podržet výsledek.

Před padesáti diváky na Stadionu mládeže si tak junioři připsali první vítězství sezóny, které může být odrazovým můstkem do dalších zápasů. Tým nyní doufá, že na tento úspěch naváže i v následujících utkáních a bude pokračovat ve zlepšených výkonech.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Kučera David: „Důležité je, že jsme získali prvni tři body v sezóně. V utkání bylo spoustu chyb ale věřím, že se vše bude postupem času zlepšovat. V zápase se ukázalo, že dokážeme hrát jako tým což musí být i dále naší výhodou.“
Moucha Štěpán: „Důležité, zasloužené, ale zároveň povinné 3 body. V zápase jsme se prosadili a přestříleli soupeře. I přes zbytečné fauly se nám podařilo udržet emoce a dovést utkání do vítězného konce.“

TABULKA - EXTRALIGA JUNIORŮ (k 13. 10. 2024)

12. HBC Hodonín 7 0 0 0 7 14:35 0

Jirkovský Václav (Elba DDM Ústí nad Labem): Tak jsme rádi, že jsme konečně prolomili sérii proher a plný počet bodů do tabulky zůstal doma, i když se výsledek nerodil zrovna lehce. Začali jsme náporem a to přineslo ovoce. Hosté sice hrozili hlavně z našich chyb, ale dokázali jsme udržet náskok. Na můj vkus zbytečná spousta vyloučených hráčů, ale to si musíme sami rozebrat v kabině. Doufáme, že na první body navážeme v dalších utkáních, které nás čekají.