Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
15.10.2024 Reportáž

Dramatický boj v Precol Aréně: Dorostenci padli 2:3 proti domácí Plzni

V neděli 13. října se v plzeňské Precol Aréně odehrál dramatický souboj Extraligy dorostu mezi domácími Mečouny a hostujícím týmem Elba DDM Ústí nad Labem. Zápas skončil těsným výsledkem 3:2 pro Plzeň, která o svém vítězství rozhodla až v napínavém závěru třetí třetiny.

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 16:44 Martin Stranský (Kristián Zelinger), 26:11 Matěj Kořínek (Petr Našinec, Jonáš Obr), 41:44 Martin Stranský (Jakub Kořínek) - 27:18 Lukáš Mach (Ondřej Šesták, Martin Losos), 32:21 Richard Janda (Michal Pavlík, Tomáš Kuziv)

Sestava domácích

Tobiáš Sýkora (Matyáš Šebek) - Pavel Fiala, Patrik Blabol, Jaroslav Kasal, Martin Hodek, Martin Stranský, Jindřich Hošek, Jakub Vitkovič - Matěj Kořínek, Jonáš Obr, Kristián Zelinger, Marek Navrátil, Matyáš Hrabák, Petr Našinec, Matěj Tyr, Jakub Kořínek, Jakub Berger

Sestava hostí

Martin Vykouk (Michal Kudr) - Jáchym Frodl, Tomáš Kuziv, Matěj Malimánek, Jakub Pankratz, Michal Pavlík, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Bořek Trnka - Jakub Doubrava, Richard Janda, Matěj Kapusta, Karel Morvay, Tereza Nademlejnská, David Sabó, Matěj Šimic, Adam Trenkvic, Patrik Hrebinec, Martin Losos, Lukáš Mach, Vojta Šimic

První třetina byla opatrná z obou stran a gólmani předvedli několik skvělých zákroků. Diváci si museli počkat na úvodní branku až do druhé třetiny. V čase 16:44 se prosadil Martin Stranský z domácího týmu Plzně po přihrávce Kristiána Zelingera a otevřel skóre na 1:0. Elba DDM odpověděla ve 27:18, když Lukáš Mach vyrovnal na 1:1 po kombinaci s Ondřejem Šestákem a Martinem Lososem.

Domácí Mečouni si ale rychle vzali vedení zpět díky gólu Matěje Kořínka v čase 26:11, který využil chytrou nahrávku Petra Našince a Jonáše Obra. Plzeň tak vedla 2:1, ale hosté z Ústí se nevzdali. V čase 32:21 se podařilo Richardu Jandovi dorovnat na 2:2 po spolupráci s Michalem Pavlíkem a Tomášem Kuzivem.

V rozhodující třetí třetině se hrálo nahoru dolů, přičemž obě strany měly šance zvrátit výsledek na svou stranu. Nakonec to byli domácí, kdo vstřelili vítězný gól – v čase 41:44 se podruhé v zápase prosadil Martin Stranský, tentokrát s asistencí Jakuba Kořínka, a poslal Plzeň do vedení 3:2.

Hosté z Elby DDM se v závěru snažili srovnat, ale Plzeňští Mečouni si své vedení dokázali pohlídat. Přestože Elba v celkovém počtu střel dominovala (38:27), na vyrovnání to nestačilo. Oba týmy odehrály zápas s minimem vyloučení, což svědčilo o disciplinovaném výkonu na obou stranách.

I přes těsnou prohru Elba DDM Ústí nad Labem předvedla bojovný výkon, na kterém může v dalších zápasech stavět. Diváci v Precol Aréně viděli vyrovnaný souboj a domácí tým HBC Plzeň mohl oslavit cenné vítězství před svými fanoušky.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Kudr Michal: „Byl to výborný zápas, sice jsem do něj nezasáhl, ale i tak to bylo něco koukat na 2 nejlepší týmy ve východní divizi extraligy dorostu. Dařilo se nám dostat se do střely, ale nedokázali jsme překonat plzeňského gólmana.“
Doubrava Jakub: „Za mě to byl skvělý zápas jak ze strany Plzně tak i od nás. Dařilo se nám dělat si nějaké šance, které jsme neproměnili, snažili jsme se až do konce zápasu a nedařilo se nám dávat góly.“
Šimic Matěj: „Za mě nejlepší zápas sezóny, na všech bylo vidět, že je zápas baví a že ho chtějí vyhrát, to se bohužel nepodařilo, budeme pracovat na maličkostech a z odvety si odneseme body my.“
Vykouk Martin: „Zápas byl podle očekávání velmi vyrovnaný a v zápase rozhodly naše chyby, které potrestali, ale myslím si, že se nemáme za co stydět a zápas se nám povedl. Povedlo se nám poslouchat pokyny trenéra a hodně jsme zakončovali.“

TABULKA - EXTRALIGA DOROSTU - DIVIZE ZÁPAD (k 14. 10. 2024)