25.03.2024 Reportáž

Dorostenci Ústí nad Labem zdolávají Plzeň a upevňují si vedení v extralize

Zápas byl plný rychlých obratů a brankových příležitostí. Domácí tým ukázal silnou hru, zejména v první a druhé třetině, kde si vybudovali solidní náskok. Hostující tým se snažil o obrat, ale domácí byli v tomto zápase příliš silní. Výsledkem byla vysoká výhra ústeckého týmu.

Extraliga dorostu , 24.03.2024

8:4

4:1, 3:0, 1:3

HBC Plzeň

Branky a nahrávky: 00:32 Matěj Šimic (Dominik Javůrek), 02:07 Jindřich Koky (Daniel Vaněk), 09:40 Vaclav Raichl (Lukáš Efler, Daniel Vaněk), 14:45 Vaclav Raichl (Lukáš Efler), 17:32 Jakub Dobrodinský (David Kučera), 25:51 Lukáš Efler (Daniel Vaněk), 26:24 Nicolas Mejstřík (Dominik Javůrek), 40:07 Jakub Dobrodinský (Ondřej Mottl) - 00:12 Jan Kraus (Martin Král), 31:07 Jan Kraus (Martin Král, Petr Našinec), 34:06 Martin Král, 44:47 Jan Kraus (Pavel Fiala, Martin Král)

Vojtěch Norek (Vojtěch Gottfried) - Nicolas Mejstřík, Jakub Pankratz, Ondřej Šesták, Frantisek Šilhavý, Šimon Závorka, Jindřich Koky, David Pospíšil, Patrik Hrebinec - Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, David Kučera, Alex Kugler, Ondřej Mottl, Matěj Šimic, Daniel Vaněk, Lukáš Efler, Vaclav Raichl, Jan Plachý, Vojta Šimic

Tobiáš Sýkora, Jindřich Hošek - Pavel Fiala, Pavel Novák, Jan Meiner, Jaroslav Kasal - Matěj Kořínek, Jan Kraus, Filip Ferianček, Filip Kotrouš, Martin Král, Petr Našinec, Jakub Berger, Martin Hodek, Kristián Zelinger, David Jan Dvořák, Martin Stranský

Úvod utkání byl bláznivý. Hned po dvanácti vteřinách zápasu šla Plzeň do vedení díky brance Jana Krause. Jen dvacet vteřin poté domácí srovnali na 1:1 z hole Matěje Šimici. V čase 2:07 strhnul vedení na domácí stranu Jindřich Koky. Po krátkém klidu přišla další branka v čase 9:40, kdy se trefil Václav Raichl po kombinaci Lukáše Eflera a Daniela Vaňka. První třetinu završil opět Václav Raichl v oslabení, a domácí tak odcházeli do šaten za vedení 4:1.

Ve druhé třetině přidal domácí tým další branky. V čase 17:32 zvyšoval na 5:1 Jakub Dobrodinský. Plzeň měla přesilovou hru, ale bez úspěchu. Další dvě branky přidali domácí ve 26. a 27. minutě, střelci byli Lukáš Efler a Nikolas Mejstřík z dálky. Stav po druhé třetině byl 7:1.

V třetí části hry domácí polevili v koncentraci a hosté snížili na 7:3. Po delší bezbrankové době v čase 40:07 se opět trefil Jakub Dobrodinský a zvýšil na 8:3. V závěru utkání hosté využili přesilovou hru a Jan Kraus snížil na konečných 8:4 pro ústecké.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD DOMINIKA JAVŮRKA:

I když jsme hned první střídání dostali gól, tak jsme se nenechali tím nijak rozhodit a hráli jsme furt to, co nám jde nejlíp a taky nám to hned přineslo mnoho gólů. Trochu mě mrzí naše třetí třetina, kde jsme dostali zbytečně 3 góly ale i tak jsme s průběhem zápasu velmi spokojen a tím získáváme další důležité 3 body do tabulky.“

Mejstřík Aleš (Elba DDM Ústí nad Labem): K zápasu s Plzní jsme přistoupili snad kromě prvního střídání zodpovědně a hráli jsme tak jak umíme, postupně jsme i přes naše častá vyloučení zvyšovali náskok a zápas jsme měli více méně pod kontrolou. Trochu nám společně s trenéry připadalo, že náš dnešní soupeř tak trochu neví jak má na náš styl hry zareagovat. Ve třetí třetině jsme trochu polevili a zkušený plzeňský tým toho dokázal částečně využít a snížit náš šestigólový náskok, ale po krátké poradě jsme se vrátili k aktivní hře a zápas jsme dovedli do vítězného konce. Chtěl bych tímto klukům poděkovat za předvedené výkony v probíhající sezóně a zvláště za poslední dva zápasy v Berouně a doma s Plzní, je to pro nás jako pro trenéry moc hezký pohled na tabulku, kde jsme neztratili ještě ani jeden bod, jsou to opravdu borci.